LV/Prabhupada 0892 - Ja Neievērojat Norādījumus, Kā Gan Varat Palikt Mūžīgs Kalps?

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ja Neievērojat Norādījumus, Kā Gan Varat Palikt Mūžīgs Kalps?
- Prabhupāda 0892


750522 - Lecture SB 06.01.01-2 - Melbourne

Prabhupāda: Mmm.

Bhakta: Jo jūs esat (neskaidri) un visi šeit esošie bhaktas ir jūsu mācekļi. Šrīla Prabhupāda, mūžīgie mācekļi, mūžīgie kalpi. Ja nu mums jāpiedzimst materiālajā pasaulē nākamajā dzīvē? Kā mēs varēsim kalpot jums tieši?

Prabhupāda: Jā. Pat ja jūs paliekat materiālajā... Ja neesat pabeiguši savu garīgo dzīvi, jūs tomēr iegūsiet labu dzimšanas iespēju. Śucīnāṁ śrīmatāṁ gehe yoga-bhraṣṭoḥ sanjāyate (BG 6.41): "Neveiksmīgais, kas nav pabeidzis Krišnas apziņu, saņem nākamo iespēju, piedzimstot ļoti augstsdzimušā ģimenē vai ļoti jaukā, tīrā brāhmana ģimenē, lai atkal varētu kultivēt Krišnas apziņu, izmantojot nākamo iespēju."

Bhakta: Vai tas nozīmēs saņemt iniciāciju no cita guru, vai arī mēs paliksim jūsu mūžīgie kalpi.

Madhuvīša: Viņš jautāja, ka tad, kad saņēmām no jums ievētību, mēs sapratām, ka esam jūsu mūžīgie kalpi.

Prabhupāda: Jā.

Madhuvīša: Bet ja mums atkal būs jāpiedzimst...

Prabhupāda: Bet ja mūžīgi ievērojat norādījumus... Un ja jums neizdodas veikt norādījumus, kā gan varat palikt mūžīgi? Jums jāpaliek līmenī. Tad jūs esat drošībā mūžīgi. Ja jūs pagrimstat, tad tā ir jūsu vaina. Tāpat kā ja mēs esam Vaikunthas planētā. Mēs vēlējāmies baudīt materiālo pasauli. Mēs esam pagrimuši kā Džaja un Vidžaja. Nu mēs mēģinām atkal nokļūt atpakaļ. Tādēļ mēs sakām "Atgriezies mājās atpakaļ pie Dieva."

Viss ir... Tāds ir process. Ja ievērojat procesu, tad atgriežaties. Ja pagrimstat, tad tā ir mūsu vaina. Tād'el dzīve domāta tapasjai, kā Rišabhadēvas norādījumos, ka mūsu dzīve nav jāizšķērdē kā kaķiem, cūkām un kuiļiem. Tā jāizmanto tapasjai, lai saprastu mūsu stāvokli. Tapo putrakā yena śuddhyed sattva (ŠB 5.5.1). Tāds ir dzīves mērķis. Mums jāattīra sava eksistence. Šobrīd mūsu eksistence ir peisārņota. Tādēļ mēs esam pakļauti dzimšanai, nāvei, vecumam, slimībām. Tiklīdz mēs sevi attīrām, tad mēs neesam pakļauti šiem materiālajiem likumiem. Liels jums paldies. Harē Krišna.

Bhaktas: Harē Krišna, Džaja!