LV/Prabhupada 0776 - „Kas par To, Ka Kļūšu Par Suni?” Tāds ir Izglītības Rezultāts

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

„Kas par To, Ka Kļūšu Par Suni?” Tāds ir Izglītības Rezultāts
- Prabhupāda 0776


Lecture on SB 6.1.12 -- Los Angeles, June 25, 1975

Ir ieteikts, ka adhayo vyādhayaḥ. Ir trīs veidu nozēlojami stāvokļi - visiem, ne konkrētam cilvēkam. Adhyātmika, adhibhautika, adhidaivika. Tiklīdz jums ir šis materiālais ķermenis, jums jācieš. Ja jūs vēlaties pārtraukt šīs ciešanas, jums jādzīvo regulēta dzīve. Regulēta dzīve ir ieteikta nākamajā pantā:

tapasā brahmacaryeṇa
śamena ca damena ca
tyāgena satya-śaucābhyaṁ
yamena niyamena vā
(ŠB 6.1.13)

Cilvēkam ir noteikti pienākumi. Kādi ir noteiktie pienākumi? Pirmais pienākums ir tapasā: viņam jāveic askēzes. Tāda ir cilvēka dzīve. To iesaka visur. Rišabhadēva arī ieteica, ka tapo divyaṁ putrakā yena śuddhyed sattva: "Mani dārgie zēni, nedzīvojiet kā kaķi, suņi un cūkas." Tā viņš ieteica. Nāyaṁ deho deha-bhājāṁ nṛloke kaṣṭān kāmān arhate viḍ-bhujāṁ ye (ŠB 5.5.1). "Ja es sentrādāju smagi, kā lai es apmierinu savus jutekļus?" Naktī man jālieto tādas intiksikācijas, jābauda šī sieviete, jāizklaidējas šajā klubā, tajā... Ja es smagi nestrādāju, kā lai iegūstu šīs baudas?"

Rišabhadēva saka: "Tāda veida baudas pieejamas cūkām.' Tās nav ļoti labas jutekļu baudas." Nāyaṁ deho deha-bhājāṁ nṛloke kaṣṭān kāmān arhate viḍ-bhujāṁ ye. Viḍ-bhujām nozīmē mēslu ēdājs. Cūkas bauda, ēdot mēslus, nodarbojoties ar seksu bez ierobežojumiem, nav svarīgi, vai ar māti vai māsu. Tāda veida jutekļus apmierinošā civilizācija ir kā suņi un cūkas, bet tam cilvēka dzīve nav domāta. Cilvēka dzīve domāta tapasjai, askēzei, lai cilvēka dzīvē jūs apturētu dzimšanas un nāves atkārtošanos, iegūtu mūžīgo dzīvi, baudītu svētlaimīgu, zināšanām pilnu dzīvi. Tāds ir dzīves mērķis, nevis "lai nu paliek". Izglītība universitātes studentam, ja viņam saka, ja viņam saka, ka "dzīvojot bezatbildīgi, jūs nākamajā dzīvē kļūsiet par suni", viņi saka: "Kas gan tur slikts, ja kļūšu par suni?" Tāds ir izglītības rezultāts. Viņam vienalga. Viņš domā: "Ja es kļūš par suni, man nebūs ierobežojumu nodarboties ar seksu uz ielas." Tas arī viss. Viņš domā, ka tā ir attīstība. "Ja šobrīd ir ierobežojumi, cik neierobežoti es varēšu dzīvot dzimumdzīvi uz ielas..." Un viņi pakāpeniski tādi kļūst, tāda attīstība. Tāds ir stāvoklis. Viņi netic nākamajai dzīvei, ko tad teikt par kaķu un suņu dzīvi? "Lai nu paliek." Viss ir ļoti tumšs. Tādēļ, ja nepieņemam Krišnas apziņas kustību, cilvēku civilizācija ir lemta sabrukumam. Tā nav cilvēku civilizācija. Cilvēku civilizācija nozīmē atbildīgu dzīvi. Patiesībā mūs māca, mēs ejam skolā, koledžā, lai kļūtu par atbildīgu cilvēku. Šādai atbildībai jābūt: "Kā pārtraukt atkārtotu dzimšanu?" To iesaka daudzviet. Un tas ir vienīgais cilvēka dzīves mērķis. Punar-janma-jayāya.