SL/Prabhupada 0615 - Delujte za Krišno z ljubeznijo in entuziazmom, to je vaše življenje zavesti Krišne



Lecture on BG 1.30 -- London, July 23, 1973

Māyāvādīs obstajata dve vrsti Māyāvādījev: impersonalisti in voidisti. Vsi so Māyāvādī. Njihova filozofija je torej do zdaj dobra, ker neumni človek ne more razumeti več kot to. Neumni človek, če je seznanjen, da je v duhovnem svetu boljše življenje, postati služabnika Boga , Kṛṣṇe, mislijo, "Postal sem služabnik tega materialnega sveta. Toliko sem trpel. Spet služabnik Kṛṣṇe?" "Oh ..." Drhtijo: "Oh, ne, ne. To ni dobro. To ni dobro." Takoj ko slišijo služenje, pomislijo na to služenje, to nesmiselno služenje. Ne morejo si misliti, da obstaja služba, toda tam je preprosto ānanda. Eden je še bolj željan, da bi Mu služil, Kṛṣṇi. To je duhovni svet. To ne morejo razumeti. Torej ti nirviśeṣavādī, impersonalisti, mislijo tako. Tako kot bolan človek leži na postelji in če je obveščen "Ko se boste pozdravili, boste lahko lepo jedli, lahko boste hodili," meni, da "Spet hoja? Spet jesti?" Ker je navajen jesti grenko zdravilo in sāgudānā, ne zelo prijetna, in toliko stvari, iztrebljanje blata in urina, aktivnosti na postelji. Torej takoj, ko obvestijo, da "Po ozdravitvi pride tudi do iztrebljanja blata in urina ter hranjenje, vendar je to zelo privlačno, "ne more razumeti. Pravi:" Je nekaj takega. "

Torej impersonalisti Māyāvādī ne morejo razumeti, da je služenje Kṛṣṇi preprosto zadovoljstvo in blaženonst. Ne morejo razumeti. Zato postanejo neosebni: "Ne. Absolutna resnica ne more biti oseba." To je še ena plat filozofije Bude. Impersonalno pomeni nič. To je tudi nič. Torej budistična filozofija tudi končni cilj postavljajo nič, ti Māyāvādīs pa tudi končni cilj ... Na te viduḥ svārtha-gatiṁ hi viṣṇum (SB 7.5.31). Ne razumejo, da obstaja življenje, blaženo življenje, tako da služijo Krišno. Zato tudi tukaj Arjuna igra kot navadnega človeka. Torej reče Krišni: "Želel si, da se borim, da postanem srečen, da pridobim kraljestvo, ampak z ubijanjem mojih mož? Oh, nimittāni viparītāni (BG 1.30). Zavajaš me. "Nimittāni ca paśyāmi viparītāni. "Ne bom vesel, če ubijem lastne može. To ni mogoče. Kako me lahko spodbujaš?" Torej je rekel: nimittāni ca viparītāni paśyāmi. "Ne, ne." Na ca śaknomy avasthātum: "Ne morem stati tukaj. Naj se vrnem. Odpelji mojo kočijo nazaj. Ne bom ostal tukaj." Na ca śaknomy avasthātuṁ bhramatīva ca me manaḥ (BG 1.30). "Zmeden sem. Zdaj sem zmeden."

Torej, to je položaj, materialni svet. Vedno smo v težavah, zmedeni, in ko se materialistični osebi predlaga nekaj boljšega, to "Vzami zavest Krišne, srečen boš," on vidi nimittāni viparītāni, ravno nasprotno. "Kaj s to zavestjo Krišne bom vesel? Moja družina je v težavah ali imam toliko težav. Kaj mi bo ta zavest Krišne pomagala? "Nimittāni ca viparītāni (BG 1.30). To je materialno stanje življenja. Zato je potreben čas, malo časa za razumevanje. To je Bhagavad-gītā. Isti Arjuna, ki ga zdaj ugotavlja, nimittāni ca viparītāni. Ko bo razumel Bhagavad-gīta, bo rekel: "Ja, Kṛṣṇa, kar praviš, je res. Prav je. " Ker bo Krsa po poučevanju Arjuno vprašal: "Zdaj, kaj hočeš storiti?" Ker Kṛṣṇa ne sili. Kṛṣṇa pravi, da "se mi predaš." Ne sili, da se "moraš predati. Jaz sem Bog. Ti si moj sestavni delček." Ne, tega nikoli ne bo rekel. Ker vam je dal malo neodvisnosti, se je ne bo dotaknil. Sicer kakšna je razlika med kamnom in živim bitjem? Živo bitje mora imeti neodvisnost, čeprav je zelo mala, mala. Tega se Kriša ne dotika. Nikoli se ne bo dotaknil. Morali se boste strinjati: "Ja, Kṛṣṇa, predal se ti bom. Da. To je v mojo korist. "To je zavest Krišne. Morate se prostovoljno strinjati, ne umetno, mehanično. "Duhovni učitelj pravi takole. V redu, naj to storim." Ne. Morate razumeti zelo lepo. Teṣāṁ satata-yuktānāṁ bhajatāṁ prīti-pūrvakam (BG 10.10). Prīti, z ljubeznijo. Ko delate, ko za Krišno delate z ljubeznijo in navdušenjem, to je vaše zavestno življenje v Kṛṣṇi. Če menite, da "To je neoriginalno, je težavno, ampak kaj lahko storim? Ti ljudje me prosijo, da to storim. To moram storiti, "to ni zavest Krišne. To morate storiti prostovoljno in z velikim veseljem. Potem veste. Utsāhān niścayād dhairyāt tat-tat-karma-pravartanāt, sato vṛtteḥ sādhu-saṅge ṣaḍbhir bhaktiḥ prasidhyati. Našli boste v naši Upadeśāmṛta (NOI 3). Vedno bi morali biti navdušeni, utsāhāt. Dhairyāt, s potrpljenjem. Tat-tat-karma-pravartanāt. Niścayāt, niścayāt pomeni z zaupanjem. "Ko se bom ukvarjal s Krišnimi dejavnostmi, Krišnimi aktivnostmi, me bo Kṛṣṇa zagotovo odpeljal nazaj domov, nazaj v ..." Niścayāt. In Kṛṣṇa pravi, človek-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru (BG 18.65). "Vzel te bom nazaj." Navedeno je. Kṛṣṇa ni lažnivec, zato moramo delati z navdušenjem. Samo ... Ne viparītāni. To bo na koncu sprejel Arjuna. Krišna ga bo vprašal: "Dragi moj Arjuna, kakšna je zdaj tvoja odločitev?" Arjuna bo rekel "Ja." Tvat prasādāt keśava naṣṭa-mohaḥ (BG 18.73): "Vse moje iluzije ni več."

To je vse. Najlepša hvala. Hare Kṛṣṇa.