LT/Prabhupada 0158 - Motiną žudanti civilizacija: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Lithuanian Pages with Videos Category:Prabhupada 0158 - in all Languages Category:LT-Quotes - 1973 Category:LT-Quotes...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 6: Line 6:
[[Category:LT-Quotes - in Sweden]]
[[Category:LT-Quotes - in Sweden]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Lithuanian|LT/Prabhupada 0157 - Kol jūsų širdis nėra švari, jūs negalite suprasti, kas yra Hari|0157|LT/Prabhupada 0159 - Dideli dideli planai mokyti žmones, kaip sunkiai dirbti|0159}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 14: Line 17:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|vXbDhZl4F2M|Motiną žudanti civilizacija - Prabhupāda 0158}}
{{youtube_right|YCaOCQ1NG7U|Motiną žudanti civilizacija - Prabhupāda 0158}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<mp3player>http://vaniquotes.org/w/images/730909SB.STO_clip.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/730909SB.STO_clip.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->


Line 26: Line 29:


<!-- BEGIN TRANSLATED TEXT -->     
<!-- BEGIN TRANSLATED TEXT -->     
Nūnaṁ pramattaḥ kurute vikarma ([[Vanisource:SB 5.5.4|SB 5.5.4]]). Vikarma reiškia draudžiamas, nusikalstamas veiklas. Yra trys veiklų tipai: karma, vikarma ir akarma. Karma reiškia nustatytų pareigų vykdymą. Tai - karma. Taip kaip sva-karmaṇā. Bhagavad Gitoje sakoma: „Sva-karmaṇā tam abhyarcya“ ([[Vanisource:BG 18.46|BG 18.46]]) Kiekvienas turi tam tikras nustatytas pareigas. Kur tas mokslinis supratimas? Turi būti, kaip ir kalbėjau aną dieną, mokslinis visuomenės padalinimas. Protingiausios visuomenės dalies atstovai turėtų būti apmokomi kaip brāhmaṇai. Šiek tiek mažiau protingi - kaip administratoriai. Dar mažiau protingi turėtų būti apmokomi kaip prekybininkai, žemdirbiai ir karvių gynėjai. Ekonominė plėtra reikalauja karvių apsaugos, tačiau šie neišmanėliai to nežino. Ekonominė plėtra žudo karves. Jūs tik pasižiūrėkite, neišmanėlių civilizacija. Nesigailėkite jų. Tai pasakyta šastrose. Nemanykite, jog aš kritikuoju Vakarų civilizaciją. Tai sakoma šastrose, daug patirties sukaupusiuose raštuose. Taigi dabar yra tiek daug ekonominės plėtros šalininkų, tačiau jie net nenutuokia, jog karvių apsauga - tai vienas iš ekonominės plėtros elementų. Šie neišmanėliai to nežino. Jų manymu, geriau yra žudyti karves. Visiškai priešingai. Todėl kurute vikarma. Tam, kad patenkintų liežuvį... Tokios pačios naudos jūs galite gauti gerdami pieną, bet kadangi jie yra neišmanėliai, pamišėliai, jiems atrodo, jog valgyti karvės mėsą ir gerti jos kraują yra geriau nei gerti jos pieną. Pienas yra kraujo transformacija, visi tai žino. Visi žino. Ir motinos tai žino, kai tik kūdikis gimsta... Prieš kūdikiui gimstant, moters krūtinėje nerasite nė lašelio pieno. Arba jaunų merginų krūtinėse taip pat nėra pieno. Tačiau vos tik kūdikis gimsta, kaipmat atsiranda pieno. Iš karto, spontaniškai. Taip Dievas viską sutvarkė, nes vaikui reikia maisto. Pažvelkite, kaip Dievas viską sutvarkė. Ir vis tiek, mes stengiamės dėl ekonominės plėtros. Jeigu gimsta kūdikis, kaipmat pas motiną atsiranda pieno ir ji gali jo duoti vaikui, o tai yra nuostabi Dievo ir gamtos ekonominė programa... Tai ir yra ekonominė plėtra. Taigi tą patį pieną mums tiekia karvės. Iš tiesų karvė yra mūsų motina, ir ši neišmanėlių civilizacija žudo savo motiną. Motiną žudanti civilizacija, tik pažvelkite. Nuo pat šio gyvenimo pradžios jūs čiulpiate pieną iš mamos krūtinės, O kai ji pasensta, manote: „Motina yra nereikalinga našta, papjausiu jai gerklę“. Ar tai civilizacija?
Nūnaṁ pramattaḥ kurute vikarma ([[Vanisource:SB 5.5.4|SB 5.5.4]]). Vikarma reiškia draudžiamas, nusikalstamas veiklas. Yra trys veiklų tipai: karma, vikarma ir akarma. Karma reiškia nustatytų pareigų vykdymą. Tai - karma. Taip kaip sva-karmaṇā. Bhagavad Gitoje sakoma: „Sva-karmaṇā tam abhyarcya“ ([[LT/BG 18.46|BG 18.46]]) Kiekvienas turi tam tikras nustatytas pareigas. Kur tas mokslinis supratimas? Turi būti, kaip ir kalbėjau aną dieną, mokslinis visuomenės padalinimas. Protingiausios visuomenės dalies atstovai turėtų būti apmokomi kaip brāhmaṇai. Šiek tiek mažiau protingi - kaip administratoriai. Dar mažiau protingi turėtų būti apmokomi kaip prekybininkai, žemdirbiai ir karvių gynėjai. Ekonominė plėtra reikalauja karvių apsaugos, tačiau šie neišmanėliai to nežino. Ekonominė plėtra žudo karves. Jūs tik pasižiūrėkite, neišmanėlių civilizacija. Nesigailėkite jų. Tai pasakyta šastrose. Nemanykite, jog aš kritikuoju Vakarų civilizaciją. Tai sakoma šastrose, daug patirties sukaupusiuose raštuose. Taigi dabar yra tiek daug ekonominės plėtros šalininkų, tačiau jie net nenutuokia, jog karvių apsauga - tai vienas iš ekonominės plėtros elementų. Šie neišmanėliai to nežino. Jų manymu, geriau yra žudyti karves. Visiškai priešingai. Todėl kurute vikarma. Tam, kad patenkintų liežuvį... Tokios pačios naudos jūs galite gauti gerdami pieną, bet kadangi jie yra neišmanėliai, pamišėliai, jiems atrodo, jog valgyti karvės mėsą ir gerti jos kraują yra geriau nei gerti jos pieną. Pienas yra kraujo transformacija, visi tai žino. Visi žino. Ir motinos tai žino, kai tik kūdikis gimsta... Prieš kūdikiui gimstant, moters krūtinėje nerasite nė lašelio pieno. Arba jaunų merginų krūtinėse taip pat nėra pieno. Tačiau vos tik kūdikis gimsta, kaipmat atsiranda pieno. Iš karto, spontaniškai. Taip Dievas viską sutvarkė, nes vaikui reikia maisto. Pažvelkite, kaip Dievas viską sutvarkė. Ir vis tiek, mes stengiamės dėl ekonominės plėtros. Jeigu gimsta kūdikis, kaipmat pas motiną atsiranda pieno ir ji gali jo duoti vaikui, o tai yra nuostabi Dievo ir gamtos ekonominė programa... Tai ir yra ekonominė plėtra. Taigi tą patį pieną mums tiekia karvės. Iš tiesų karvė yra mūsų motina, ir ši neišmanėlių civilizacija žudo savo motiną. Motiną žudanti civilizacija, tik pažvelkite. Nuo pat šio gyvenimo pradžios jūs čiulpiate pieną iš mamos krūtinės, O kai ji pasensta, manote: „Motina yra nereikalinga našta, papjausiu jai gerklę“. Ar tai civilizacija?
<!-- END TRANSLATED TEXT -->
<!-- END TRANSLATED TEXT -->

