LV/Prabhupada 1004 - Strādāt kā Kaķi un Suņi un Mirt. Tas Nav Saprātīgi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Strādāt kā Kaķi un Suņi un Mirt. Tas Nav Saprātīgi
- Prabhupāda 1004


750713 - Conversation B - Philadelphia

Sendija Niksone: Kādas metodes jāpielieto, lai sasniegtu Krišnas apziņu?

Prabhupāda: Jā, ar Krišnas apziņu iespējams sasniegt dzīves mērķi. Šobrīd mēs pieņemam veinu ķermeni, pēc pāris dienām nomirstam, tad pieņemam nākamo ķermeni. Un tas ķermenis tiek iegūts saskaņā ar jūsu darbībām. Ir 8 400 000 dažādi ķermeņu veidi. Jūs varat iegūt jebkuru no tiem. Jums būs jāpieņem viens ķermenis. To sauc par dvēseles pārceļošanu. Ja kāds šajā apziņā domā, ka ir mūžīgs, jautā par to, kāpēc maina ķermeni un kā to atrisināt, tad tas ir saprāts. Strādāt kā kaķiem un suņiem un mirt nav saprātīgi. Tas, kurš atrisina šo problēmu, ir saprātīgs. Tādēļ šī Krišnas apziņas kustība ir galvenais risinājums visām dzīves problēmām.

Sendija Niksone: Kādas pārmaiņas būtne piedzīvo, esot uz Krišnas apziņas ceļa?

Prabhupāda: Nekādu pārmaiņu. Ir apziņa. Tā nu piepildīta ar muļķībām. Jums tā jāattīra, un tad būs Krišnas apziņa. Tāpat kā ūdens. Pēc dabas ūdens ir skaidrs, caurspīdīgs. Bet kad tas ir piesārņots ar atkritumiem, duļķains, jūs nevarat tajā redzēt skaidri. Taču attīrot duļķes, netīrumus, tas atkal atgūst savu sākotējo stāvokli - skaidrs, caurspīdīgs ūdens.

Sendija Niksone: Vai būtne labāk darbojas sabiedrībā, esot Krišnas apziņā?

Prabhupāda: Hmm?

Gurudāsa: Vai cilvēks labāk darbojas sabiedrībā, kad ieguvis Krišnas apziņu?

Prabhupāda: Ko tas nozīmē?

Ravindra-svarūpa: Vai viņš ir labāks pilsonis?

Sendija Niksone: Un vai viņš labāk darbojas kopienā?

Prabhupāda: To jūs varat redzēt praktiski. Viņi nav dzērāji, gaļēdāji. No fizioloģiskā viedokļa viņi ir ļoti tīri. Viņi daudz neslimos. Viņi neēd gaļu, kas ir grēcīgi - nogalināt citus mēles apmierināšanai. Dievs cilvēkiem devis tik daudz ko ēst: labus augļus, ziedus, graudaugus, pirmšķirīgu pienu. No piena jūs varat pagatavot simtiem barojoša ēdiena. Viņi uztur lielas lopkautuves un ēd gaļu. Nekādas diskriminācijas. Tas nozīmē, ka viņi nav pat civlizēti. Kad cilvēks nav civilizēts, viņš nogalina vienu dzīvnieku un ēd, jo nezina, kā izaudzēt pērtiku. Tāpat kā mums ir fermas teritorija Jaunvrindāvanā. Mēs gatavojam pirmšķirīgus ēdienus no piena, ierodas kaimiņi, viņi brīnās, ka no piena var pagatavot simtiem garšīgu ēdienu.

Tas nozīmē, ka viņi pat nav civilizēti, nezina, kā pagatavot barojošu ēdienu no piena. Piens... Ēst govs gaļu un asinis ir ļoti barojoši... to mēs atzīstam, bet civilizēts cilvēks izmanto asinis un gaļu citādi. Piens nav nekas cits kā asinis, kas pārveidotas pienā. Un atkal no piena varat pagatavot tik daudz ko. Jogurtu, biezpienu, ghi, tik daudz ko. Un šo piena produktu kombinācija ar graudaugiem, augļiem un dārzeņiem ļauj pagatavot simtiem ēdienu. Tā ir civilizēta dzīve, nevis nogalināt vienu dzīvnieku un to apēst. Tas ir necivilizēti. Ēdiet givs gaļu un asinis civilizētā veidā. Kāpēc jums jānogalina nevainīgs dzīvnieks? Tas vienārši ēd Dieva doto zāli un dod pienu. No piena jūs pārtiekat. Un pateicībā par to jūs uzšķēržat viņam rīkli? Vai tā ir civilizācija? Ko jūs sakāt?

Džajatīrrha: Vai tā ir civilizācija?

Sendija Niksone: Nē, es jums simtprocentīgi piekrītu. Es vēlos, lai jūs šo pasakāt manā vietā. Es uzdodu jums jautājumus, lai ne jau es visu aprakstītu, tikai īsus jautājumus...

Prabhupāda: Tas nozīmē necivilizētu dzīvesveidu. Kā viņi sapratīs Dievu? Tas nav iespējams.

Sendija Niksone: Es uzdodu šos jautājumus citu dēļ, protams, tur, kur Krišnas apziņa nav saprasta.

Prabhupāda: Saprast Dievu nozīmē būt pirmšķirīgam, civilizētam cilvēkam. Tāpat kā universitāte domāta pirmšķirīgam studentam, tā arī Dieva apziņa domāta pirmšķirīgam cilvēkam.