LT/Prabhupada 0641 - Atsidavusysis neturi jokių reikalavimų

Revision as of 14:20, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on BG 6.1 -- Los Angeles, February 13, 1969

Atsidavusysis: Šeštas skyrius. Dhyana joga. Pirmas tekstas. "Aukščiausias Dievo asmuo tarė, ' Tas, kuris nelaukdamas savo darbo vaisių, atlieka darbą, kurį atlikti privalo yra atsižadėjęs gyvenimo ir jis yra tikrasis mistikas. Ne tas kuris neužkuria aukuro ir neatlieka pareigų.'" (BG 6.1) Komentaras. Šiame skyriuje Viešpats aiškina, jog aštuoniapakopės jogos sistema skirta kontroliuoti protą ir jusles. Tačiau platiesiems žmonių sluoksniams praktikuoti šią jogą pernelyg sunku, ypač Kali amžiuje. Nors šiame skyriuje ir rekomenduojama aštuoniapakopės jogs sistema, Viešpats pabrėžia jog karma-jogos kelias ar veikla Krišnos sąmonėje yra geresnis. Kiekvienas šiame pasaulyje dirba, kad išlaikytų šeimą ir ūkį, bet neatsiras nė vieno, kuris ar egocentriškai, ar egoekstensyviai neturėtų savų išskaičiavimų ir kaip nors nesiektų pasitenkinti. Kriterijus, pagal kurį galima spręsti, kiek tobulas, yra tai, ar jis veikia Krišnos sąmonėje, ar siekia mėgautis savo darbo vaisiais. Veikti Krišnos sąmonėje - kiekvienos gyvos esybės pareiga, nes konstituciškai visos jos - sudėtinės Aukščiausiojo dalelės. Kiekviena kūno dalis veikia viso kūno labui. Galūnės funkciuonuoja ne save patenkindamos, o tam, kad tenkintų bendrą visumą. Taip ir gyvoji esybė, kuri veikia aukščiausios visumos vardan, o ne tam, kad tenkintų save, yra tobulas sanijasis, tobulas jogas. Kartais sanijasiai klaidingai mano, kad jie atleisti nuo materialių pareigų, todėl jie nebeatlieka agnihotra yajñų (deginamųjų aukų)."

Prabhupāda: Yra tokių aukų, kurias dėl apsivalymo turėtų atlikti kiekvienas. Taigi sanijasiai neprivalo atlikti jagjų. Sustabdydami šį ritualinį aukų atlikimą, kartais jie galvoja jog jie yra atleisti. Tačiau iš tikrųjų, nebent jis nusileis į tipinį Krišnos sąmonės lygį, nėra jokio klausimo apie išsivadavimą. Tęskite.

Atsidavusysis: " Tačiau ištikrųjų jie yra savanaudžiai, nes jų tikslas - susivienyti su beasmeniu Brahmanu."

Prabhupāda: Taip. Yra reikalavimas. Impersonalistai, jie turi vieną reikalavimą, susivienyti su aukščiausiaja beasmene būtybe. Tačiau atsidavusysis neturi jokių reikalavimų. Jis tiesiog pasišvenčia tarnauti Krišnai, dėl Krišnos patenkinimo. Mainais jie nieko nenori. Tai yra tikrasis atsidavimas. Kaip Viešpats Čaitanja sako, na dhanaṁ na janaṁ na sundarīṁ kavitāṁ vā jagadīśa kāmaye: (CC Antya 20.29 "Aš netrokštu nei turtų, nereikia man ir pasekėjų būrio, Nereikia man gražios žmonos. Tiesiog leisk man tarnauti Tau." Viskas. Tai yra bhakti jogos sistema. Kai Lord Nṛsiṁhadeva paklausė Prabhupāda Mahārāja, " Mano mielas vaikine, tu tiek daug kentėjai, tad prašyk ko tik tu nori." Taigi jis atsisakė. "Mano mielasis mokytojau, aš neatlieku prekybinių reikalų su tavimi, kurie, reikalautų kažkokios tai kompensacijos už mano darbą." Tai yra tikrasis atsidavimas. Todėl jogai ir jñānīs, jie reikalauja, jog jie turėtų susivienyti su Aukščiausiuoju. Kodėl susivienyti su Aukščiausiuoju? Nes jie turi karčios patirties, dėl atsiskyrimo nuo materialios kančios. Tačiau atsidavusysis nieko panašaus neturi. Nors ir atskirtas nuo Viešpats, atsidavusysis išlieka, jis pilnai mėgaujasi tarnyste Viešpačiui. Tęskite.

Atsidavusysis: "Toks troškimas daug aukštesnis už visus materialius troškimus, tačiau ir jis turi savanaudiškumo elementų." Taip ir jogai mistikai, kurie praktikuoja joga sėdint pusiau atmerktomis akimis, nutraukę materialią veiklą, trokšdami patenkinti savajį "aš". Tačiau asmuo veikia...

Prabhupāda: Iš tikrųjų jogai nori materialinių galių. Tai yra jogos tobulumas. Ne tobulumas, tai yra viena ir procedūrų. Tarsi jeigu jūs iš tikrųjų praktikuojate reguliuojančius jogos principus, tada jūs galite gauti aštuonias rūšis tobulumo. Jūs galite tapti lengvesni už medvilninį tamponą. Jūs galite tapti sunkesni už akmenį. Jus gali gauti viską, ko tik tai norite, iškart. Kartais jūs galite net gi sukurti planetą. Tokie galingi yra jogai. Viśvāmitra jogas, jis tai padarė iš tikrųjų. Jis norėjo nukelti žmogų iš palmės. "Kodėl žmogus turėtų būti pradėtas, gyvendamas 10 mėnesių motinos įsčiose? Jie bus pradėti panašiai kaip vaisiai." Jis tai padarė. Taigi kartasi jogai yra tokie galingi. Visa tai yra materialios galios. Tokie jogai irgi yra nugalėjami. Kiek ilgai jūs galite remtis šia materialia jėga? Taigi bhakti jogai jie nieko panašaus nenori. Tęskite. Taip.

Atsidavusysis: Tačiau žmogus Krišnos sąmonėje nesavanaudiškai veikia vardan visumos. Jis netrokšta pasitenkinimo sau. Jo sėkmės kriterijus - kiek jis patenkina Krišną. todėl toks žmogus - tobulas sanijasis ar tobulas jogas. Viešpats Čaitanja, aukščiausias tikro atsižadėjimo pavyzdys, meldžiasi taip: O Visagali Viešpatie, netrokštu aš nei turtų, nei gražiausių moterų. Nereikia man ir pasekėjų būrio. Vieno prašau - suteikti man nepriežastinę malonę pasiaukojus tarnauti Tau gyvenimas po gyvenimo.

Prabhupāda: Todėl atsidavusysis nenori išsivadavimo. Kodėl Viešpats Čaitanja sako "gyvenimas po gyvenimo"? Išsigelbėtojai, jie nori sustabdyti, tuštumos išpažintojai, jie nori sustabdyti šį materialų gyvenimą. Tačiau Čaitanja Mahāprabhu sako, "gyvenimas po gyvenimo." Tai reiškia jog Jis yra pasiruošęs iškęsti įvairias materialias kančias gyvenimas po gyvenimo. Tačiau ko Jis nori? Jis tiesiog nori tarnauti Viešpačiui. Tai yra tobulumas. Aš manau čia jūs galite sustoti. Sustokite čia.