ET/Prabhupada 0038 - Teadmised on ammutatud veedadest

Revision as of 13:51, 22 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on BG 7.1 -- Hong Kong, January 25, 1975

Nii, Kṛṣṇa on siin. Meil on Kṛṣṇa pilt, Kṛṣṇa foto, Kṛṣṇa tempel, nii palju Kṛṣṇa asju. Need ei ole väljamõeldud. Nad ei ole kujutlus, nagu Māyāvādī filosoof arvab: "Sa võid oma peas ette kujutada." Ei. Jumalat ei saa ette kujutada. See on lihtsalt rumalus. Kuidas on võimalik ette kujutada Jumalat? Siis saab Jumalast sinu kujutuse vili. Aga ta ei ole mateeria. See ei ole Jumal. See, mida ette kujutatakse, ei ole Jumal. Jumal, Kṛṣṇa, seisab sinu ees. Ta tuleb sellele planeedile. Tadātmānaṁ sṛjāmy aham, sambhavāmi yuge yuge. Nii et ammuta informatsiooni neilt, kes on näinud Jumalat.

tad viddhi praṇipātena
paripraśnena sevayā
upadekṣyanti te jñānaṁ
jñāninas tattva-darśinaḥ
(BG 4.34)

Tattva-darśinaḥ. Kui sa ei ole näinud, kuidas sa saad anda teadmisi tõest teistele? Nii et Jumal on nähtav, mitte sinult ajaloos nähtud. Ajaloos, kui Kṛṣṇa oli sellel planeedil. Kurukṣetra lahingu ajalugu, kus räägiti see "Bhagavad-gītā", see on ajalooline tõde. Me võime näha Bhagavān Śrī Kṛṣṇat läbi ajaloo ja ka läbi śāstra. Śāstra-cakṣusā. Nagu praegusel hetkel ei ole Kṛṣṇa füüsiliselt siin, kuid me mõistame läbi śāstra, kes on Kṛṣṇa. Nii et śāstra-cakṣusā. Śāstra... Sa kas tajud otseselt või läbi śāstra... Tajumine läbi śāstra on parem kui otsene tajumine. Seetõttu on meie teadmised, nende teadmised, kes järgivad veedalikke põhimõtteid, ammutatud veedadest. Nad ei mõtle välja mingeid teadmisi. Kui midagi on mõistetud läbi veedadest saadud tõenduse, siis on see fakt, Nii et Kṛṣṇat mõistetakse läbi veedade. Vedaiś ca sarvair aham eva vedyaḥ (BG 15.15). Seda on väidetud "Bhagavad-gītās" Sa ei saa Kṛṣṇat ette kujutada. Kui mõni lurjus ütleb: "Ma kujutan ette," siis see on rumalus. Te peate nägema Kṛṣṇat läbi veedade. Vedaiś ca sarvair aham eva vedyaḥ (BG 15.15). See on veedade õppimise eesmärk. Seetõttu kutsutakse seda vedantaks. Teadmised Kṛṣṇast on vedanta.