HU/Prabhupada 0434 - Ne hallgass a csalókra, és ne próbálj meg becsapni másokat

Revision as of 15:32, 11 March 2016 by PeterL (talk | contribs) (Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Hungarian Pages with Videos Category:Prabhupada 0434 - in all Languages Category:HU-Quotes - 1975 Category:HU-Quotes -...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Invalid source, must be from amazon or causelessmery.com

Morning Walk -- May 10, 1975, Perth

Prabhupada: A modern kor azt jelenti, mindenki gazember és ostoba. Nekünk nem őket kell követnünk. A legtökéletesebbet kell követnetek, Krsnát.

Paramahamsa: Az a baj, hogy mindenki csaló. Mindenki úgy csinál, mintha tudná ezt vagy azt...

Prabhupada: Ezért fogadtuk el Krsnát, aki nem csal. Ha csaló vagy, a csalóknak fogsz hinni. Mi nem csalunk, és azt a személyt fogadjuk el, aki maga sem csaló. Ez a különbség köztem és köztetek.

Ganesa: De mi is mind csalók voltunk, mielőtt eljöttünk hozzád, Srila Prabhupada. Mi magunk is csalók voltunk, akkor az hogy van, hogy nem egy csalót fogadunk el? Hogy van az, hogy mi, csalók, tőled tudásra tettünk szert?

Prabhupada: Igen, azért van ez, mert azt mondjuk, amit Krsna mondott. Ő nem csaló. Ő maga Isten. Beszélek hozzátok, de nem a saját tudásomat mondom nektek. Azt adom át, amit Krsna mondott. Ez minden. Ezért nem vagyok csaló. Lehet, hogy az voltam, de amióta csak Krsna szavait mondom, azóta már nem számítok csalónak. (hosszú szünet) Krsna azt mondja, vedaham samatitani (BG 7.26), „Ismerem a múltat, a jelent és a jövőt." Ezért Ő nem csaló. Ami minket illet, mi nem ismerjük a múltat és a jövőt sem. Még a jelent sem ismerjük tökéletesen. Ha mondunk valamit, az csalás. Egyszerűen csalás. (hosszú szünet) A Krsna-tudatú mozgalmunk arról szól, hogy nem hallgatjuk meg a csalókat és mi sem akarunk becsapni másokat. Legyetek őszinték, és hiteles forrástól tanuljatok. Ez Krsna. (hosszú szünet)

Amogha: Srila Prabhupada? Miért van az, hogy néhányan, amikor hallanak a Krsna-tudatról, elfogadják azt, mások pedig nem? És mégis, aztán azok közül, akik elfogadják, néhányan maradnak, és néhányan egy ideig gyakorolják, majd elbuknak?

Prabhupada: Ez szerencsés is, meg nem is. Mint amikor valaki örökli az apja vagyonát. Sok millió dollárt örököl, aztán elszegényedik, mert rosszul használja a pénzt. Ez az ember szerencsétlen. Megvolt a pénze, de nem tudta jól felhasználni.

Jayadharma: Ez a szerencse Krsna kegyét jelenti?

Prabhupada: Krsna kegye mindig jelen van. Csak az emberek rosszul használják a szabad akaratukat. Ti nem. Ti megkaptátok a lehetőséget - ez a szerencse. De nem fogadjátok el a jószerencsét. Ezért szerencsétlenek vagytok. Ezt olvashatjuk a Caitanya-Caritamritában. Azt mondta az Úr Caitanya, ei rupe brahmanda bhramite kona bhagyavan jiva (CC Madhya 19.151). Kono - néhány szerencsés ember elfogadhatja. Mert a legtöbben szerencsétlenek. Csak nézzétek meg, egész Európában és Amerika-szerte terjesztjük a tudást. És hány diák jött el? Igen jelentéktelen számban, de azért mégis csak eljöttek. Ők szerencsések.