HU/Prabhupada 0813 - A valódi függetlenség az, hogyan szabaduljatok meg az anyagi törvények markából
751011 - Lecture BG 18.45 - Durban
Ez Prahlāda Mahārāja változata. Ő a Kṛṣṇa-tudatot az osztálytársai között prédikálta. Mivel egy démon apa, Hiraṇyakaśipu családjába született, még azt is megtiltották neki, hogy kimondja, „Kṛṣṇa.” A palotában nem volt semmi lehetősége, így amikor iskolába ment, ebédszünetben összehívta a kis barátait, aki ötévesek voltak, és prédikálta nekik a Bhāgavata-dharmát. És a barátai azt mondták, „Kedves Prahlādánk, mi gyerekek vagyunk. Mi haszna ennek a Bhāgavata-dharmának? Játsszunk inkább!” Kaumāra ācaret prājño dharmān bhāgavatān iha, durlabhaṁ mānuṣaṁ janma (SB 7.6.1): „Kedves barátaim, ne mondjátok, hogy a Kṛṣṇa-tudat végzését egészen öregkorotokig félre akarjátok tenni. Nem, nem!” Durlabham. „Nem tudjuk, mikor fogunk meghalni. Még mielőtt meghalunk, be kell fejeznünk a Kṛṣṇa-tudatos oktatást.” Ez az emberi élet célja. Máskülönben elveszítjük ezt a lehetőséget.
Mindenki örökké akar élni, de a természet ezt nem teszi lehetővé. Ez tény. Lehet, hogy függetlennek gondoljuk magunkat, de nem vagyunk azok. A természet szigorú törvényeinek vagyunk alárendelve. Egy fiatalember nem mondhatja, hogy „Én nem leszek öreg!” Nem. Meg kell öregedned. Ez a természet törvénye. És ha azt mondod, „Én nem fogok meghalni,” nem, meg kell halnod. Ez a természet törvénye. Ezért vagyunk mūḍhák. Gyakorlatilag nem tudjuk, mi a természet törvénye.
- prakṛteḥ kriyamāṇāni
- guṇaiḥ karmāṇi sarvaśaḥ
- ahaṅkāra-vimūḍhātmā
- kartāham iti manyate
- (BG 3.27)
Az anyagi természet törvénye mindent lerombol, és mégis, mivel annyira ostobák és gazemberek vagyunk, „függetlennek” gondoljuk magunkat. Ez a mi hibánk. Ez a mi hibánk. Nem tudjuk, mi az élet célja, hogy a prakṛti, a természet visz minket, hogy hogyan védjük meg magunkat az élet problémáitól. Az élet átmeneti problémáinak megoldásával vagyunk elfoglalva, mint a függés és a függetlenség. Ezek átmeneti problémák. Valójában nem vagyunk függetlenek. A természet törvényeitől függünk. És tegyük fel, hogy függetlenné válunk, úgymond függetlenné, néhány napra. Az nem függetlenség. A valódi függetlenség az, hogy hogyan szabaduljunk ki az anyagi törvények markából.
Kṛṣṇa ezért mutatja meg előttetek a problémát... Olyan sok problémánk van, de ez átmeneti. A valódi probléma az, Kṛṣṇa azt mondja, janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam (BG 13.9) Egy tudással bíró embernek mindig a valódi problémát kell előtérben tartania. És mi ez? A születés, a halál, az öregség és a betegség. Ez a ti igazi problémátok. Az emberi élet arra van, hogy ezeket a problémákat oldjátok meg, a születést, a halált, az öregséget és a betegséget. És ezt a Kṛṣṇa-tudattal lehet megtenni. Ezért siettetjük a Kṛṣṇa-tudat mozgalmát, hogy az élet végső problémáit megoldja. Az tehát a kérésünk, hogy nagyon komolyan fogadjátok el ezt a Kṛṣṇa-tudatú mozgalmat, és oldjátok meg az élet végső problémáit. És az élet e problémáit egyszerűen Kṛṣṇa megértésével meg lehet oldani. Egyszerűen Kṛṣṇa megértésével.
- janma karma ca me divyaṁ
- yo jānāti tattvataḥ
- tyaktvā dehaṁ punar janma
- naiti mām eti kaunteya
- (BG 4.9)
Ez a problémamegoldás.
- 1080 Hungarian Pages with Videos
- Prabhupada 0813 - in all Languages
- HU-Quotes - 1975
- HU-Quotes - Lectures, Bhagavad-gita As It Is
- HU-Quotes - in South Africa
- Tanulságos történetek - videók
- A teremtés jellemzői - videók
- Az élőlények hiányosságai - videók
- Megszabadulni a materializmustól - videók
- Cselekedj megfelelő tudatban! - videók