LT/Prabhupada 0724 - Bhakti testas

Revision as of 07:39, 15 December 2015 by Modestas (talk | contribs) (Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Lithuanian Pages with Videos Category:Prabhupada 0724 - in all Languages Category:LT-Quotes - 1976 Category:LT-Quotes...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Invalid source, must be from amazon or causelessmery.com

Lecture on SB 7.9.15 -- Mayapur, February 22, 1976

Šis materialus pasaulis yra labai, labai negailestingas atsidavusiems. Jie labai, labai bijo jo. Toks yra skirtumas. Materialistai galvoja, "Šis pasaulis yra labai malonus. Mes mėgaujamės. Valgyti, gerti, vesti ir mėgautis." Tačiau atsidavusieji galvoja, "Tai yra labai, labai baisu. Kaip greitai mes ištrūksime iš čia?" Mano Guru Mahārāja sakydavo, jog "Šis materialus pasaulis nėra tinkamas gyventi jokiam džentelmenui." Jis sakydavo. "Joks džentelmenas negali čia gyventi." Taigi šie dalykai nėra suprantami neatsidavusiesiems, koks smarkiai suvaržantis yra šis materialus pasaulis. Duḥkhāla... Kṛṣṇa sako jis yra duḥkhālayam aśāśvatam (BG 8.15). Tai yra skirtumas tarp atsidavusiojo ir neatsidavusiojo. Duḥkhālayam, jie stengiasi prisitaikyti, kad pavyktų pasiekti sukhālayam. Tai yra neįmanoma.

Nebent žmogus tampa neapkenčiančiu šio materialaus pasaulio, yra suprantama jog jis dar nepasiekė dvasinio suvokimo. Bhaktiḥ pareśānubhavo viraktir anyatra syāt (SB 11.2.42). Tai yra bhkati išbandymas. Jeigu žmogus įžengė į atsidavimo tarnystės sferą, šis materialus pasaulis jam bus visiškai neskanus. Virakti. Ne daugiau. Āra nāre bapa. Jagāi-Mādhāi, per daug materialistiški, moterų medžiotojai, girtuokliai, mėsos valgytojai... Šie dalykai dabar tapo įprastu reiškiniu. Tačiau tai yra labai, labai baisu atsidavusiems. Todėl mes sakome, "Jokių intoksikacijų, jokių neteisėtų lytinių santykių, mėsos valgymo." Tai yra labai, labai baisu. Tačiau jie nežino. Mūḍhaḥ nābhijānāti. Jie to nežino. Jie mėgaujuosi tuo. Visas pasaulis elgiasi šiame lygyje. Jis nežino, jog jis kuria labai, labai baisią situaciją mėgaudamasis šia nuodėminga veikla.

Taigi tam, kad ištrūkti iš šių įpročių, reikia tapasā, tapasya.

tapasā brahmacaryeṇa
śamena damena vā
tyāgena śauca...
yamena niyamena vā
(SB 6.1.13)

Tai vadinama pažanga dvasiniame gyvenime, tapasā. Pirmas dalykas yra tapasya, savanoriškas atsisakymas šios taip vadinamos patogios materialaus pasaulio situacijos. Tai yra vadinama tapasya. Tapasā brahmacarya. ir tam, kad atlikti šia tapasya, pirmas dalykas yra brahmacarya. Brahmacarya reiškia vengti mėgavimosi lytiniais santykiais. Tai yra vadinama brahmacarya.