LV/Prabhupada 0820 - Guru Nozīmē, ka, Lai arī Kādu Nurādījumu Viņš Dotu, Mums Tas Jāpieņem Bez Iebildumiem
Lecture on SB 5.5.2 -- Vrndavana, October 24, 1976
Ja patiešām vēlaties veikt tapasju, tad jums jāvēršas pie cilvēka, Kurš jau izpildījis tapasju, tapi divjam (ŠB 5.5.1). Tad jūs dabūsiet lietas. Mahat-sevām. Un tur jums jākalpo. Pazemībā, kalpošanā, sevayā. Jūs varat jautāt mahātmai, nevis izaicinot, bet darbojoties praṇipāt un sevā. Citādi jums nav tiesību atbildēt. Tāpat kā šis cilvēks devās pie Grupas Gosvāmī. Viņam nav laika tērēt laiku.
Taču patiesībā šī diskusija, norādījumi, Jāizpilda guru un mācekļu vidū, kur ir sevis uzticēšana. Citādi nav vajadzības. Mūsdienās mēs veidojas sanāksmes. Daži parasti cilvēki ieradušies klausīties. Bet tāda veida diskusiju Čaitanja Mahāprabhu nekad neveidoja. Nekad. Jo šie svešinieki nav padevīgi. Viņi ieradušies jautroties. Viņi nav nākuši kaut ko iemācīties. Tādēļ Caitanja Mahāprabhu nekad neveidoja lielas sanāksmes. Lielās tikšanās Viņš piedalījās, bet kīrtana, saṅkīrtana. Viņš ik dienas vakaros stundām ilgi Džagannātha templī rīkoja tikšanās, bet visu laiku viņš skandēja Harē Krišna. Bet kad bija cilvēks kā Sarvabhauma Bhattāčārja vai Prahlādānanda Sarasvatī vai Rāmānanda Rāja, viņš mēdza apspriest kā augsta līmeņa personība. Citādi Viņš neapsprieda. Nav vajadzības apspriest, jo viņi vairs nevērsās ar šo pazemību. Viņi domā... Tāpat kā Krišna un Ardžuna. Kamēr Ardžuna domāja, ka "Krišna ir mans draugs. Es Viņam atbildēsu vienlīdzīgi," tad Krišna runā ļoti svarīgi. Taču kad Ardžuna saprata, ka "šāda veida runāšanai nav jēgas", Tad viņš kļuva par Viņa mācekli: śiṣyas te 'ham śādhi māṁ prapannam (BG 2.7). “ Vairāk diskusijas nav. Nu es pieņemu Tevi par savu guru."
Guru nozīmē visas instrukcijas, ko viņš dos, mums jāpieņem bez iebildumiem. Vēdiskās zināšanas ir tieši tādas. Jūs nevarat skaidrot, jums tās jāpieņem tādas, kādas tās ir. Līdzīgi jums jāpieņem arī guru teiktais. Bez iebildumiem. Tādas ir Vēdu zināšanas. Tāda ir Vēdu sistēma. Piemērs tika dots daudzas reizes: Kā šie govju mēsli. Govju mēsli ir dzīvnieka mēsli. Dzīvnieka mēsli ir paši piesāņotākie. Tiklīdz jūs pieskarties, pat saviem mesliem... Jūs varat būt ļoti mācīts zinātnieks vai bhakta, bet tas nenozīmē, ka varat pieskarties saviem mēsliem un palikt tīrs. Nē. Jums nekavējoties jānomazgājas. Pat paša, ko tad teikt par citiem. Bet Vēdu norādījumos mēs redzam, ka govju mēsli un arī dzīvnieku ekskrementi, zemāka līmeņa dzīvnieki kā cilvēki, un ir tīri, tā tiek teikts. Šie mēsli jums jāpieņem kā tīri. Nevar būt runas, ka "Šādi mēsli ir netīri. Pat mana garīgā skolotāja mēsli ir netīri. Kā tas nākas, ka dzīvnieku mēsli ir tīri?“ Bet tā kā Vēdās ir teikts, ka tie ir tīri, jums tie jāpieņem. Līdzīgi ir ar gliemežnīcu, dzīvnieks kaulu. Ja pieskarties miruša ķermeņa kaulam, jums tūdaļ jaattīrās. Bet šis kauls tiek ievietots Dievību telpā. Mēs ik dienas pūšam gliemežnīcu - jo tas ir Vēdu norādījums. Tur iebildumu nav. Ja pieņemam Vēdu norādījumus, jums tie jāpieņem tādi, kādi tie ir.