HE/Hebrew Main Page


מהי וָאנִּיפֵּדְיַה

וָאנִּיפֵּדְיַה היא אנציקלופדיה מקוונת של מילותיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה (וָאנִּי). באמצעות שיתוף הפעולה, אנחנו חוקרים ובאופן יסודי מציגים את מילותיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מזוויות מבט שונות ומציגים אותם באופנים נגישים וקליטים. אנו בונים מאגר שאין דומה לו של מדרשיו המתועדים בצורה דיגיטלית כדי להציע לו מרחב מתמשך וחובק-עולם, על מנת להציג את המדע של תודעת קרישנה לפני תֵבֵל, לתועלת הכול.

מיזם וָאנִּיפֵּדְיַה הוא מאמץ שיתופי גלובלי ורב-שפתי, שהצלחתו חבה ונשענת על הדבקים הרבים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה הבאים קדימה להשתתפות בדרכים שונות. כל שפה נמצאת בשלבי פיתוח שונים. אנו רוצים שכל הופעותיו הפומביות המוקלטות, שיחותיו ומכתביו יתורגמו לפחות ל-16 שפות ו-32 שפות כאשר לפחות רבע יסתיימו כהצעה ליום ההולדת ה-50 של העזיבה שלו בנובמבר 2027. עלינו להיות עֲרֵבִים לכך שעברית תהיה אחת מן השפות הנ"ל.

אין כמו ניסוח משפטים קצרים וקליטים מפי פְּרַבְּהוּפָּאדַה, בשביל להשפיע וללוות את היום. לכן קיימות טיפות הַנֶּקְטָר, וישנם הסרטונים המלווים בכתוביות ולהם דפי המידע, הנגישים במחשב השולחני כמו גם בכול מכשיר נייד. אנו עומדים על כך שספרות המקור תוצג באתר בעברית, וכל דבר שנאמר מפי פְּרַבְּהוּפָּאדַה ילווה בקישור אליה באתר במידה המתאימה, רק ליתר ביטחון, שדבריו יוצגו בפשטות כפי שהם, מבלי להוסיף או לגרוע דבר. "

קישורים לתוכן האתר בעברית

הנה כל הקישורים לתוכן שזמין כעת בְּוָאנִּיפֵּדְיַה בעברית:

תרגום של בְּהַגַוַד-גִיתָא כפי שהיא בעברית

כאן תוכלו למצוא את כל 1080 סרטוני הַוִּידֵאוֹ של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה עם כתוביות מוטבעות בעברית.

טיפות הנקטר הן קטעים קצרים מתוך הופעות פומביות, שיחות וטיולי בוקר עם שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה. קטעי שמע קצרים (פחות מ-90 שניות) אלה הם כל כך עָצְמָתִיִים, יאירו את נשמתכם וימלאו אותה בשלווה ובאושר!

ֹדפי הופעות פומביות של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה עם וידֵאוֹ וכתוביות.

מִנְשָׁר זה מְתָאֵּר באופן מקיף את תכלית האתר וָאנִּיפֵּדְיַה.

השתתפו איתנו

 • דף הבית בעברית הושלם
 • ערוץ היוטיוב כולל 216 סרטונים בעברית עם כתוביות מוטבעות
 • 1,080 סרטונים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה - מעל 250 סרטונים תורגמו. הגהה הגיעה לכ-200 סרטונים. לכשתגיע ל-216 סרטונים, או לפני כן, יתפרסמו סרטונים חדשים בערוץ היוטיוב עם כתוביות מוטבעות.
 • טיפות נקטר בעברית - מחפשים מתרגמים לקטעים קצרים אלה.
 • בְּהַגַוַד-גִיתָא כפי שהיא בעברית - פה באתר.
 • מחפשים מתנדבים להכנסת השְׂרִימַד-בְּהָאגַוַתַם דרך טופס ההידור
 • טפסים חכמים אלו מקצרים את העבודה והופכים אותה לקלה ופשוטה
 • משתוכנס ספרות המקור בעברית, מעתה יקושרו הדפים בעברית אליה, ע"י בּוֹט חכם
 • נא לפנות אל: [email protected] בכל רצון לשיתוף פעולה

פסוק מתוך הַבְּהַגַוַד-גִיתָא

בְּהַגַוַד-גִיתָא 10.30

प्रह्लादश्चास्मि दैत्यानां कालः कलयतामहम् ।
मृगाणां च मृगेन्द्रोऽहं वैनतेयश्च पक्षिणाम् ॥३०॥
פְּרַהְלָאדַשׂ צָ׳אסְמי דַיְתְיָאנָאםּ קָאלַהּ קַלַיַתָאם אַהַם
מְרּיגָאנָּאםּ צַ׳ה מְרּיגֵנְדְרוֹ ׳הַםּ וַיְנַתֵיַשׂ צַ׳ה פַּקְשׁינָּאם

מילה אחרי מילה

פְּרַהְלָאדַהּ—פְּרַהְלָאדַה; צַ׳ה—גם; אַסְמי—אני; דַיְתְיָאנָאם—מבין הזדים; קָאלַהּ—הזמן; קַלַיַתָאם—מבין המכניעים; אַהַם—אני; מְרּיגָאנָּאם—מבין בעלי החיים; צַ׳ה—גם; מְרּיגַה-אינְדְרַהּ—האריה; אַהַם—אני; וַיְנַתֵיַהּ—גַרוּדַּה; צַ׳ה—גם; פַּקְשׁינָּאם—מבין הציפורים.

תרגום

מבין הדַיְתְיות הזֵדים אני הדָבֵק פְּרַהְלָאדַה, מבין המכניעים אני הזמן, בחיות אני האריה ומבין הציפורים אני גַרוּדַּה.

התעמקות

דיתי ואַדיתי הן שתי אחיות. בניה של אַדיתי נקראים אָדיתים, ושל דיתי נקראים דַיְתים. האָדיתים כולם דְבֵקים של האל, בעוד שהדַיְתים הם כופרים. פְּרַהְלָאדַה נולד אמנם למשפחת דַיְתים, אלא שהיה דָבֵק גדול מילדותו; הוא נחשב למייצג את קְרּישְׁנַּה בזכות שירותו המסור וטבעו האלוהי.

מכל העקרונות המכניעים שבעולם החומרי, הזמן שוחק הכול, ומייצג לכן את קְרּישְׁנַּה. מבין בעלי החיים הרבים, האריה הוא החזק והפראי ביותר, וממיליוני הציפורים, גַרוּדַּה, נושאו של וישְׁנּוּ, הוא האדיר ביותר.


