BG/Prabhupada 0013 - Двадесет и четири часова заетост: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Bulgarian Pages with Videos Category:Prabhupada 0013 - in all Languages Category:BG-Quotes - 1966 Category:BG-Quotes -...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 8: Line 8:
[[Category:Bulgarian Language]]
[[Category:Bulgarian Language]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Bulgarian|BG/Prabhupada 0012 - Източникът на знание трябва да бъде чрез слушане|0012|BG/Prabhupada 0014 - Преданоотдадените са толкова извисени|0014}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 16: Line 19:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|asatvKSwwUk|Twenty-four Hours Engagement - Prabhupāda 0013}}
{{youtube_right|oXq8EmES43w|Двадесет и четири часова заетост
- Prabhupāda 0013}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<mp3player>http://vaniquotes.org/w/images/660405BG.NY_clip.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/660405BG.NY_clip.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->


Line 28: Line 32:


<!-- BEGIN TRANSLATED TEXT -->
<!-- BEGIN TRANSLATED TEXT -->
"Йога кармасу каушалам". "Каушалам" означава искусен номер, изкусен номер. Например, двама мъже работят. Единият е много опитен, другият не много. Дори и с машините. Нещо не е наред с машината. Човекът, които не е много опитен се опитва цял ден и цяла нощ, да я поправи, а опитният идва, веднага вижда какъв е проблема и свързва един кабел, така и така, и машината започва да работи. Бръм, бръм, бръм, бръм, бръм, бръм. Виждате ли? Понякога имаме трудности с магнетофона, а г-н Карл или някой друг идва и го поправя. Така че всичко изисква експертно знание. А карма, карма означава работа. Трябва да работим. Без работа дори тялото и душата ни не могат да останат заедно. Много погрешно е да се мисли, че някой, който ..., за (постигане на) духовна реализация човек не трябва да работи. Не, такъв човек трябва да работи повече. Хора, които не се стремят към духовна реализация могат да работят само осем часа, но стремящите се към духована реализация, о, те са ангажирани двадесет и четири часа, двадесет и четири часа. Това е разликата. Разликата е ... На материална платформа, с телесна представа за живота, ако работите дори осем часа, ще се чувствате изморени. Но (когато работите) с духовна цел, ако работите повече от двадесет и четири часа ... За съжаление не разполагате с повече от двадесет и четири часа. Но въпреки това няма да се чувствате уморени. Мога да ви уверя. Аз имам опит с това. Аз имам опит. Седя тук, постоянно работя, чета или пиша, чета или пиша, двадесет и четири часа. Когато огладнея просто приемам малко храна. А когато заспивам си лягам в леглото. Иначе, през цялото време не се чувствам уморен. Може да попитате г-н Пол дали наистина правя това. Така че за мен, за мен това е удоволствие. Не се чувствам уморен. Подобно, когато човек получи духовно усещане, няма да се чувства... По-скоро човек ще се чувства отваратен, когато трябва да отиде да спи, "О, това спане само ме притеснява." Виждате ли? Той иска да намали времето за спане. Тогава ... Сега, ние се молим, *ванде рупа-санатанау рагху-югоу шри-джива-гопалакоу.* Шестимата Говсами, Бог Чайтаня им възложил да обсъдят тази наука. Те са написали огромна по обем литература в тази връзка. Виждате ли? Ще се изненадате да научите, че те спяли по час и половина на ден, не повече. А понякога напълно забравяли да спят.
Йога кармасу каушалам. Каушалам означава изкусен номер, изкусен номер. Например, двама мъже работят. Единият е много опитен, другият не много. Дори и с машините. Нещо не е наред с машината. Човекът, които не е много опитен се опитва цял ден и цяла нощ, да я поправи, а опитният идва, веднага вижда какъв е проблемът и свързва един кабел, така и така, и машината започва да работи. Бръм, бръм, бръм, бръм, бръм, бръм. Виждате ли? Понякога имаме трудности с магнетофона, а г-н Карл или някой друг идва и го поправя. Така че всичко изисква експертно знание. А карма, карма означава работа. Трябва да работим. Без работа дори тялото и душата ни не могат да останат заедно. Много погрешно е да се мисли, че някой, който…, за (постигане на) духовна реализация човек не трябва да работи. Не, такъв човек трябва да работи повече. Хора, които не се стремят към духовна реализация могат да работят само осем часа, но стремящите се към духовна реализация, о, те са ангажирани двадесет и четири часа, двадесет и четири часа. Това е разликата. Разликата е… На материална платформа, с телесна представа за живота, ако работите дори осем часа, ще се чувствате изморени. Но (когато работите) с духовна цел, ако работите повече от двадесет и четири часа… За съжаление не разполагате с повече от двадесет и четири часа. Но въпреки това няма да се чувствате уморени. Мога да ви уверя. Аз имам опит с това. Аз имам опит. Седя тук, постоянно работя, чета или пиша, чета или пиша, двадесет и четири часа. Когато огладнея просто приемам малко храна. А когато заспивам си лягам в леглото. Иначе, през цялото време не се чувствам уморен. Може да попитате г-н Пол дали наистина правя това. Така че за мен, за мен това е удоволствие. Не се чувствам уморен. Подобно, когато човек получи духовно усещане, няма да се чувства… По-скоро човек ще се чувства отвратен, когато трябва да отиде да спи: „О, това спане само ме притеснява.Виждате ли? Той иска да намали времето за спане. Тогава… Сега, ние се молим, ванде рупа-санатанау рагху-югоу шри-джива-гопалакоу. Шестимата Госвами, Бог Чайтаня им възложил да обсъдят тази наука. Те са написали огромна по обем литература в тази връзка. Виждате ли? Ще се изненадате да научите, че те спели по час и половина на ден, не повече. А понякога напълно забравяли да спят.
<!-- END TRANSLATED TEXT -->
<!-- END TRANSLATED TEXT -->

