LT/Prabhupada 0737 - Pirmosios dvasinės žinios yra šios - "Aš nesu šitas kūnas"



Lecture on BG 4.1 -- Bombay, March 21, 1974

Prabhupāda: Kūnas yra padarytas kitaip. Dvasinė siela yra ta pati. Jūsų dvasinė siela, mano dvasinė siela, jos yra tokios pačios. Bet jūsų kūnas yra vadinamas amerikietišku kūnu, mano kūnas yra vadinamas indišku kūnu. Toks yra skirtumas. Lygiai taip pat jei jūs turėtumėte vienokius drabužius, o aš turėčiau kitokius. Vāsāṁsi jīrṇāni yathā vi (BG 2.22)... Kūnas yra visai kaip drabužis.

Taigi pirmasis dvasinis žinojimas yra tas, kad „aš nesu šis kūnas.” Tuomet prasideda dvasinis žinojimas. Kitaip nėra galimybės dvasiniam žinojimui. Yasyātma-buddhiḥ kuṇape tri-dhātuke sva-dhīḥ kalatrādiṣu bhauma ijya-dhīḥ (SB 10.84.13). Tas, kuris galvoja, kad „aš esu šis kūnas. Tai esu aš,” jis yra nenaudėlis, gyvulys. Štai ir viskas. Šis nenaudėliškas gyvulizmas vyksta visame pasaulyje. „Aš esu amerikietis,” „aš esu indas,” „aš esu brāhmaṇas,” „aš esu kṣatriya." Tai yra niekšybė. Jūs turite eiti virš to. Tuomet bus dvasinis žinojimas. Tai yra bhakti-yoga.

māṁ ca yo 'vyabhicāreṇa
bhakti-yogena sevate
sa guṇān samatītyaitān
brahma-bhūyāya kalpate
(BG 14.26)

Ahaṁ brahmāsmi. Tai yra reikalinga. Taigi tam, kad suprastume šią yogos sistemą, bhakti-yogą... Kadangi tik bhakti-yogos dėka jūs galite pakilti iki dvasinės platformos. Ahaṁ brahmāsmi. Nāhaṁ vipro... Visai kaip Caitanya Mahāprabhu pasakė - nāhaṁ vipro na kṣatriya (CC Madhya 13.80)... Kokia tai śloka?

Atsidavęs: Kibā vipra kibā nyāsī...

Prabhupāda: „Aš nesu brāhmaṇas, aš nesu kṣatriyas, aš nesu vaiśya, aš nesu śūdra. Aš nesu brahmacārīs, aš nesu gṛhastha, aš nesu vānaprastha..." Kadangi mūsų Vedinė civilizacija yra paremta varṇa ir āśramu. Taigi Caitanya Mahāprabhu paneigė visus šiuos dalykus: „aš nepriklausau nė vienam iš jų.“ Tuomet kokia Jūsų padėtis? Gopī-bhartuḥ pada-kamalayor dāsa-dāsānudāsaḥ: (CC Madhya 13.80) „Aš esu amžinas gopių palaikytojo tarnas.” Tai reiškia Kṛṣṇą. Ir Jis pamokslavo: jīvera svarūpa haya nitya-kṛṣṇa-dāsa (CC Madhya 20.108-109). Tai yra mūsų tapatybė. Mes esame amžini Kṛṣṇos tarnai. Todėl tarnai, kurie maištauja prieš Kṛṣṇą, atėjo į šį materialų pasaulį. Todėl tam, kad pataisytų šiuos tarnus ateina Kṛṣṇa. Ir Kṛṣṇa sako:

paritrāṇāya sādhūnāṁ
vināśāya ca duṣkṛtām
dharma-saṁsthāpanārthāya
sambhavāmi yuge yuge
(BG 4.8)

Kṛṣṇa ateina. Jis toks geras.

Taigi pasinaudokime Kṛṣṇos atėjimu čia, po kurio Jis palieka šią Bhagavad-gītą ir skaitykite ją tobulai ir padarykite savo gyvenimą tobulu. Tai yra Kṛṣṇos sąmonės judėjimas. Tai nėra netikras judėjimas. Tai yra pats moksliškiausias judėjimas. Taigi už Indijos, šie europiečiai, amerikiečiai pasinaudoja tuo. Kodėl nepasinaudojus ir Indijos jaunimui? Kas ne taip su jais? Tai nėra gerai. Prisijunkime kartu, pradėkime Kṛṣṇos sąmonės judėjimą labai rimtai ir išvaduokime iš kančių žmoniją. Toks yra mūsų tikslas. Jie kenčia trokšdami žinių. Viskas yra ten, išbaigta. Paprasčiausiai dėl neteisingo valdymo... Paprasčiausiai dėl... sukčių ir vagių valdymo. Priimkite. Tapkite tobulu Kṛṣṇos sąmonėje ir priimkite šį valdymą ir padarykite savo gyvenimą sėkmingu.

Ačiū jums labai. Hare Kṛṣṇa.