סרטון נבחר של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה


הקלטה נבחרת של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה


טיפות נֶקְטָר מִפִּי שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה
"ישנם כל כך הרבה בתי חולים לרפואה של מחלות גופניות, אבל אין בית חולים לריפוי המחלה של הנשמה. אז תנועה זו לתודעת קרישנה נועדה לריפוי מחלתה של הנשמה. חולי הנשמה. כל נשמה, כל אדם, טועה בקבלת הגוף הזה כעצמו או הַמֶּחְשָׁב כעצמו. זהו ההבדל. יַסְיָאתְמַה-בּוּדְדְהיהּ קוּנַּפֵּה תְרי-דְהָאתוּקֵה, סַה אֵוַה גוֹ-קְהַרַהּ (שׂ.בּ. 10.84.13). כל מי שיקבל גוף זה כעצמו, הוא הינו חמור או פרה. שוגה באשליות. לכן אנשים אינם מעוניינים."
680626 - הרצאה - מוֹנְטְרֵיאוֹלוָאנִּיפֵּדְיַה - מִנְשָׁר מְמַצֶּה

↓ גלגלו למטה על מנת לקרוא עוד...

הקדמה

שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה שם הרבה דגש על התובנות ועל המדרשים שלו, לכן ואניפדיה מוקדשת באופן ייחודי לגוף עבודתו המורכב מספרים, הרצאות מוקלטות לקהל הרחב, שיחות, מכתבים, ועוד. לכשיושלם, תהיה וָאנִּיפֵּדְיה מקדש הַוָּאנִּי הראשון בעולם המציע מרחב מקודש בו מיליוני אנשים מחפשים הדרכה רוחנית נאמנה מוצאים תשובות והשראה מכתביו המפוארים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, מוצגים כ- "אסופה אנציקלופדית במספר שפות רב ככל האפשר".

מאמר מאחד לחזון וָאנִּיפֵּדְיה

שיתוף פעולה להחייאה ומימוש מלא ורב-שפתי של נוכחות הַוָּאנִּי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, מה שמקל עבור מיליוני אנשים לחיות את המדע של תודעת קְרּישְׁנַּה ולשתף פעולה עם תנועת הסַנְֹקִירְתַנַה של צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ, בשביל לעורר מחדש רוחנית את החברה האנושית.

שיתוף פעולה

בניית אנציקלופדיה לרמה החתומה בפועל בואניפדיה אפשרית רק באמצעות שיתוף פעולה של אלפי דבקים אשר מלקטים ואוספים יחדיו בחריצות את כתביו והגיגיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה.

אנו רוצים לסיים את תרגום כל ספריו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, הופעותיו הפומביות, שיחותיו ומכתביו ב-16 שפות לפחות, ולהגיע אף ל-108 שפות אשר יש להם ייצוג כלשהו בוָאנִּיפֵּדְיה, עד נובמבר 2027.

כבר מאוקטובר 2017 תורגם התנ"ך ל-670 שפות, הברית החדשה ל-1,521 שפות וחלקים מן התנ"ך או סיפורים אודותיו ל-1,121 שפות נוספות. סטטיסטיקות אלה מראות שמטרותינו חרף היותן שיפור והגדלה בפרסום כתבי שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, כלל אינן שאפתניות בהשוואה למאמצי הנצרות בהפצת כתביה בעולם, לדוגמא.

אנו מזמינים את כל הדבקים להצטרף אלינו ולממש את נוכחות הַוָּאנִּי הרב שפתית של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה ברשת העולמית לתועלת האנושות כולה.

הנגשה

ב-1965 הגיע שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה ללא הזמנה ליבשת אמריקה. על אף שחלפו ימי תהילת נוכחותו, הַוַּפּוּ, שלו ב-1977, עדיין הוא ממשיך להתקיים בַּוָּאנִּי שלו ונוכחות זו עלינו כעת להביא לכדי המציאות. רק על ידי קריאה ותחינה לְשְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה להופיע הוא יעשה זאת. רצוננו העז שיהיה כחלק בינינו הוא המפתח שאנו נושאים להופעתו.

מימוש מלא

איננו חפצים בנוכחתו החלקית של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לפנינו. אנו רוצים בנוכחות הַוָּאנִּי המלאה שלו. כל מדרשיו המוקלטים צריכים להילקט ולהיתרגם לכמה שיותר שפות. זו המנחה שלנו לדורות העתיד של כוכב לכת זה - מקלט מלא (אָשְׂרַיַה) בכתבי שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה.

נוכחות הַוָּאנִּי

נוכחות הַוָּאנִּי המלאה של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה תופיע בשני שלבים. הראשון - והקל - הוא לקבץ ולתרגם את כל כתבי שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה בכל השפות. השני - והקשה יותר - הוא להביא מיליונים של אנשים לחיות את מילותיו באופן שלם.

אופנים שונים ללמידה

 • נכון לכעת, במחקר שלנו, מצאנו שישנם 60 אופנים שונים שבהם הדריך שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה את הדבקים לקרוא את ספריו.
 • על ידי לימוד ספרי שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה ב אופנים שונים אלה אנו יכולים להבין אותם ולהפנימם כראוי. באמצעות שיטה זו של לימוד קודם של הספרים ואז איסוף שלהם באתר לקריאה פומבית, אדם יכול לחדור בקלות למשמעות העמוקה של כל מילה, אמרה, מושג או אישיות אשר מציג שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה. אין ספק שהמדרשים שלו הם החיים והנשמה עבורנו, וכאשר אנו לומדים אותם ביסודיות אנחנו תופסים וחווים את נוכחותו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה בדרכים העמוקות ביותר.

עשרה מיליון אָאצָ'ארְיוֹת

 • נאמר שיש לך כעת עשרת אלפים. אנחנו נתרחב למאה אלף. זה נדרש. אז מאה אלף למיליון, ומיליון לעשרה מיליון. אז לא יהיה מחסור באָאצָ'ארְיה, והאנשים יבינו את תודעת קְרּישְׁנַּה בצורה מאוד קלה. אז עשו ארגון זה. אל תהיו נפוחים לשווא. שמעו מהוראות הָאָאצָ'ארְיה ונסו לעשות את עצמכם מושלמים, בוגרים. אז יהיה זה קל מאוד להילחם במָאיָא. כן. אָאצָ'אריות, הם מכריזים מלחמה נגד פעילויותיה של מָאיָא. – מתוך הרצאה של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה על צֲ'יְתַנְיַה צַ'ריתָאמְרּיתַה, ה-6 באפריל 1975

הערה

משפט החזון הבא שֶׁשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מדבר עבור עצמו - התוכנית המושלמת לאנשים להבין את תודעת קְרּישְׁנַּה ובקלות. עשרה מיליון חניכי-שִׂיקְשַׁה מועצמים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה החיים בענווה את הוראותיו ותמיד חותרים לשלמות ולבגרות. שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מציין בבירור "עֲשׂוּ את הארגון הזה". וָאנִּיפֵּדְיה לכן מסייעת בהתלהבות למלא את החזון הזה.

