LV/Prabhupada 1045 - Ko Gan Es Varu Teikt? Katrs Muļķis Runās Muļķības. Kā Gan Es To Varu Apturēt?

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ko Gan Es Varu Teikt? Katrs Muļķis Runās Muļķības. Kā Gan Es To Varu Apturēt?
- Prabhupāda 1045


751002 - Interview - Mauritius

Intervētājs (4): Indiešu filozofija vienmēr mēcījusi, ka gaismu dod daudzas lampas. Bet jūs sludināt, ka...

Prabhupāda: Kas tas ir? Brahmānanda: Viņš saka, ka indiešu kultūra mācījusi - gaisma nāk no daudzām lampām.

Intervētājs (4): Ka jūsu sludināšana sastāv tikai no Gītas.

Prabhupāda: Kā. Tā ir augstākā gaisma. Ir dažādi gaismas līmeņi. Ir saules gaisma, ir šī gaisma. Jūs to nevarat salīdzināt ar sauli. Gaisma nāk no visurienes, bet tas nenozīmē, ka saules gaisma un šī gaisma ir viena un tā pati.

Intervētājs (4): Nē, tas ko es...

Prabhupāda: Vispirms saprotiet šo. Jūs jautājāt par gaismu. Vispirms apsrotiet, ka ir dažādi gaismas līmeņo. Jūs nevarat teikt, ka šī gaisma un saules gaisma ir vienāda.

Intervētājs (4): Ar šo jūs domājat, ka tie, kas pielāgojas gaismai ar mācībām no Korāna vai Bībeles, ir mazāk apgaismoti...

Prabhupāda: Jūsu darbs ir mācīties. Bet mēs dodam jums ideju, ka gaisma nāk no visurienes. Ir viens jāņtārpiņš. Viņa gaisma arī ir gaisma, saules gaisma arī ir gaisma. Jūs nevarat domāt, ka jāņtārpiņa gaisma un saules gaisma ir viena un tā pati. Jūsu darbs ir saskatīt, kas ir jāņtārpiņa gaisma un kas ir saules gaisma. Tas ir jūsu pienākums.

Intervētājs (6) (Indietis): Pienācīgi ir argumentēts, īpaši Trešās Pasaules valstīs, ka jūsu kustība atrodas noteiktu imperiālsitu valstu paspārnē. Vai jūs...?

Brahmānanda: Viņš teica, ka ir apgalvojums par mūsu kustību, it kā tā būtu saistīta ar noteiktām imperiālistiskām valstīm.

Prabhupāda: Lai viņi saka visādas blēņas. Ko gan es varu teikt? Katrs muļķis teiks kādas muļķības. Kā gan es to varu apturēt? Ir tik daudz muļķu, tādēļ mēs mēģinām visus muļķus padarīt par cilvēkiem. Tāda ir mūsu programma. Kamēr viņš ir muļķis, viņš runās muļķības. Ko gan man darīt?

Intervētājs (4): Svāmīdžī, vēlos zināt vienu lietu. Šī šloka, no kurienes jums tā ir, lāvaṇyaṁ keśa-dhāraṇam? Šī šloka, lāvaṇyaṁ keśa-dhāraṇam.

Prabhupāda: Jā, tā ir Šrīmad-Bhāgavatam divpadsmitā dziedājuma trešajā nodaļā. (blakus:) Vai jums ir visas Bhāgavatas, divpadsmitais dziedājums?

Pušta Krišna: Tas nav pie mums.

Prabhupāda: Tad jūs to varat atzīmēt.