Latest revision as of 13:00, 2 October 2018



Lecture on SB 5.5.3 -- Stockholm, September 9, 1973

Nūnaṁ pramattaḥ kurute vikarma (SB 5.5.4). Vikarma reiškia draudžiamas, nusikalstamas veiklas. Yra trys veiklų tipai: karma, vikarma ir akarma. Karma reiškia nustatytų pareigų vykdymą. Tai - karma. Taip kaip sva-karmaṇā. Bhagavad Gitoje sakoma: „Sva-karmaṇā tam abhyarcya“ (BG 18.46) Kiekvienas turi tam tikras nustatytas pareigas. Kur tas mokslinis supratimas? Turi būti, kaip ir kalbėjau aną dieną, mokslinis visuomenės padalinimas. Protingiausios visuomenės dalies atstovai turėtų būti apmokomi kaip brāhmaṇai. Šiek tiek mažiau protingi - kaip administratoriai. Dar mažiau protingi turėtų būti apmokomi kaip prekybininkai, žemdirbiai ir karvių gynėjai. Ekonominė plėtra reikalauja karvių apsaugos, tačiau šie neišmanėliai to nežino. Ekonominė plėtra žudo karves. Jūs tik pasižiūrėkite, neišmanėlių civilizacija. Nesigailėkite jų. Tai pasakyta šastrose. Nemanykite, jog aš kritikuoju Vakarų civilizaciją. Tai sakoma šastrose, daug patirties sukaupusiuose raštuose. Taigi dabar yra tiek daug ekonominės plėtros šalininkų, tačiau jie net nenutuokia, jog karvių apsauga - tai vienas iš ekonominės plėtros elementų. Šie neišmanėliai to nežino. Jų manymu, geriau yra žudyti karves. Visiškai priešingai. Todėl kurute vikarma. Tam, kad patenkintų liežuvį... Tokios pačios naudos jūs galite gauti gerdami pieną, bet kadangi jie yra neišmanėliai, pamišėliai, jiems atrodo, jog valgyti karvės mėsą ir gerti jos kraują yra geriau nei gerti jos pieną. Pienas yra kraujo transformacija, visi tai žino. Visi žino. Ir motinos tai žino, kai tik kūdikis gimsta... Prieš kūdikiui gimstant, moters krūtinėje nerasite nė lašelio pieno. Arba jaunų merginų krūtinėse taip pat nėra pieno. Tačiau vos tik kūdikis gimsta, kaipmat atsiranda pieno. Iš karto, spontaniškai. Taip Dievas viską sutvarkė, nes vaikui reikia maisto. Pažvelkite, kaip Dievas viską sutvarkė. Ir vis tiek, mes stengiamės dėl ekonominės plėtros. Jeigu gimsta kūdikis, kaipmat pas motiną atsiranda pieno ir ji gali jo duoti vaikui, o tai yra nuostabi Dievo ir gamtos ekonominė programa... Tai ir yra ekonominė plėtra. Taigi tą patį pieną mums tiekia karvės. Iš tiesų karvė yra mūsų motina, ir ši neišmanėlių civilizacija žudo savo motiną. Motiną žudanti civilizacija, tik pažvelkite. Nuo pat šio gyvenimo pradžios jūs čiulpiate pieną iš mamos krūtinės, O kai ji pasensta, manote: „Motina yra nereikalinga našta, papjausiu jai gerklę“. Ar tai civilizacija?