המדע של תודעת קְרּישְׁנַּה

בפרק התשיעי של בְּהַגַוַד-גִיתָא מדע זה של תודעת קְרּישְׁנַּה נקרא מלך כל חינוך, מלך כל הדברים הכמוסים, והמדע העליון של הבנה טְרַנְסְצֶנְדֶנְטָלית. תודעת קרישנה הינה מדע טְרַנְסְצֶנְדֶנְטָלי שמתגלה לפני דבק אמיתי הניחן בכנות ומוכן להעניק שירות לאל. תודעת קְרּישְׁנַּה איננה מושגת על ידי טיעונים עקרים או כישורים אקדמיים. תודעת קרישנה אינה אמונה, כגון האמונה ההינדית, הנוצרית, הבודהיסטית או המוסלמית, אלא מדע. אם מישהו קורא את ספריו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה בזהירות הוא יבין את המדע העליון של תודעת קְרּישְׁנַּה ויהיה מלא בעוד השראה להעביר זאת הלאה לכל האנשים כפעילות-סעד המתייחסת בחסד לטובתם האמיתית.

תנועת הסַנְֹקִירְתַנַה של צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ

הריבון צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ הוא האב והמייסד של תנועת הסַנְֹקִירְתַנַה. מי שסוגד לו תוך הקרבת כל חייו, רכושו, האינטליגנציה שלו ומילותיו לתנועת הסַנְֹקִירְתַנַה מזוהה על ידי הריבון ומעניקים לו את כל ברכותיו. אחרים נאמר שהם טפשים, כיוון שמכל הקורבנות שאדם משקיע בהם את אונו ואת האנרגיה שלו, הקרבה עבור תנועת הסַנְֹקִירְתַנַה היא המשענת לתהילה. תנועת תודעת קְרּישְׁנַּה מבוססת כולה על עקרונות הסַנְֹקִירְתַנַה שביסס שְׂרִי צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ.

לעורר מחדש רוחנית את החברה האנושית

החברה האנושית, ברגע הנוכחי, אינה בחשכת התוהו. היא צברה התקדמות זריזה בשדות הנוחות החומרית, החינוך והפיתוח הכלכלי ברחבי העולם כולו. אלא שישנה דקירת סיכה, או צוואר בקבוק במקום כלשהו בגוף החברתי במידה גדולה, ולכן קיימות מריבות רחבות-היקף, גם על נושאים פחות חשובים. ישנו צורך ברמז לדרך בה יכולה האנושות להפוך אחת בשלום, ידידות, ושגשוג עם ייעוד משותף. שְׂרִימַד-בְּהָאגַוַתַם ממלא צורך זה, כיוון שהוא מובא בצורה תרבותית בשביל לעורר מחדש את החברה האנושית כולה. רוב האנשים, באופן כללי, הם כלים בידי המדינאים המודרניים ומנהיגי העם. אם ישנו שינוי בלב המנהיגים גרידא, קל וחומר יבוא שינוי באווירת העולם. המטרה של חינוך אמיתי צריכה להיות הגשמה-עצמית, הגשמה של ערכים רוחניים של הנשמה. כולם צריכים לסייע למימוש כל פעולות העולם בצורה הרוחנית. בעצם פעילויות אלה, גם המבצע והעבודה המתבצעת נעשים טעונים ברוחניות ומתעלים מעל מידות הטבע.

הצהרת משימת וָאנִּיפֵּדְיה

 • להציע לשְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה עמדה עולמית, מתמשכת על מנת להזמין ולהסביר, לחנך ולאמן אנשים במדע של תודעת קרישנה בכל השפות בעולם.
 • לחקור, לגלות וללקט באופן קליט ויסודי את מדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מזוויות מבט שונות.
 • להציג את הַוָּאנִּי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה באופנים נגישים, קלים ומובנים.
 • להציע מאגר של מחקר נושאי מקיף על מנת להקל על הכתיבה של ספרי סוגיות רבים בהתבסס על הַוָּאנִּי של פְּרַבְּהוּפָּאדַה.
 • להציע משאבי חומר לימוד ליוזמות חינוכיות שונות לתוך הַוָּאנִּי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה.
 • לנטוע תחושה בקרב ההולכים הכנים בעקבות שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה של הבנה בלתי-משתמעת לשני פנים לצורך מחד להתייעץ עם הַוָּאנִּי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה להנחיה אישית, ומאידך לצבור מספיק למידה לייצגו בכל רמה אפשרית.
 • למשוך את ההולכים בעקבות שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מכל האומות לשיתוף פעולה גלובלי עם המבט להשגת כל האמור לעיל.

מה מניע אותנו לבנות את וָאנִּיפֵּדְיה?

 • אנו מקבלים זאת
 • שֶׁשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה הוא דבק טהור, מועצם באופן ישיר ע"י הריבון קרישנה להעסקת כל ישויות החיים בשירות מסור ואוהב לאלוהים. העצמה זו מוכחת בחשיפה שאין לה תחליף של האמת ההחלטית העולה מתוך כתביו.
 • לא היה נציג משמעותי יותר של פילוסופיה וַיְשְׁנַוית בימים המודרניים, ואף לא מבקר חברתי המסביר את העולם העכשווי כפי שהוא, לבד מִשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה.
 • המדרשים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה יהיו המקלט העיקרי למיליונים ההולכים בעקבותיו בכל הדורות העתידיים.
 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה רצה שהמדרשים שלו יופצו בשפע ויובנו כראוי.
 • גישה נושאית למדרשים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה משפרת מאוד את תהליך הבנת האמיתות שבהם, וזו של הערך העצום שבחקירה, גילוי וליקוט יסודי של מדרשים אלה מכל זווית מבט אפשרית.
 • תרגום כל כתבי שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לשפה מסויימת כמוה כהזמנתו לשכון לנצח במקומות בהם מדוברות שפות אלה.
 • בהיעדר נוכחותו הפיזית, שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה זקוק להרבה משרתי-וָאנִּי לסיוע לו במשימתו.

כך, אנו מחוייבים ליצור עמדה דינמית בפועל בשביל להקל על ההפצה בשפע וההבנה הברורה של הידע המושלם והתובנות המצויות בספריו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, כל שניתן יהיה בשמחה לפעול עליהם. זה פשוט. הדבר היחיד המפריד אותנו מהשלמת ואניפדיה הוא זמן והשעות הקדושות הרבות של שירות-וָאנִּי שעוד עליהן להיות מוצעות בידי הדבקים הרתומים לחזון זה.

