LV/Prabhupada 0918 - Kļūt Par Krišnas Ienaidnieku Nav Izdevīgi. Labāk Kļūt Par Draugu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kļūt Par Krišnas Ienaidnieku Nav Izdevīgi. Labāk Kļūt Par Draugu - Prabhupāda 0918


730421 - Lecture SB 01.08.29 - Los Angeles

Šeit ir teikts: na veda kaścid bhagavaṁś cikīrṣitam (ŠB 1.8.29). "Neviens nezina Tavas ierašanās un aiziešanas mērķi. Neviens nezina." Tādēļ tava, tava īhamānasya nṛṇāṁ viḍambanam (ŠB 1.8.29). Tas ir mulsinoši. Neviens nevar saprast īsto iemeslu. Īstais iemesls ir Viņa brīvā griba. "Es iešu un apskatīšos." Viņam nevajag ierasties, lai nogalinātu dēmonus. Ir tik daudz aģentu, ja ir spēcīgs vējš, vienā mirklī tiks nogalināti tūkstošiem dēmonu. Krišnam nevajag ierasties, lai nogalinātu dēmonus. Viņam arī nevajag ierasties, lai aizsargāti bhaktu. Vienkārši vēloties, notiek viss. Bet Viņš uzsāk patīkamu darību: "Es iešu un apskatīšos."

Dažkārt Viņš vēlas cīnīties. Jo cīņas gars arī ir Krišnā. Kā gan citādi tas būtu mums? Jo mēs esam neatņemama Krišnas daļiņa, un visas Krišnas īpašības nelielā daudzumā piemīt mums. Mēs esam Krišnas daļiņas, no kurienes gan cīņas gars? Krišnam arī ir cīņas gars. Tādēļ tāpat kā dažkārt lieli vīri un vladnieki liek cīnīties cīkstoņiem. Viņi maksā cīnītājiem cīnīties ar valdnieku. Bet viņš nav ienaidnieks. Viņš priecē valdnieku, pa jokam cīnoties. Līdzīgi, kad Krišna vēlas cīnīties, kurš ar Viņu cīnīsies? Kāds no Viņa bhaktām cīnīsies. Ne parasts cilvēks. Tāpat kā tad, ja valdnieks vēlas cīnīties pa jokam, tiks sameklēts kāds labs cīnītājs. Arī tā ir kalpošana. Tā kā Krišna vēlas cīnīties, kāds no Viņa bhaktām ieradīsies kā Viņa ienaidnieks. Tāpat kā Džaja-Vidžaja. Šis Hiranjakašipu un Hiranjakša. Vai jūs domājat, ka tie ir parastas dzīvās būtnes? Ja Nrisimhadēvam, Pašam Dievam vajadzēja ierasties viņu nogalināt. Vai jūs domājat, ka viņi ir parasti? Nē, viņi nav parasti. Viņi ir bhaktas. Bet Krišna vēlējās cīnīties. Vaikuntha pasaulē nav iespējas cīnīties, jo ikviens tur darbojas, kalpojot Krišnam. Ar ko Viņam cīnīties? Tādēļ Viņš atsūta kādu bhaktu ienaidnieka ietērpā, un Krišna ierodas ar viņu cīnīties. Tajā pašā laikā kļūt par Krišnas ienaidnieku nav izdevīgi. Labāk kļūt par draugu. Tas būs izdevīgi. Tādēļ tiek teikts: na veda kaścid bhagavaṁś cikīrṣitam (ŠB 1.8.29). "Neviens nezina, kāds ir Tavas ierašanās un aiziešanas iemesls." Tava īhamānasya nṛṇāṁ viḍambanam. "Tu šajā pasaulē esi kā parasts cilvēks. Tas ir mulsinoši." Tādēļ parasti cilvēki nespēj noticēt. "Kā Dievs var kļūt par parastu cilvēku kā...?" Krišna tēlo. Lai gan Viņš netēlo parastu cilvēku. Viņš tēlo kā Dievs. Kad vien ir vajadzība...

Tāpat kā Viņš apprecēja 16 000 sievas. Kad Viņš precējās, Viņš bija viens, un 16 000 meiteņu vēlējās sevi uztucēt Krišnam: "Mūs nolaupīja. Ja dosimies mējēs, neviens mūs neprecēs." Tāda ir Vēdu sistēmas stingrība. Ja neprecēta meitene pavada vienu nakti ārpus mājas, neviens viņu neprecēs. Tomēr tas notiek. Neviens neprecēs. Tā ir sena sistēma. Visas 16 000 meitenes, ko nolaupīja Bhaumāsura... Viņas lūdza Krišnu, Krišna ieradās, nogalināja Bhaumāsuru un atbrīvoja visas meitenes. Kad Krišna viņām teica - "Nu jūs droši varat atgreisties savu tēvu mājās" -, viņas atbildēja: "Kungs, ja mēs atgriezīsimies savu tēvu mājās, kāds būs mūsu liktenis? Neviens mūs neprecēs. Jo šis vīrs, rākšana, mūs nolaupīja." "Ko tad jūs vēlaties?" "Mēs vēlamies, lai Tu kļūtu par mūsu vīru." Krišna ir tik laipns. "Jā." Viņš tūdaļ pieņēma. Tas ir Krišna.

Kad viņas tika nogādātas mājās, visām 16 000 sievām nebija jāgaida 16 000 naktis, lai tiktos ar Krišnu. Krišna Sevi izvērsa 16 000 veidolos, uzbūvēja 16 000 pilis, un katrā no tām... Tāds ir Bhagavāns. Šie nelieši to nespēj saprast. Viņi kritizē Krišnu, ka Viņš bijis ļoti baudkārs. Viņš apprecēja 16 000 sievas. Pat ja Viņš ir baudkārs, Viņa baudkāre ir neierobežota. Jo Viņš ir neierobežots. Kāpēc 16 000? Ja Viņš apprec 16 miljonus sievu, tas tik un tā ir maz. Tas ir Krišna.