LV/Prabhupada 0956 - Suņa Tēvs Nekad Neprasīs Kucēnam Doties uz Skolu. Nē. Viņi ir Suņi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Suņa Tēvs Nekad Neprasīs Kucēnam Doties uz Skolu. Nē. Viņi ir Suņi - Prabhupāda 0956


750623 - Conversation - Los Angeles

Dr.Mize: Kā prāts zina, ka ir dvēsele?

Prabhupāda: Mācoties no gudrajiem, kuru prāts ir tīrs. Kāpēc studenti nāk pie jums? Jo viņi nesaprot. Jums jāizskaidro, mācot viņiem psiholoģiju. Domāšanu, jušanu, vēlēšanos. Tādēļ viņam jāiet pie mācītā, kurš zina, kā saprast prātu, kā saprast prāta darbības, kā ar tām tikt galā. Suns nevar izglītoties, bet cilvēks var. Tādēļ cilvēka pienākums ir kontrolēt prātu, nedarboties kā kaķiem un suņiem. Tas ir cilvēks. Viņam jājautā. "Kāpēc tas notiek?" Viņam jāizglītojas. Tāda ir cilvēka dzīve. Ja viņš nejautā, neizglītojas, tad kāda gan atšīrība starp viņu un suni? Viņš paliek suns. Viņam ir dota iespēja dzīvot cilvēka dzīvi. Viņam jāsaprot, kas ir kas, nebūt suņa līmenī, vienkārši ēdot, guļot, kopojoties un aizsargājoties. Tāda ir atšķirība starp suni un cilvēku. Ja viņš nejautā, kā kontrolēt prātu, viņš pat nav cilvēks. Suns nekad nejautā. Suns zina, ka rejot cilvēki būs ietekmēti. Tas nejautās, kā savaldīt manu riešanu?" Tā kā tas ir suns, viņš to nespēj. Cilvēks var zināt, ka citi viņu ienīst. Es daru kaut ko nepareizi. Kā lai kontrolēju prātu?" Tas ir cilvējs. Tāda ir atšķirība starp cilvēku un suni. Tādēļ Vēdās norādīts doties un jautāt. Mums ir šis cilvēka ķermenis. Athāto brahma jijñāsā: "Jājautā par dvēseli. Pienācis laiks." Tad vijñānārthaṁ sa gurum eva abhigacchet (MU 1.2.12.). Ja vēlaties saprast zinātni, dodieties pie atbilstoša guru un mācieties no viņa. To pašu mēs mācām saviem bērniem. "Ja vēlies būt izglītots un augstā stāvoklī, dodies uz skolu, koledžu, mācies." Tā ir cilvēku sabiedrība. Suņa tēvs nekad neliks kucēnam doties iz skolu. Nē. Viņi ir suņi.

Džajatīrtha: Mūsdienās universitātes nemāca par dvēseles dabu.

Prabhupāda: Tādēļ viņš saka: "Kas vainas, ja es kļūšu par suni?" Jo nav izglītības. Viņš neredz atšķirību starp suni un cilvēku. Tādēļ viņš saka: "Kas vainas, ja es kļūšu par suni? Man būs vairāk kopošanās iespēju bez likuma ierobežojumiem." Tāda ir izglītības attīstība.

Dr.Mize: Kā prāts uzzina, ka ir dvēsele?

Prabhupāda: Jums jābūt izglītotam. Kā šie cilvēki ir tik pārliecināti par dvēseli? Viņi ir mācīti. Ar praksi un zināšanām. Viss jāapgūst izglītojoties. Tādēļ Vēdu norādījumi ir tad-vijñānārtham, "lai apgūtu zinātni", gurum eva abhigacchet, "vērsieties pie guru, skolotāja." Atbilde ir, ka jums jādodas pie skolotāja, kurš var iemācīt jums par dvēseles esamību.