אני מודה לכם מאוד, לכולכם, שאתם מעריכים את השירות הצנוע שלי אותו אני מנסה כעניין של חובה לבצע לפי ההוראה של גוּרוּ מַהָארָאגַ'ה שלי. אני מבקש מכל התלמידים שלי לשתף פעולה בעבודה ואני בטוח שהמשימה שלנו תתקדם ללא כל ספק. – מכתב מִשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לְתַמַלַה קְרּישְׁנַּה דָאס - ה-14 באוגוסט 1971

שלוש העמדות הטבעיות של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה

תרבות של מקלט בכפות רגלי הלוטוס של מדרשי שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה יכולה להתממש כששלוש עמדות אלו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה ניעורות בלב כל ההולכים אחריו.

שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה הוא השִׂיקְשַׁה-גוּרוּ למופת שלנו

 • אנו מקבלים זאת שכל ההולכים בעקבות שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה יכולים לחוות את הנוכחות והמקלט שלו במדרשיו - גם באופן אינדיוידואלי וגם בשוחחם זה עם זה.
 • אנו מטהרים את עצמנו ומקימים מערכת יחסים מוצקה עם שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה בלומדנו לחיות איתו כמצפון המנחה שלנו.
 • אנו מעודדים דבקים החשים נפרדוּת מִשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, לקחת את הזמן ולחפש את הנוכחות שלו ואת הנחמה בתוך הַוָּאנִּי שלו.
 • אנו חולקים את החמלה של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה עם כל ההולכים אחריו, כולל אלה המקבלים חניכה בשורותיו כמו גם אלה ההולכים בעקבותיו ביכולות שונות.
 • אנו מחנכים דבקים לאמת במעמדו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה כְּגוּרוּ-הַשִּׂיקְשׁה למופת שלנו, ויחסנו כתלמידים שלו אליו בנפרדות.
 • אנו מבססים שושלת של תלמידי שִׂיקְשַׁה מועצמים לקיים את מורשת שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לאורך דורות רצופים.

שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה הוא המייסד - הַאָאצָ'ארְיַה של אִיסְקּוֹן

 • אנו מקדמים את הַוָּאנִּי שלו ככוח המניע העיקרי ששומר על חברי אִיסְקוֹן מחוברים ונאמנים אליו, וכך מלאי השראה, התלהבות והחלטיות לעשות את התנועה ככל דבר שרצה בכך שתהיה - כך גם כעת כמו בעתיד.
 • אנו מעודדים את הפיתוח המתמשך של סטנדרטים וַיְשׁנַּוַה-בְּרַהְמיניִים הנעים סביב מדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה ושיטות ההזמנה וההסברה שלו - "תרבות וָאנִּי".
 • אנו מחנכים דבקים לאמת אודות מעמדו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה כמייסד-אָאצָ'ארְיַה של אִיסְקּוֹן והַשֵּירוּת לו ולתנועה.

שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה הוא הַאָאצָ'ארְיַה העולמי

 • אנו מעלים את המודעות הגלובלית לחשיבות העמדה הרוחנית של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה כָּאָאצָ'ארְיה העולמי בביסוס הרלוונטיות העכשווית של מדרשיו בחוגים של כל מדינה.
 • אנו משרים תרבות של הערכה וכבוד למדרשים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, המביאים לידי השתתפות פעילה במנהגים של תודעת קְרּישְׁנַּה על ידי אוכלוסיית העולם.
 • אנו מממשים את ההבטחה שֶׁשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה בנה בית בו יכול כל העולם לשכון בכיבוד הַוָּאנִּי כמסד וכטפחות בו זמנית - המקלט, הַאָאשְׂרַיַה - שמגן על הבית.

חיוני לביסוס העמדה הטבעית של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה

 • חברת איסקון שלנו זקוקה ליוזמות חינוכיות, צווים ומדיניות פוליטיים, ותרבות חברתית להקל ולטפח את העמדה הטבעית של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה עם ההולכים אחריו ובתוך התנועה. זה לא יקרה מאליו או בחלומות באספמיה. זה יתרחש רק הודות למאמצים נבונים, מתואמים ומשותפים בחסות דבקיו טהורי-הלב.
 • חמישה מכשולים עיקריים המצילים על מעמדו הטבעי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה בתנועה:
 • 1. בערות לגבי מדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה - הוא נתן הוראות אבל איננו מודעים לקיומן.
 • 2. שוויון נפש למדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה - אנו יודעים שההוראות ניתנו אבל לא איכפת לנו מהן. אנו מתעלמים מהן.
 • 3. אי-הבנה של מדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה - אנו מתייחסים להם בכנות אמנם בגלל בטחון-יתר או אי-בשלות, הם מיושמים לא במקום.
 • 4. חוסר באמונה בכתביו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה - עמוק בפנים אנו איננו משוכנעים וחושבים עליהם כעל אוּטוֹפּיה, דבר-מה לא-מעשי שאיננו מתקיים במציאות.
 • 5. בתחרות עם כתבי שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה - בשכנוע מלא והתלהבות אנו הולכים בכיוון שונה לחלוטין ממה שהורה שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לנו, ובכך משפיעים על אחרים ללכת בעקבותינו.

הערה

אנו מאמינים שעל מכשולים אלה ניתן להתגבר בקלות תוך הצגה של תוכניות חינוכיות מובנות בעלות יושרה ואימון המכוונות לטיפוח מערכות היחסים שלנו והגדלת הידע שלנו של מדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה. דבר זה יכול עם זאת להצליח רק עם מתודלק במחויבות הנהגה אמיתית ליצירת תרבות הנטועה עמוק בַּוַּאנִּי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה. המעמד הטבעי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה כך יהפוך באופן אוטומטי, ויישאר, נגלה לכל הדורות של הדבקים.

דבקים הם זרועותיו, אִיסְקּוֹן גופו וְהַוָּאנִּי נשמתו

הערה

אנחנו הגפיים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה. על מנת לשתף פעולה בהצלחה איתו לסיפוקו המלא עלינו להיות מאוחדים איתו בתודעה. איחוד אוהב זה מתפתח מההשתקעות המלאה שלנו בו, משוכנעים ומתרגלים את הַוָּאנִּי שלו. אסטרטגיית ההצלחה ההוליסטית שלנו היא לכולם להטמיע את מדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה ולמקם אותם באופן אמיץ בלב כל מה שאנחנו עושים בשביל התנועה לתודעת קרישנה. בדרך זו, הדבקים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה יכולים לפרוח אישית, ובשירותים השונים לעשות את איסקון גוף מוצק שיכול לממש את רצונו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה להצלת העולם מאסון מוחלט. הדבקים מנצחים, הג'י בּי סי מנצח, העולם מנצח, שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מנצח, והריבון צַ'יְתַנְיַה מנצח. לא יהיו מפסידים.

