HU/Prabhupada 0167 - Az Isten alkotta törvényekben nem lehet hiba

Revision as of 01:34, 2 May 2015 by Rishab (talk | contribs) (Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Hungarian Pages with Videos Category:Prabhupada 0167 - in all Languages Category:HU-Quotes - 1971 Category:HU-Quotes -...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Invalid source, must be from amazon or causelessmery.com

Lecture on SB 6.1.8-13 -- New York, July 24, 1971

Ez az ember alkotta törvény. Figyelembe veszik, ha megölnek egy embert. A gyilkosnak meg kell halnia. Egy állatot miért nem vesznek figyelembe? Az állat is élőlény. Az ember szintén élőlény. Ha létezik olyan torvény, hogy végezni kell azzal, aki megöl egy másik embert, akkor miért ne végezzenek azzal az emberrel is, aki megöl egy állatot? Mi ennek az oka? Az ember alkotta törvény tökéletlen. Ám az Isten alkotta törvényekben nem lehet hiba. Az Isten alkotta törvény az, ha megölsz egy állatot, ugyanúgy meg kell bűnhődnöd, mintha egy embert öltél volna meg. Ez Isten törvénye. Az nem mentség, hogy ha megölsz egy embert büntethető vagy, ám ha egy állatot ölsz meg, akkor nem. Ez koholmány. Ez nem tökéletes törvény. Tökéletes törvény. Ezért az Úr Jézus Krisztus a tízparancsolatban előríja, hogy: „Ne ölj!” Ez tökéletes törvény. Nem szabad különbséget tenned, hogy: „Nem szabad embert ölnöm, viszont állatot igen.”

A bűnhődésnek több formája létezik. A védikus törvény szerint, ha meghal egy tehén, miközben a nyaka meg volt kötve… Mert ha a tehén nincs biztonságban, valamiért meghal és nyakán marad a kötél. A tehén tulajdonosának ezért valahogy meg kell bűnhődnie. Mert feltételezhető, hogy a tehén a nyakán lévő kötél miatt hunyt el, ezért büntetés jár. Manapság, mikor szándékosan mészárolunk le teheneket és rengeteg más állatot, vajon meddig terjed a mi felelősségünk? Ezért van jelen pillanatban háború, és az emberi társadalom ki lesz téve annak, hogy tömegpusztítást szenvedjen el – ez a természet törvénye. Nem vethetsz véget a háborúnak úgy, hogy folytatod az állatmészárlást. Azt nem lehet. Számos baleset lesz a mészárlások következménye. Tömeges pusztítás. Ha Krisna öl, azt nagyban teszi. Ha én ölök – egyiket a másik után. Viszont amikor Krisna öl, összegyűjt minden gyilkost és végez velük. Ezért szerepel a sásztrában a bűnhődés. Ahogy a Bibliában is szerepel a bűnhődés, gyónás, bírság megfizetése. De a bűnhődés után az emberek miért követik el újra ugyanazt a bűnt? Ezt tisztázni kell.