LT/BG 14.21
Tekstas 21
- arjuna uvāca
- kair liṅgais trīn guṇān etān
- atīto bhavati prabho
- kim-ācāraḥ kathaṁ caitāṁs
- trīn guṇān ativartate
Pažodinis vertimas
arjunaḥ uvāca — Arjuna tarė; kaiḥ — kokiais; liṅgaiḥ — požymiais; trīn — trijų; guṇān — ypatybių; etān — visų tų; atītaḥ — iškilęs aukščiau; bhavati — yra; prabho — o mano Viešpatie; kim — kokia; ācāraḥ — elgsena; katham — kaip; ca — taip pat; etān — tų; trīn — trijų; guṇān — ypatybių; ativartate — iškyla aukščiau.
Vertimas
Arjuna paklausė: O mano brangus Viešpatie, iš ko pažinti tą, kuris yra transcendentalus šių trijų guṇų atžvilgiu? Kaip jis elgiasi ir kaip iškyla aukščiau gamtos guṇų?
Komentaras
Šiame posme Arjuna pateikia labai tinkamus klausimus. Jis nori žinoti išskirtinius bruožus asmenybės, jau iškilusios aukščiau materijos guṇų. Pirmiausiai jis klausia, kokie transcendentalisto požymiai. Iš ko galima spręsti, kad jis ištrūko iš materialios gamtos guṇų įtakos? Antras klausimas – kaip jis gyvena ir kaip elgiasi. Ar savo poelgiuose jis vadovaujasi reguliuojamais principais, ar ne? Po to Arjuna teiraujasi, kaip jam pasiekti transcendentinę gamtą. Tai labai svarbus momentas. Kol žmogus nežino tiesioginio būdo, kaip visada būti transcendentiškam, transcendentiniai požymiai neišryškėja. Todėl visi Arjunos klausimai yra labai svarbūs, ir Viešpats į juos atsako.