הפצת מדרשי הַפַּרַמְפַּרָא

1486 צַ'יְתַנְיה מַהָאפְּרַבְּהוּ מופיע כדי ללמד את העולם תודעת קְרּישְׁנַּה – מלפני 533 שנה

1488 סַנָאתַנַה גוֹסְוָאמִי מופיע כדי לכתוב ספרים על תודעת קְרּישְׁנַּה – " 531 שנה

1489 רוֻּפַּה גוֹסְוָאמִי מופיע על מנת לכתוב ספרים על תודעת קְרּישְׁנַּה – " 530 שנה

1495 רַגְהוּנַתְהַה גוֹסְוָאמִי מופיע בשביל לכתוב ספרים על תודעת קְרּישְׁנַּה – " 524 שנה

1500 מכבש הדפוס המודרני מתחיל לחולל מהפיכה בהוצאה לאור ברחבי אירופה – " 520 שנה

1513 גִ'יוַה גוֹסְוָאמִי מופיע עבור כתיבת ספרים על תודעת קְרּישְׁנַּה – " 506 שנה

1834 בְּהַקְתיוינוֹדַה טְהָאקוּרה מופיע למען כתיבת ספרים על תודעת קְרּישְׁנַּה – " 185 שנה

1874 בְּהַקְתיסידְדְהָאנְתה סַרַסְוַתי מופיע למטרת כתיבת ספרים על תודעת קְרּישְׁנַּה – " 145 שנה

1896 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מופיע לתוך יעד כתיבת ספרים על תודעת קְרּישְׁנַּה – " 123 שנה

1914 בְּהַקְתיסידְדְהָאנְתה סַרַסְוַתי משתמש בביטוי "בְּרּיהַת-מְרּידַנְֿגַה" לראשונה – " 105 שנה

1922 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה פוגש את בְּהַקְתיסידְדְהָאנְתַה לראשונה ומיד מתבקש להסביר, להזמין ולהטיף בשפה האנגלית - " 97 שנה

1935 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מקבל את ההוראה להדפיס ספרים – " 84 שנה

1944 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מקים את מגזין "השיבה הביתה לאלוהות" (Back to Godhead) – לפני 75 שנה

1956 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה עובר לְוְרּינְדָאוַנּה לכתוב ספרים – " 63 שנה

1962 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מפרסם את הכרך הראשון שלו של הַשְּׂרִימַד-בְּהָאגַוַתַם – " 57 שנה

1965 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מופיע במערב על מנת להפיץ את הספרים שלו – " 54 שנה

1968 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מפרסם את המהדורה המקוצרת שלו של בְּהַגַוַד-גִיתָא כפי שהיא – " 52 שנה

1972 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מפרסם את המהדורה המלאה שלו של בְּהַגַוַד-גִיתָא כפי שהיא – " 47 שנה

1972 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מייסד את נאמנות ספרי בְּהַקְתיוֵדָאנְתה (BBT) לפרסום הספרים שלו – מלפני 47 שנה

1974 התלמידים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מתחילים בהפצה רצינית של הספרים שלו – " 45 שנה

1975 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מסיים את הַצַּ'יְתַנְיַה צַ'ריתָאמְרּיתַה – " 44 שנה

1977 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה חדל מלדבר ומשאיר את הַוָּאנִּי תחת הטיפול שלנו – " 42 שנה

1978 נוסדו ארכיוני בְּהַקְתיוֵדָאנְתַה – " 41 שנה

1986 כמות החומר הדיגיטלי המאוחסן לאדם מגיעה לתקליטור אחד על כל אדם – " 33 שנה

1991 רשת האינטרנט (בְּרּיהַד-בְּרּיהַד-בְּרּיהַת מְרּידַנְֿגַה) נוסדה – " 28 שנה

1992 תוכנת בְּהַקְתיוֵדָאנְתה וֵדָבֶּיְיס 1.0 (Bhaktivedanta Vedabase) נוצרה – " 27 שנה

2002 העידן הדיגיטלי בפתח - שיטת האחסון הדיגיטלית מאפילה על האנלוגית – " 17 שנה

2007 כמות החומר הדיגיטלי המאוחסן לאדם מגיעה ל-61 תקליטורים לאדם - מלפני 12 שנה, פירושה 427 מיליארד תקליטורים מלאים.

2007 מקדש הַוָּאנִּי של שרילה פרבהופאדה, הבניה של וָאנִּיפֵּדְיה מתחילה באינטרנט – " 12 שנה

2010 מקדש-הַוַּפּוּ של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, המקדש של הפְּלָנֵטָרְיוּם הַוֵּדי מתחילה בְּשְׂרִידְהַמַה מָאיָאפּוּר – " 9 שנים

2012 וָאנִּיפֵּדיה מגיעה ל-1,906,753 ציטוטים, 108,971 דפים ו-13,946 קטגוריות – " 7 שנים

2013 מספריו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה הופצו על ידי דבקים של איסְקוֹן ב-48 שנים - זהו ממוצע של 28,538 ספרים מידי יום. - " 6 שנים

2019 ב-21 במרץ, יום גָאוּרה פֻּוּרְנימַה בשבע ורבע לפי שעון אירופה, וָאנִּיפֵּדְיה חוגגת 11 שנה של הזמנת דבקים לשתף פעולה יחדיו להזמנה ומימוש מלא של נוכחות הַוָּאנִּי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה. וָאנִּיפֵּדְיה כעת מציעה 45,588 קטגוריות, 282,297 דפים, 2,100,000 ומעלה של ציטוטים המיוצגים ב-93 שפות. כל זה הושג על ידי 1,220 דבקים שנתנו יותר מ-295,000 שעות שירות לַוָּאנִּי. עדיין יש לפנינו דרך ארוכה על מנת להשלים את מקדש הואני של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה כך שאנו ממשיכים להזמין דבקים להשתתף במשימה רבת-תהילה זו.

הערה

משימתו ההולכת וגדלה של שְׂרִי צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ תחת דגל התנועה בת-זמננו לתודעת קרישנה היא זמן מרגש לביצוע שירות מסור.

שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, המייסד-אָ'צָארְיה של התנועה העולמית לתודעת קרישנה הביא לבמה העולמית תופעה משנת-חיים הבאה דרך התרגומים שלו, התעמקויות בְּהַקְתיוֵדָאנְתה, הופעות פומביות, שיחות ומכתבים. כאן נעוץ המפתח להתעוררות הרוחנית המחודשת של כל החברה האנושית.

וָאנִּי, התרועעות אישית ושירות מתוך נפרדות - ציטוטים


הערה

שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מציע אמיתות חושפות רבות בסדרה זו של אמירות.

