LT/Prabhupada 0221 - Mayavadžiai galvoja, kad tapo viena su Dievu



Janmastami Lord Sri Krsna's Appearance Day -- Bhagavad-gita 7.5 Lecture -- Vrndavana, August 11, 1974

Krišna, kai jis buvo paklaustas Ardžunos, kad - "Tu sakai, kad šią Bhagavad-gitos filosofiją Tu mokei saulės dievą. Kaip aš galiu patikėti?" - atsakymas buvo, kad "Dalykas yra tai, kad mes abu egzistavome prieš tai, tačiau tu pamiršai, Aš neužmiršau."

Tai skirtumas tarp Krišnos ir paprastos gyvos būtybės... Jis yra pilnas; mes nesame pilni. Mes nepilni, fragmentiškos Krišnos dalelės. Todėl mes turime būti kontroliuojami Krišnos. Jei mes nesutinkame būti kontroliuojami Krišnos, tada mes būsime kontroliuoji materialios energijos, bhūmir āpo 'nalo vāyuḥ (BG 7.4). Ištikrųjų, mes esame dvasinė energija. Turėtume savanoriškai sutikti būti kontroliuojami Krišnos. Tai yra atsidavimo tarnystė. Tai yra atsidavimo tarnystė. Mes esame dvasinė energija, ir Krišna yra Aukščiausioji Dvasia. Taigi, jei mes sutinkame būti kontroliuojami Krišnos, tada mes pakylame į dvasinį pasaulį. Jei mes sutinkame. Krišna netrukdo jūsų mažai nepriklausomybei. Yathecchasi tathā kuru (BG 18.63). Krišna sako Ardžunai, "Ką norite, galite daryti." Mes turime tokią nepriklausomybę.

Taigi turėdami šią nepriklausomybę mes atėjome į šį materialų pasaulį, laisvai mėgautis. Taigi Krišna suteikė mums laisvę "Gali laisvai mėgautis" Ir mes bandome tai daryti. Bet rezultatas yra toks, kad mes tampame įsipainioję. Mums suteikta laisvė dirbti šiame materialiame pasaulyje. Kiekvienas bando tapti materialaus pasaulio valdovas. Niekas nebando tapti tarnu. Tik mes, vVaišnavai, mes bandome tapti tarnais. Karmīai ir jñāniai, jiems nenori tapti tarnais. Jie mus kritikuoja, kad "Jūs Vaišnavai, jūs turite vergo mentalitetą." Taip, mes esame vergai ... Čaitanja Mahaprabhu mokė, gopī-bhartuḥ pada-kamalayor dāsa-dāsānudāsaḥ (CC Madhya 13.80). Tai yra mūsų pozicija. Kokia yra prasmė dirbtinai teigti: "Aš esu šeimininkas"? Jeigu aš būčiau šeimininkas, tada kam reikalingas ventiliatorius? Aš esu tarnas vasaros sezono įtakai. Panašiai, aš būsiu žiemos sezono tarnas, per daug šalta.

Taigi mes visada esame tarnai. Todėl Čaitanja Mahaprabhu sako, jīvera svarūpa haya nitya-kṛṣṇa-dāsa (CC Madhya 20.108-109). Ištikrųjų, mūsų konstitucinė padėtis yra amžini Krišnos tarnai. Krišna yra Aukščiausias valdovas. Šis Krišnos sąmonės judėjimas yra skirtas šiam tikslui, kad šie kvaili asmenys ar niekšai, mūḍhāḥ... Aš neišradau žodžių "kvailys" ir "nenaudėlis". Krišna taip sakė. Na māṁ duṣkṛtino mūḍhāḥ prapadyante narādhamāḥ (BG 7.15). Jis taip kalbėjo. Rasite. Duṣkṛtinaḥ, visada nuodėmingai veikiantys, ir mūḍhāḥ, ir niekšai, asilai. Narādhamāḥ, žemiausias iš žmonių. "O, ar tikrai ...? Krišna, Tu taip prastai kalbi apie šiuos materialistus mokslininkus? Yra tiek daug filosofų. Jie visi yra narādhamāḥ? " "Taip, jie yra narādhamāḥ". "Bet jie yra išsilavinę." "Taip, tai yra taip pat..." Bet koks tai išsilavinimas? Māyayā apahṛta-jñānāḥ: "Jų išsilavinimo rezultatas - maya atėmė jų žinias". Kuo labiau žmogus išsilavinęs, tuo labiau jis yra ateistas.

Šiuo metu... Žinoma, mokslas nereiškia... Išsilavinimas reiškia suprasti. Jñānī. Šviesti, išsilavinęs reiškia išmintingas žmogus, išsilavinęs žmogus, jñānī. Tikrasis jñānī reiškia mam prapadyate. Bahūnāṁ janmanām ante jñānavān mam prapadyate (BG 7.19). Tai yra išsilavinimas. Išsilavinimas nereiškia tapti ateistu, "Nėra Dievo". Aš esu Dievas, tu esi Dievas, visi yra Dievas. " Tai nėra išsilavinimas. Tai ajñāna. Māyāvadžiai, jie galvoja, kad jie tapo viena su Dievu. Tai nėra išsilavinimas.