SL/Prabhupada 0590 - Prečiščenje pomeni, da "Jaz nisem to telo, sem duhovna duša"



Lecture on BG 2.20 -- Hyderabad, November 25, 1972

Torej āruhya kṛcchreṇa paraṁ padaṁ tataḥ patanty adhaḥ (SB 10.2.32). Torej samo za ta užitek ustvarjamo toliko načrtov. Glede na lastne možgane, drobne možgane, delamo načrte. Tako, v državi tudi načrtujejo. Osebno, posamično in komercialno si vsi delajo načrt. Načrtovanje pomeni zapletanje. In to morajo storiti, se bodo morali ponovno roditi, da izpolnijo načrt. Vāsanā. To se imenuje vāsanā. Torej moramo očistiti vasano, željo. To je potrebno. Če ne prečistimo, potem moramo vzeti rojstvo, rojstvo in smrt, ponovitev rojstva in smrti. Torej ta želja, kako jo je mogoče očistiti? To željo je mogoče očistiti. Sarvopādhi-vinirmuktaṁ tat-paratvena nirmalam (CC Madhya 19.170). Tem poimenovanju se moramo odpovedati, "jaz sem brāhmaṇa", "jaz sem śūdra," "Jaz sem kṣatriya", "Sem Američanka", "Sem Indijanec", "Jaz sem to in ..." Toliko poimenovanj. Ker sem duhovna duša, ampak to je, to pokrivalo je moje poimenovanje. Če se torej poistovetim s tem poimenovanjem, bom moral ponoviti rojstvo in smrt. Da lahko očistite. Kako je mogoče očistiti? To lahko očistimo z vdanim služenjem. Ko razumete, da ste del Kṛṣṇe, ko razumem, da "sem večno povezan s Krišno. On je vrhoven, jaz sem sluga." in ko se vključim v Njegovo službo, je to čiščenje želja. Brez zavesti Kṛṣṇe vsi delujejo na drugačni materialni zavesti. "Sem Američan. Zato moram delati na tak način. Boriti se moram z Rusi." Rus misli, da "sem Rus. Moram se boriti proti Američanom." Ali Kitajska ... Toliko označb. Temu rečemo māyā, iluzija.

Zato se moramo očistiti. To čiščenje pomeni, da mora človek vedeti, da "nisem to telo. Jaz sem duhovna duša. "Torej, kaj počnem kot duša? Karkoli v tem trenutku delam na tem telesnem konceptu življenja ... Toda, kaj počnem kot duhovna duša? To znanje je potrebno. To znanje pride, ko smo prečiščeni.

brahma-bhūtaḥ prasannātmā
na śocati na kāṅkṣati
samaḥ sarveṣu bhūteṣu
mad-bhaktiṁ labhate parām
(BG 18.54)

Mad-bhaktiṁ labhate parām. Kdaj? Potem ko smo osvobojeni tega materialnega poimenovanja, brahma-bhūtaḥ. Po tem, ko postaneš prost, ne prej. Torej bhakti ni občutek. Bhakti ... Ljudje pravijo, "Tisti, ki niso zelo učeni, ne morejo študirati vedske literature zelo dobro, zato se odločijo za bhakti." Ne. Bhakti, dejanska bhakti, se začne, ko je človek postal popolnoma brahma-bhūtaḥ.

brahma-bhūtaḥ prasannātmā
na śocati na kāṅkṣati
samaḥ sarveṣu bhūteṣu
mad-bhaktiṁ labhate parām
(BG 18.54)

To je čista transcendentalna faza opravljanja predanega služenja, po tem, ko je svoboden od materialnega poimenovanja. Sarvopādhi-vinirmuktaṁ tat-paratvena nirmalam (CC Madhya 19.170). Temu se reče nirmala. To je mukti. Ker je duhovna duša večna. Treba ga je očistiti, materialno onesnaženost. Ko je torej čist, potem hṛṣīkeṇa hṛṣīkeśa-sevanaṁ bhaktir ucyate (CC Madhya 19.170). Ko se naša čutila prečistijo ... Ne to ameriška roka ali indijska roka. "To je Krišnina roka. Ta roka naj bi sodelovala pri služenju Krišne in pometala tempelj." Če misli tako, je daleč, veliko večji kot kateri koli vedantist. Če preprosto ve, da "Ta roka pripada Kṛṣṇi", potem je daleč, veliko večji kot katerikoli vedantist. Ti vedantisti ... Seveda, vsi bhakte, vedantisti. Toda nekdo misli, da se je monopoliziral kot Vedānta. Veda pomeni znanje. Anta pomeni končno. Torej Vedānta pomeni končno znanje. Torej je končno znanje Kṛṣṇa. Vedaiś ca sarvair aham eva vedyaḥ (BG 15.15). Torej tako imenovani vedantist, če ne more razumeti, kaj je Kṛṣṇa, kaj je smisel tega vedantista? Nima pomena. On je popoln vedāntī, ki ve, da je "Kṛṣṇa Vrhoven. On je moj Gospod. Jaz sem njegov večni služabnik. "To je znanje Vedānta.

Najlepša hvala. Hare Kṛṣṇa.