 • הנוכחות האישית של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה תמיד כאן.
 • עלינו להוקיר ברגשות הנפרדות מִשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה.
 • בהיעדר הנוכחות הפיזית של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, השירות לַוָּאנִּי חשוב יותר.
 • לְשְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה היתה התרועעות אישית קצרה מאוד עם גוּרוּ מַהָארָאגַ'ה שלו.
 • ההוראה בעל פה של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, כמו גם הספרים שלו, הם כולם לשירותנו.
 • רגשות הנפרדות מִשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה הופכים לחדווה נשגבת.
 • כְּשֶׁשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לא נוכח בגופו, אם נעקוב אחר הַוָּאנִּי שלו, נקבל את עזרתו.
 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לא עזב את נוכחותו של בְּהַקְתיסּידְדְהָאנְתה סַרַסְוַתי, אף לא לרגע קט.
 • בהתייעצות בהוראות שנתן שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה בעל פה ובספריו נקבל רעיונות ברורים וחזקים.
 • הליכה בעקבות הוראותיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לעולם לא תגרום לנו להרגיש נפרדים ומנותקים ממנו.
 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מצפה מכל ההולכים בעקבותיו ללכת אחר ההוראות הללו כדי להפוך תלמידי-שִׂיקְשַׁה מועצמים שלו.

השימוש בתקשורת להפצת המסר של קְרּישְׁנַּה


הערה

בעקבות צעדיו של גוּרוּ מַהָארָאגַ'ה שלו שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה ידע את אמנות העסקת הכל בשירות לְקְרּישְׁנַּה.

 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה רוצה להיראות על ידי העולם ולדבר לעולם.
 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה רוצה להציף את התקשורת בתוכניות שלנו לתודעת קרישנה.
 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה רוצה שהספרים שלו יופצו דרך ההוצאה לאור ואמצעי תקשורת מודרניים נוספים.
 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה היה שמח לשמוע אודות התוכנית להצגה נושאית על ידי פריסה אנציקלופדית של מדרשיו.
 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה אומר שעלינו להגדיל את תוכניות ההזמנה וההסברה שלנו תוך שימוש בכל תקשורת ההמון הזמינה.
 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה אומר כיוון שאנחנו וַיְשׁנַּוים של הזמן המודרני על כן צריכים אנו להסביר ולהזמין בכל האמצעים הנתונים.
 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה קורא לנו להשתמש בהכל - טלויזיה, רדיו, סרטים, או כל דבר שהוא - כדי לספר על קרישנה.
 • שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה אומר שתקשורת-ההמונים יכולה כולה להפוך לכלי חשוב בהפצת תודעת קרישנה שלנו.

תקשורת עכשווית, הזדמנות מודרנית

לְשְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, בשנות השבעים, המושגים תקשורת מודרנית ותקשורת המונים פירושם היו מכבש הדפוס, הרדיו, הטלויזיה והסרטים. מאז עזיבתו, נוף תקשורת ההמונים השתנה באופן דרמטי וכולל מאז גם טלפונים ניידים של אָנְדְרוֹאִיד לדוגמא, מחשוב ענן ואחסון, קוראי ספרות אלקטרונית, מסחר אלקטרוני, טלויזיה אינטראקטיבית ומשחקים, פרסום והוצאה לאור מקוונים, לרבות היזנים (פידים) של RSS למשל, אתרי רשתות חברתיות, שירותי הזרמת תוכן, התקני מסך מגע, תקשורת מבוססת-מִרְשֶׁתֶת ושירותי הפצה אונליין וטכנולוגיות אלחוט.

נאמר ליישר קו עם מילותיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה אנו משתמשים, מאז 2007, באמצעי תקשורת המונים טכנולוגיים לאיסוף, מיון, והפצת הַוָּאנִּי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה.

 • המטרה של וָאנִּיפֵּדְיַה היא להגדיל את הנראות והנגישות של מדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה ברשת תוך כדי הצעה של משאב חינמי, נאמן-למקור, תחת קורת-גג אחת עבור:
• אנשי ההסברה וההזמנה של איסְקוֹן
• מנהיגי ומנהלי איסְקוֹן
• דבקים הלוקחים השתלמויות וקורסים סביב מסירות
• דבקים המעוניינים להעמיק את הידע שלהם
• דבקים המעורבים בדו-שיח לקירוב בין אמונות שונות
• מפתחי תוכנית לימוד
• דבקים החשים נפרדות מִשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה
• מנהיגי חבר הנהלה
• אקדמאים
• מורים ותלמידים של החינוך הדתי
• סופרים
• מחפשי רוחניות
• אנשים שלעניינם או עיסוקם נגיעה בנושאים אקטואליים וחברתיים
• היסטוריונים

הערה

יש עוד להיעשות על מנת להפוך את מדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לנגישים ובולטים בעולם כיום. טכנולוגיות רשת שיתופיות מעניקות לנו את ההזדמנות להתעלות על כל ההצלחות הקודמות.

שירות-וָאנִּי - העשייה המקודשת של שירות לַוָּאנִּי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה

שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה חדל מלדבר ב-14 בנובמבר, 1977, אמנם הַוָּאנִּי שנתן לנו נשאר רענן לתמיד. עם זאת, מדרשים אלה אינם עוד במצבם המיטבי, גם אינם כולם נגישים ומוכנים כלפי הדבקים. לאלה העוקבים אחרי שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה יש חובה מקודשת לשמר ולהפיץ את הַוָּאנִּי לכולם. לכן אנו מזמינים אתכם לבצע שירות-וָּאנִּי זה.

זכור תמיד שאתה אחד מהאנשים הבודדים שמיניתי להמשיך את עבודתי לאורכי העולם כולו ומשימתך היא ענקית. לכן, תמיד התפלל לְקְרּישְׁנַּה לתת לך כוח לסיים משימה זו בכך שתעשה מה שאני עושה. העסק הראשון שלי הוא לתת לדבקים את הידע המתאים ולהעסיקם בשירות מסור, כך שזו לא משימה קשה בשבילך, נתתי לך הכל, לכן קרא ודבר מן הספרים וכל כך הרבה אוֹרוֹת יֵצְאוּ החוצה. יש לנו כל כך הרבה ספרים, אז אם נמשיך להזמין ולהסביר מהם ל-1,000 השנים הבאות, המלאי יספיק. – מכתב מִשְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לְסַתְסְוַרֻוּפַּה דאס (ג'י.בי.סי), ה-16 ביוני 1972

ביוני 1972 שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה אמר "יש לנו כל כך הרבה ספרים" שיש לנו "מספיק מלאי" להזמין ולהסביר "ל-1,000 השנים הבאות." באותו הזמן, רק 10 כותרות הודפסו, אז אם כל הספרים הנוספים שֶׁשְּׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה פרסם מִיוּלי 1972 לְנובמבר 1977 מספר השנים במלאי יכול להתרחב בקלות ל-5,000. אם נוסיף לזה את הוראותיו המילוליות ומכתבים, אז המלאי מתרחב ל-10,000 שנה. אנו צריכים במומחיות להכין את כל המדרשים הללו להיות נגישים ומובנים כיאות כך שניתן "להזמין ולהסביר מהם" לתקופת זמן מלאה זאת.