Latest revision as of 12:38, 30 September 2018



Lecture on BG 2.49-51 -- New York, April 5, 1966

Йога кармасу каушалам. Каушалам означава изкусен номер, изкусен номер. Например, двама мъже работят. Единият е много опитен, другият не много. Дори и с машините. Нещо не е наред с машината. Човекът, които не е много опитен се опитва цял ден и цяла нощ, да я поправи, а опитният идва, веднага вижда какъв е проблемът и свързва един кабел, така и така, и машината започва да работи. Бръм, бръм, бръм, бръм, бръм, бръм. Виждате ли? Понякога имаме трудности с магнетофона, а г-н Карл или някой друг идва и го поправя. Така че всичко изисква експертно знание. А карма, карма означава работа. Трябва да работим. Без работа дори тялото и душата ни не могат да останат заедно. Много погрешно е да се мисли, че някой, който…, за (постигане на) духовна реализация човек не трябва да работи. Не, такъв човек трябва да работи повече. Хора, които не се стремят към духовна реализация могат да работят само осем часа, но стремящите се към духовна реализация, о, те са ангажирани двадесет и четири часа, двадесет и четири часа. Това е разликата. Разликата е… На материална платформа, с телесна представа за живота, ако работите дори осем часа, ще се чувствате изморени. Но (когато работите) с духовна цел, ако работите повече от двадесет и четири часа… За съжаление не разполагате с повече от двадесет и четири часа. Но въпреки това няма да се чувствате уморени. Мога да ви уверя. Аз имам опит с това. Аз имам опит. Седя тук, постоянно работя, чета или пиша, чета или пиша, двадесет и четири часа. Когато огладнея просто приемам малко храна. А когато заспивам си лягам в леглото. Иначе, през цялото време не се чувствам уморен. Може да попитате г-н Пол дали наистина правя това. Така че за мен, за мен това е удоволствие. Не се чувствам уморен. Подобно, когато човек получи духовно усещане, няма да се чувства… По-скоро човек ще се чувства отвратен, когато трябва да отиде да спи: „О, това спане само ме притеснява.“ Виждате ли? Той иска да намали времето за спане. Тогава… Сега, ние се молим, ванде рупа-санатанау рагху-югоу шри-джива-гопалакоу. Шестимата Госвами, Бог Чайтаня им възложил да обсъдят тази наука. Те са написали огромна по обем литература в тази връзка. Виждате ли? Ще се изненадате да научите, че те спели по час и половина на ден, не повече. А понякога напълно забравяли да спят.