LT/Prabhupada 0775 - Prisirišimas prie šeimos yra didžiausia kliūtis tobulėti Krišnos sąmonėje: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Lithuanian Pages with Videos Category:Prabhupada 0775 - in all Languages Category:LT-Quotes - 1976 Category:LT-Quotes...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 7: Line 7:
[[Category:LT-Quotes - in USA, New Vrndavana]]
[[Category:LT-Quotes - in USA, New Vrndavana]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Lithuanian|LT/Prabhupada 0774 - Mes negalime išsigalvoti savo pačių dvasinio tobulėjimo kelių|0774|LT/Prabhupada 0776 - "Kas blogai jeigu aš tapsiu šunimi? Tai yra švietimo pasekmė|0776}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 15: Line 18:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|nzg0AU_EXDE|Prisirišimas prie šeimos yra didžiausia kliūtis tobulėti Krišnos sąmonėje<br/>- Prabhupāda 0775}}
{{youtube_right|wDnxnByjFuU|Prisirišimas prie šeimos yra didžiausia kliūtis tobulėti Krišnos sąmonėje<br/>- Prabhupāda 0775}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<mp3player>File:760624SB-NEW_VRINDAVAN_clip1.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/760624SB-NEW_VRINDAVAN_clip1.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->


Line 37: Line 40:
:([[Vanisource:SB 2.1.4|SB 2.1.4]])
:([[Vanisource:SB 2.1.4|SB 2.1.4]])


Viskam ateis galas. Niekas negalės mums suteikti prieglobsčio išskyrus Kṛṣṇą. Jei mes norime išsivaduoti iš māyos žabangų - janma-mṛtyu-jarā-vyādhi ([[Vanisource:BG 13.9|BG 13.9]]), mes turime priimti lotosines Kṛṣṇos pėdas per dvasinį mokytoją ir gyventi su atsidavusiais, kurie įsitraukę į to paties tikslo siekimą. Tai yra vadinama... Koks tai tikslus žodis? Sakhi ar panašiai. Dabar aš pamiršau. Bet toje pat kategorijoje mes turime gyventi ir atlikti savo Kṛṣṇos sąmonę. Tuomet šios kliūtys - gṛheṣu saktasya pramattasya. Bet kuris... Visi karmiai yra prisirišę prie šio šeimyninio gyvenimo, bet šeimyninis gyvenimas yra geras jei ten yra Kṛṣṇos sąmonė. Gṛhe vā vanete thāke, hā gaurāṅga bole dāke. Nesvarbu ar jis gyvena šeimoje ar jis gyvena kaip sannyāsīs, jei jis yra atsidavęs, tuomet jo gyvenimas sėkmingas.  
Viskam ateis galas. Niekas negalės mums suteikti prieglobsčio išskyrus Kṛṣṇą. Jei mes norime išsivaduoti iš māyos žabangų - janma-mṛtyu-jarā-vyādhi ([[LT/BG 13.8-12|BG 13.9]]), mes turime priimti lotosines Kṛṣṇos pėdas per dvasinį mokytoją ir gyventi su atsidavusiais, kurie įsitraukę į to paties tikslo siekimą. Tai yra vadinama... Koks tai tikslus žodis? Sakhi ar panašiai. Dabar aš pamiršau. Bet toje pat kategorijoje mes turime gyventi ir atlikti savo Kṛṣṇos sąmonę. Tuomet šios kliūtys - gṛheṣu saktasya pramattasya. Bet kuris... Visi karmiai yra prisirišę prie šio šeimyninio gyvenimo, bet šeimyninis gyvenimas yra geras jei ten yra Kṛṣṇos sąmonė. Gṛhe vā vanete thāke, hā gaurāṅga bole dāke. Nesvarbu ar jis gyvena šeimoje ar jis gyvena kaip sannyāsīs, jei jis yra atsidavęs, tuomet jo gyvenimas sėkmingas.  


Ačiū jums labai.  
Ačiū jums labai.  

Latest revision as of 14:42, 2 October 2018



Lecture on SB 7.6.8 -- New Vrindaban, June 24, 1976

Prabhupāda: Įprastai žmonės tampa per daug prisirišę prie šeimyninio gyvenimo. Kartais aš sakau, kad vakaų šalyse jauni vaikinai ateitų į Kṛṣṇos sąmonę ir vienintelis jų vertingas dalykas yra tas, kad jie nėra prisirišę prie šeimos. Tai labai gera savybė. Vienaip ar kitaip jie tapo tokiais. Todėl jų prisirišimas Kṛṣṇai tampa tvirtas. Indijoje jie turi organizuotą prisirišimą šeimai. Jie nėra susidomėję. Jie dabar vaikosi pinigų. Tai aš patyriau. Taip.

Taigi prisirišimas prie šeimos yra didžiulė kliūtis tobulėti Kṛṣṇos sąmonėje, bet jei visa šeima yra įsisąmoninusi Kṛṣṇą, tai yra nuostabu. Visai kaip Bhaktivinoda Ṭhākura. Jis buvo šeimos žmogus, bet visi jie - Bhaktivinoda Ṭhākura, jo žmona, jo vaikai... Ir geriausias iš vaikų, mūsų Guru Mahārāja, geriausias vaikas... Taigi jis dainavo iš savo patirties: ye dina gṛhe bhajana dekhi gṛhete goloka bhaya. Jei šeima išmintinga, kiekvienas yra įsitraukęs į tarnystę Kṛṣṇai, tai yra labai nuostabu. Tai nėra paprasta šeima. Tas prisirišimas nėra paprastas prisirišimas. Bet įprastai žmonės yra prisirišę materialiai. Tai yra pasmerkta čia. Śeṣaṁ gṛheṣu saktasya pramattasya apayāti hi (SB 7.6.8). Jie yra vadinami pramatta. Kiekvienas galvoja, kad „mano šeima, mano žmona, mano vaikai, mano tauta, mano bendruomenė, tai yra viskas. Kas yra Kṛṣṇa?” Tai didžiausia iliuzija, kurią pateikia māyā. Bet niekas nesugebės jums suteikti prieglobsčio.

dehāpatya-kalatrādiṣv
ātma-sainyeṣv asatsv api
teṣāṁ pramatto nidhanaṁ
paśyann api na paśyati
(SB 2.1.4)

Viskam ateis galas. Niekas negalės mums suteikti prieglobsčio išskyrus Kṛṣṇą. Jei mes norime išsivaduoti iš māyos žabangų - janma-mṛtyu-jarā-vyādhi (BG 13.9), mes turime priimti lotosines Kṛṣṇos pėdas per dvasinį mokytoją ir gyventi su atsidavusiais, kurie įsitraukę į to paties tikslo siekimą. Tai yra vadinama... Koks tai tikslus žodis? Sakhi ar panašiai. Dabar aš pamiršau. Bet toje pat kategorijoje mes turime gyventi ir atlikti savo Kṛṣṇos sąmonę. Tuomet šios kliūtys - gṛheṣu saktasya pramattasya. Bet kuris... Visi karmiai yra prisirišę prie šio šeimyninio gyvenimo, bet šeimyninis gyvenimas yra geras jei ten yra Kṛṣṇos sąmonė. Gṛhe vā vanete thāke, hā gaurāṅga bole dāke. Nesvarbu ar jis gyvena šeimoje ar jis gyvena kaip sannyāsīs, jei jis yra atsidavęs, tuomet jo gyvenimas sėkmingas.

Ačiū jums labai.

Atsidavusieji: Jaya Prabhupāda.