אין שום ספק שֶׁלְּשְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה יש התלהבות והחלטיות עד אין קץ להפצת המסר של הריבון צַ'יְתַנְיַה מַהָאפְּרַבְּהוּ. זה בהחלט עושה הבדל שֶׁהַוַּפּוּ שלו נעלם מעינינו. הוא נשאר במדרשיו, ודרך הפלטפורמה הדיגיטלית, כעת הוא יכול להזמין ולהסביר בהיקף אפילו יותר רחב מאשר כשהוא היה נוכח פיזית. בתלות מוחלטת בחסדו של הריבון צַ'יְתַנְיַה, הבה נאמץ את משימת-הַוָּאנִּי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, ואם יותר החלטיות מאשר אי פעם לפני כן, במומחיות נכין את הַוָּאנִּי שלו ל-10,000 שנים של הסברה והזמנה.

במשך עשר השנים האחרונות נתתי את היסודות וכעת אנחנו נעשינו יותר מן האימפריה הבריטית. אפילו האימפריה הבריטית לא הייתה רחבת-כתפיים כמונו. היה להם רק נתח מן העולם, ואילו אנחנו לא סיימנו להתפשט. עלינו להתרחב יותר ויותר באורח בלתי-מוגבל. אמנם עלי להזכירם עתה שעלי להשלים את תרגום הַשְׂרִימַד-בְּהָאגַוַתַם. זו התרומה הגדולה ביותר; הספרים נתנו לנו מעמד מכובד. לאנשים אין אמונה בכנסיה זו או סגידה במקדש. ימים אלה חלפו. כמובן, עלינו לתחזק את המקדשים כיוון שזה הכרחי לשמור על הרוח שלנו גבוה. אִינטֵלֶקְטוּאָליזְם פשוט לא יעשה זאת, צריך להיות טיהור מעשי.

אז בקשתי ממך היא לשחרר אותי מן האחריות הניהולית יותר ויותר על מנת שאוכל להשלים את תרגום הַשְׂרִימַד-בְּהָאגַוַתַם. כאשר אני תמיד חייב לנהל, אז אני לא יכול לעבוד על הספרים. הם מסמך, עלי לבחור כל מילה בכובד ראש ואם עלי לחשוב על ניהול אז איני יכול לעשות זאת. איני יכול להיות כמו שוטים אלה שמציגים איזשהו תמהיל מנטלי לרמות את הציבור. אז מטלה זו לא תושלם ללא שיתוף הפעולה של העוזרים הממונים מטעמי, הג'י.בּי.סי, נשיאי המקדש, וְהַסַּנְנְיָאסִים. בחרתי את אנשי הטובים ביותר להיות ג'י.בּי.סי ואיני רוצה שֶׁהַגּ'י.בּי.סי יביט אל נשיאי המקדש בחוסר כבוד. מובן וטבעי שתוכלו להתייעץ איתי, אמנם אם העקרון הבסיסי חלש, איך דברים יימשכו? נא עזור לי בהנהלה על מנת שאהיה חופשי לסיים את הַשְׂרִימַד-בְּהָאגַוַתַם שיהיה התרומה המתמשכת שלנו לעולם. – מכתב מִשְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לכל חברי הועד המנהל, ה-19 בְּמָאי, 1976

כאן שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה מציין "מטלה זו לא תושלם ללא שיתוף הפעולה של העוזרים הממונים שלי" בשביל לעזור לו ב"תרומה המתמשכת לעולם." אלו הספרים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה אשר "נתנו לנו מקום מכובד" והם "התרומה הגדולה ביותר לעולם".

במהלך השנים, כל כך הרבה שירות-וָּאנִּי בוצע על ידי דבקי בּי.בּי.טי (נאמנות ספרי בְּהַקְתיוֵדָאנְתַה), מפיצי ספרים, מזמינים ומסבירים שנאמנים למילותיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, ועל ידי דבקים אחרים שהתמסרו להפיץ ולשמר את הַוָּאנִּי שלו בדרך זו או אחרת. אמנם יש עוד הרבה מה לעשות. בעבודה משותפת דרך הטכנולוגיות של בְּרּיהַד-בְּרּיהַד-בְּרּיהַד-מְרּידַנְֹגַה (הַמִּרְשֶׁתֶת העולמית) כעת יש לנו הזדמנות להגשים באמצעים חסרי תקדים את הַוָּאנִּי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה בזמן קצר ביותר. ההצעה שלנו היא להצטרף יחדיו בשירות-וָּאנִּי ולבנות מקדש-וָּאנִּי שיושלם ב-4 בנובמבר, 2027, בזמן בו כולנו נחגוג את היובל לפרויקט. 50 שנה של שירות לְשְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה בנפרדות. תהיה זו הצעה מתאימה ויפה של אהבה לְשְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, ומתנה מהוללת לכל הדורות העתידיים של הדבקים.

אני שמח שקראתם להוצאות הספרים שלכם על שם רָאדְהָה. זה מאוד מספק. מי ייתן והוצאת רָאדְהָה תועשר בפרסום כל הספרים והספרויות בשפה הגרמנית. שם זה נחמד מאוד. רָאדְהָארָאנִי היא הטובה ביותר, העליונה בשירות לְקְרּישְׁנַּה, ואילו מכבש הדפוס הוא האמצעי הטוב ביותר ברגע הנוכחי בשביל לשרת את קְרּישְׁנַּה. – שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה במכתב לְגַ'יַה גוֹוִינְדַה דאס (מנהל הפקת ספרים), ה-4 ביולי 1969

לאורך החלק הטוב יותר של המאה ה-20, מכבש הדפוס סיפק את הכלים לתעמולה מוצלחת עבור קבוצות רבות כל כך של אנשים. שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה ציין כמה מומחים היו הַקּוֹמוּנִיסְטים בהרחבת השפעתם בְּהוֹדוּ דרך עלונים וספרים שהפיצו. שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה השתמש בדוגמא זו לבטא כיצד רצה להכין תוכנית תעמולה רחבה לתודעת קרישנה על ידי חלוקת ספריו בכל רחבי העולם.

