LV/Prabhupada 0766 - Vienkārši Lasot Šrīmad-Bhāgavatam, Jūs Būsiet Laimīgi. Pildiet Šo Praksi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Vienkārši Lasot Šrīmad-Bhāgavatam, Jūs Būsiet Laimīgi. Pildiet Šo Praksi
- Prabhupāda 0766


Lecture on SB 1.13.12 -- Geneva, June 3, 1974

Prabhupāda: (lasa): "No Mahārādža Judišthira puses bija pienācīgi uzturēt savu onkuli atbilstošā veidā, bet šādas augstsirdīgas viesmīlības pieņemšana no Dhritarāštra puses nebija vēlama. Viņš to pieņēma, jo domāja, ka nav citas izvēles. Vidura ieradās īpaši tādēļ, lai apgaismotu Dhritarāštru un paceltu viņu augstākā izziņas līmenī. Tas ir apgaismotu dvēseļu pienākums - atbrīvot pagrimušos. Tādēļ ieradās Vidura. Bet runas par garīgo apgaismību ir tik atsvaidzinošas, ka, dodot norādījumus Dhritarāštram, Vidura pievērsa visu ģimenes locekļu uzmanību, un visi priecājās, pacietīgi viņā klausoties. Tas ir garīgās apzināšanās veids. Vēstījums jāklausās uzmanīgi, ja to saka apzinājusies dvēsele, tas iedarbosies uz saistītās dvēseles snaudošo sirdi. Un, pastāvīgi klausoties, iespējams sasniegt pilnīgu sevis apzināšanās pakāpi."

Tādēļ ļoti būtiska ir šravanam. Śravaṇaṁ kīrtanaṁ viṣṇoḥ smaraṇaṁ pāda-sevanam (ŠB 7.5.23). Visos mūsu centros jāseko šim procesam. Mums ir tik daudz grāmatu. Ja mēs vienkārši lasām grāmatas... Mūsu Jogēšvara Prabhu ļoti entuziastiski lasa grāmatas. Ikvienam būtu jālasa grāmatas, citiem būtu jāklausās. Tas ir ļoti būtiski, šravanam. Jo vairāk klausāties... Mums ir tik daudz grāmatu. Lai kas arī būtu izdots... Tāpat kā mēs ik dienas aprakstām vienu pantu. Vismaz... Mums jau ir tik daudz pantu, jūs varat runāt piecdesmit gadus. Šīs grāmatas jau ir izdotas, jūs varat turpināt. Būs vajadzīgs uzkrājums.

Šāda prakse ir jāpiekopj. Netērējiet laiku. Cik vien iespējams, mēģiniet klausīties par pārpasaulīgiem tematiem, Bhāgavatam. Yad vaiṣṇavānāṁ priyam (ŠB 12.13.18). Ir teikts, ka "Šrīmad-Bhāgavatam ir vaišnaviem, bhaktām, ir ļoti dārga." Vrindāvanā viņi vienmēr lasa Šrīmad-Bhāgavatam. Tā ir viņu sirds un dvēsele. Mums jau ir seši dziedājumi un tālāk... Cik daudz? Top astoņi sējumi? Jums būs gana uzkrājuma. Jums jālasa. Śravaṇaṁ kīrtanaṁ viṣṇoḥ (ŠB 7.5.23). Tas ir galvenais darbs. Tā ir tīra garīgā kalpošana. Tā kā mēs nevaram veltīr divdesmit četras stundas, lai klausītos un skandētu, mums jāizvērš savas darbības, programmu darbība tik daudzos veidos. Citādi, Šrīmad-Bhāgavatam ir tik laba, ja jūs visur piekopjat, jebkādos apstākļos, vienkārši lasot Šrīmad-Bhāgavatam, jūs būsiet laimīgi. Piekopiet šo praksi un padariet garīgo dzīvi arvien pilnīgāku.

Liels jums paldies.

Bhaktas. Džaja Šrīla Prabhupāda.