LV/Prabhupada 0646 - Jogas Sistēma Nenozīmē Darīt Bezjēdzības

Revision as of 00:26, 9 August 2015 by Rishab (talk | contribs) (Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Latvian Pages with Videos Category:Prabhupada 0646 - in all Languages Category:LV-Quotes - 1969 Category:LV-Quotes - L...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Invalid URL, must be MP3

Lecture on BG 6.2-5 -- Los Angeles, February 14, 1969

Prabhupāda: Kas lasa?

Bhakta: otrais pants. "Tas, ko sauc par atsacīšanos ir tas pats kas joga jeb sevis saistīšana ar Visaugstāko, jo neviens nevar kļūt par jogu, ja vein neatsakās no jutekļu apmierināšanas (BG 6.2).

Prabhupāda: Šeit pieminēta jogas prakse. Joga nozīmē savienot. Nu mūsu saistītajā stāvoklī, lai gan mēs esam neatņemama Augstākā daļiņa, mēs esam nedalāmi. Tas pats piemērs. Šis pirksts ir neatņemama jūsu ķermeņa daļa. Bet, ja tas ir atdalīts, tam nav vērtības. Kamēr tas ir savienots ar šo ķermeni, tas ir vairāk kā miljons dolāru vērts. Slimības gadījumā jūs varat maksāt, cik nepieciešams, lai tiktu izdziedēts. Līdzīgi mēs... Šobrīd materiālās eksistences saistītajā stāvoklī mēs esam atdalīti no Dieva. Tādēļ mēs tik ļoti vairāmies runāt par Dievu, saprast Dievu, mūsu attiecības ar Dievu. Mēs domājam, ka tā ir vienkārši laika tērēšana. Šajā sanāksmē visi zina, ka šis Krišnas apziņas templis runā par Dievu. Vei jebkura baznīca. Cilvēki nav diez ko ieinteresēti. Viņi domā, ka tas ir kaut kas līdzīgs tā sauktajai rekreācijai garīgās attīstības vārdā, citādi tā ir tukša laika šķiešana. Labāk šo laiku izmantot naudas pelnīšanai. Vai izpriecām klubā, restorānā, jutakļu apmierināšnai. Tātad atšķirtība no Dieva nozīmē jutekļu apmierināšanu. Tie, kuri pārāk pieķērušies jutekļu apmierināšanai, viņi nav, es vēlos teikt, cienīgi uzsākt jogas sistēmu. Jogas sistēma nenozīmē, ka jūs turpināt darīt visādas muļķības jutekļu apmierināšanas dēļ un vienkārši sēžat meditējot. Tas vienkārši ir liels joks. Tam nav nozīmes. Jogas sistēma vispirms nozīmē kontrolēt jutekļus, jama, nijama. Ir astoņas dažādas jogas sistēmas praktizēšanas pakāpes. Jama, nijama, āsana, dhjāna, dhārana, prānājama, pratjāhāra, samādhi. Sākumā mēs šajā nodaļā runāsim, Kungs Krišna mums mācīs, kas ir jogas sistēma. Tādēļ sākumā Krišna saka, ka naviens nevar būt par jogu, ja vien viņš neatsakās no vēlmes apmierināt jutekļus. Tātad ikviens, kas iesaistās jutekļu apmierināšanā, ir muļķis. Viņš nav jogs. Viņš nevar būt jogs. Jogas sistēma iekļauj striktu celibātu, nekādas dzimumdzīves. Tā ir jogas sistēma. Neviens nevar būt par jogu, ja viņš nododas dzimumdzīvei. Tā sauktie jogi ierodas jūsu valstī un saka: "Jā, jūs varat darīt visu, ko vēlaties. Jūs meditējat, es iedošu jums kādu mantru." Tās visas ir blēņas. Šeit ir autoritatīvs apgalvojums, ka neviens nevar būt par jogu, ja vien neatsakās no vēlmes apmierināt jutekļus. Tāds ir pirmais noteikums. Turpini.

Bhakta: Trešais pants. "Tam, kurš ir iesācējs astoņpakāpju jogas sistēmā, līdzeklis ir darbs. Un tam, kurš jau ir sasniedzis jogu, materiālo darbību pārtraukšana ir veids (BG 6.3)."

Prabhupāda: Jā. Ir divas pakāpes. Tas, kurš piekopj jogu, lai sasniegtu pilnības pakāpi, un tas, kurš ir sasniedzis pilnības pakāpi. Kamēs cilvēks nav pilnības pakāpē, tikai mēģina to sasniegt, tajā laikā ir tik daudz darbu. Āsana sistēma, jama, nijama. Galvenokārt jūsu valstī ir tik daudz jogas biedrību. Viņi pilda šo āsana sistēmu. Kā sēdēt, dažādas pozas. Tas palīdz. Bet šis process vienkārši nozīmē sasniegt īsto līmeni. Tas ir tikai veids. Īstā jogas sistēmas pilnība atšķiras no parastās vingrinājumu sistēmas. Ir divas pakāpes. Viena pakāpe ir sasniegt pilnības līmeni, un otra pakāpe ir tam, kas sasniedzis pilnības pakāpi.