כעת, במאה ה-21, ההתבטאות של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה "האמצעי הגדול ביותר ברגע הנוכחי לשירותו של קְרּישְׁנַּה" יכולה ללא ספק להיות מוּחֶלֶת על הכוח המתרחב וחסר המקבילה של הוצאה לאור והפצה בַּמִרְשֶׁתֶת. בוָאנִּיפֵּדְיה, אנו מציגים את המדרשים של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה בתצורה נאותה בפלטפורמה זו להפצה המונית. שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה ציין שרָאדְהָה הוצאה לאור של הדבקים בגרמניה הייתה "נציגה אמיתית של שְׂרִימַתִי רָאדְהָארָאנִּי." אנחנו איפוא בטוחים שהוא היה מחשיב את וָאנִּיפֵּדְיה לנציגתה של שְׂרִימַתִי רָאדְהָארָאנִּי גם כן. כל כך הרבה מקדשי-וַפּוּ כבר נבנו על ידי דבקי אִיסְקוֹן - תנו לנו להציע לפחות מקדש-וָאנִּי מהולל אחד. בעוד מקדשי הופו מציעים הצצה (דַרְשַׂן) לצורותיו של הריבון, מקדש הוַנִי יציע מבט (דרשן) מקודש למדרשיו של הריבון ודבקיו הטהורים, כפי שמיוצגים על ידי שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה. עבודתם של דבקי אִיסְקוֹן תהיה באופן טבעי מוצלחת יותר כשמדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה נמצאים במקומם הראוי, המעורר יראה וכבוד. כעת ישנה הזדמנות לכל "העוזרים הממונים" לחבק את משימת-הַוָּאנִּי של בניית מקדש-הַוָּאנִּי ולהעניק השראה לתנועה כולה בהזמנה להשתתף. בדיוק כמו שמקדש הוַפּוּ העצום והיפהפה העולה מגדות הַגַּנְֹגֶס בשְׂרִידְהַם מָאיָאפּוּר מיועד להפצת החסד של הריבון צַ'יְתַנְיַה בכל העולם, כך גם מקדש ואני של מדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה יחזק את משימתו באִיסְקוֹן להפיץ בעולם כולו ולהבסס את המעמד הטבעי של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה לאלפי השנים הבאות.

שירות-וָאנִּי - נקיטת פעולה מעשית לשרת

 • השלמת וָאנִּיפֵּדְיה משמעותה שמדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה יוצגו באופן שאיש עוד לא עשה למפעל חייו של מורה רוחני כלשהו. אנו מזמינים את כולם לקחת חלק במשימה מקודשת זו. יחד אנו נעניק לשְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה חשיפה ייחודית לעולם בקנה מידה שאפשרי רק דרך הרשת.
 • רצוננו הוא לעשות את וָאנִּיפֵּדְיה לאנציקלופדיה העיונית מס' 1 למדרשיו של שְׂרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה במגוון של שפות. דבר זה יקרה רק באמצעות מחויבות, הקרבה ותמיכה מדבקים רבים. נכון לתאריך, מעל 1,220 דבקים השתתפו בבניית וָאנִּימקור וּוָאנִּיציטוט ותרגומים ב-93 שפות. עתה להשלמת ואניציטוט ולבניית מאמרי וָאנִּיפֵּדְיה, וָאנִּיספרים, וָאנִּימדיה והלימודים בְּוָאנִּיברסיטה אנו זקוקים לעוד תמיכה מדבקים בעלי הכישורים הבאים:
• עמידה בראש מחלקה
• איסוף והידור
• פיתוח חומר לימוד
• עיצוב חזותי
• כספים
• הנהלה
• קידום
• מחקר
• תחזוקת שרת
• פיתוח אתר
• תכנות
• הוראה ולימוד
• עריכה טכנית
• אימון
• תרגום
• כתיבה
 • משרתי-וָאנִּי מציעים את שירותם מבתיהם, מקדשים ומשרדים, או שהם יכולים להצטרף אלינו לזמן מלא לפרקים מסוימים בשְׂרִידְהַם מָאיָאפּוּר או רָאדְהָאדֵשׂ.

תרומות

 • במשך 12 השנים האחרונות וָאנִּיפֵּדְיה קודם כל מומנה על ידי הפצת הספרים של שירותי ספריה בְּהַקְתיוֵדָאנְתה. כדי להמשיך את בנייתה, וָאנִּיפֵּדְיה זקוקה למימון מעבר ליכולת הנוכחית של גוף זה. מרגע שתושלם, ואניפדיה תהיה בתקווה מוחזקת על ידי תרומות קטנות מאחוז של המבקרים המרוצים. אלא לעת עתה, כדי להשלים את השלבים ההתחלתיים של בניית אנציקלופדיה חופשית זו, השירות של הצעת תמיכה כספית חיוני מאין כמותו.
 • תומכים של וָאנִּיפֵּדְיה יכולים לבחור אחת מן האופציות הבאות:

סְפּוֹנְסוֹר: אדם התורם כמות כלשהי ברצונו

פַּטְרוֹן מעניק חסות: אדם פרטי או ישות חוקית התורמת לפחות 81 יורו

פַּטְרוֹן מקיים: אדם פרטי או ישות חוקית התורמת לפחות 810 יורו אם אפשרות לפרוס זאת ל-9 תשלומים חודשיים של 90 יורו

פַּטְרוֹן צמיחה: אדם פרטי או ישות חוקית התורמים 8,100 יורו עם אפשרות לפרוס זאת ל-9 תשלומים בשנה בסך של 900 יורו.

פַּטְרוֹן מן היסוד: אדם פרטי או ישות חוקית התורמים סך של 81,000 יורו עם אפשרות לחלוקה ל-9 תשלומים שנתיים של 9,000 יורו.

אנו אסירי תודה - תפילות

אנו אסירי תודה

תודה לך שְׁרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה
שאתה נותן לנו הזדמנות זו לשרת אותך.
אנו נעשה על מנת שתהיה מרוצה במשימה זו.
מי יתן ומדרשיך יעניקו מקלט למיליוני נשמות ברות-מזל.


שְׁרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה יקר,
אנא העצם אותנו
בכל האיכויות והיכולות הטובות
והמשיך לשלוח לנו דבקים המחויבים
לטווח-הארוך ומשאבים
לבניה מוצלחת של מקדש-הַוָּאנִּי המהולל שלך
לתועלת הכל.


שְׂרִי שְׂרִי פַּנְֿצַ'ה תַתְתְוַה יקר,
אנא עזור לנו להיות דבקים היקרים לשְׂרִי שְׂרִי רָאדְהָה מָאדְהַוַה
וחניכים יקרים של שְׁרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה וגוּרוּ מַהָארָאגַ'ה שלנו
בסייעך לנו לעבוד חזק והיטב
במשימה של שְׁרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה
לתענוג הדבקים שלו.

תודה לך שאתה שוקל תפילות אלה

הערה

רק על ידי החסד המעצים של שְׁרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה, שְׂרִי שְׂרִי פַּנְֿצַ'ה תַתְתְוַה, ושְׂרִי שְׂרִי רָאדְהָה מָאדְהַוַה יכולים אנו לקוות לגבור על משימה רבת-כוח זו. כך אנו מתפללים ללא הרף לקבלת חסדם.


משאבים נוספים

הַרֵא קְרּישְׁנַּה הַרֵא קְרּישְׁנַּה קְרּישְׁנַּה קְרּישְׁנַּה הַרֵא הַרֵא הַרֵא רָאמַה הַרֵא רָאמַה רָאמַה רָאמַה הַרֵא הַרֵא