LT/Prabhupada 0590 - Valymasis reiškia, jog turi žinoti „Aš nesu šitas kūnas, Aš esu dvasinė siela“



Lecture on BG 2.20 -- Hyderabad, November 25, 1972

āruhya kṛcchreṇa paraṁ padaṁ tataḥ patanty adhaḥ (SB 10.2.32). Tik dėl malonumų mes kuriame šiuos planus. Pagal savo smegenys, mažytes smegenis, mes kuriame planus. Valstijose, jie taip pat kuria planus. Asmeniškai, individualiai ir komerciškai, visi kuria planus. Planų kūrimas reiškia tapti įsipainiojusiu. Ir jis privalo, jie privalo iš naujo gimti, kad įvykdytų planą. Vāsanā. Tai yra vadinama vāsanā. Taigi mes turi išgryninti Vāsanā, troškimus. Tai yra reikalinga. Jeigu mes jų neišgryninsime, tada vėl turėsime gimti, gimimas ir mirtis, gimimo ir mirties ratas. Taigi tas troškimas, kaip jis gali būti išgrynintas? Šis noras gali būti išgrynintas. Sarvopādhi-vinirmuktaṁ tat-paratvena nirmalam (CC Madhya 19.170). Mes turime atsisakyti šių prisiskyrimų, "Aš esu brahmanas", "Aš esu šudra," "Aš esu kšatrijas," "Aš esu amerikietis." "Aš esu Indas," "Aš esu tas ir..." Tiek daug prisiskyrimų. Kadangi aš esu dvasinė siela, bet šis apdengimas yra mano paskyrimas. Taigi jeigu aš tapatinuosi su šiuo paskyrimu, tada aš turėsiu kartoti gimimą ir mirtį. Tai tu gali išgryninti. Kaip tai gali būti išgryninta? Tai gali būti išgryninta atsidavimo tarnyste. Kai jūs suprasite, kad esate neatskiriami nuo Krišnos, kai aš suprasiu, kad "Aš esu amžinai susijęs su Krišna. Jis yra Aukščiausiasis, Aš esu tarnas," ir kai aš užimsiu save tarnyste Jam, tai yra norų išgryninimas. Be Krišnos sąmonės, visi elgiasi būdami skirtingos materialios sąmonės. "Aš esu Amerikietis. Todėl aš turiu dirbti tokiu būdu. Aš turiu kovoti su Rusais." Rusas galvoja, kad " Aš esu Rusas. Aš turiu kovoti su Amerikiečiais." Ar su Kinija... Tiek daug prisirišimų. Tai yra vadinama māyā, iliuzija.

Taigi mes turime išgryninti. Išgryninimas reiškia, kad turi žinoti jog "Aš nesu šis kūnas. Aš esu dvasinė siela." Tad ką aš darau kaip dvasinė siela? Bet kas ką aš dirbu dabartiniu momentu, šioje kūniškoje gyvenimo koncepsijoje. Bet kaip apie tai, ką aš darau kaip dvasinė siela ? Tokių žinių reikia. Tokios žinios ateina kai mes esama išsivalę.

brahma-bhūtaḥ prasannātmā
na śocati na kāṅkṣati
samaḥ sarveṣu bhūteṣu
mad-bhaktiṁ labhate parām
(BG 18.54)

Mad-bhaktiṁ labhate parām. Kada? Po išlaisvinimo nuo šio materialaus prisirišimo, brahma-bhūtaḥ. Po išlaisvinimo, ne prieš tai. Taigi bhakti nėra jausmas. Bhakti... Žmonės sako, "Tie kurie nėra išsimokslinę, negali studijuoti Vedinės literatūros, todėl jie priima bhakti." Ne. Bhakti, tikroji bhakti, prasideda kai visiškai tampama brahma-bhūtaḥ.

brahma-bhūtaḥ prasannātmā
na śocati na kāṅkṣati
samaḥ sarveṣu bhūteṣu
mad-bhaktiṁ labhate parām
(BG 18.54)

Tai, tai yra grynas transcendentinis atsidavimo tarnystės atlikimo lygis, po išsilaisvinimo nuo materialių prisirišimų. Sarvopādhi-vinirmuktaṁ tat-paratvena nirmalam (CC Madhya 19.170). Tai yra vadinama nirmala. Tai yra mukti. Kadangi dvasinė siela yra amžina. Ji turi būti išvalyta nuo materialių užterštumų. Taigi kai siela yra švari hṛṣīkeṇa hṛṣīkeśa-sevanaṁ bhaktir ucyate (CC Madhya 19.170). Kai mūsų pojūčiai yra išgryninti... Ne ši Amerikiečio ranka ar Indo ranka. "Tai Krišnos ranka. Ši ranka turi būti užimta tarnyste Krišnai, plaudama šventyklą." Jei jis taip galvoja, jis daug daug kartų geresnis negu bet kuris Vedų žinovas. Jeigu jis tiesiog žino, kad "Ši ranka priklauso Krišnai," tada jis daug daug kartų geresnis negu bet kuris Vedų žinovas. Šitie Vedāntistai... Žinoma, visi atsidavusieji yra Vedāntistai. Tačiau kai kas galvoja, kad jis monopolizavo save kaip Vedanta. Veda reiškia žinios. Anta reiškia aukščiausias. Tai Vedanta reiškia aukščiausios žinos. Tai gi aukščiausios žinios yra Krišna. Vedaiś ca sarvair aham eva vedyaḥ (BG 15.15). Taip vadinami Vedantistai, jeigu jie negali suprasti kas yra Krišna, kokia prasmė iš šitų Vedantistų? Tai neturi jokios reikšmės. Jis yra tobulas vedanti, kuris žino, kad "Krišna yra Absoliutas. Jis yra mano Viešpats. Aš esu amžinas Jo tarnas." Tai yra Vedanta žinojimas.

Ačiū jums labai. Hare Krišna.