LV/Prabhupada 0968 - Rietumu Filozofija ir Hēdonisms, kas Ēd, Dzer, Jautrojas un Bauda

Revision as of 08:56, 16 June 2015 by Rishab (talk | contribs) (Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Latvian Pages with Videos Category:Latvian Pages - 207 Live Videos Category:Prabhupada 0968 - in all Languages Categor...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Invalid source, must be from amazon or causelessmery.com

730400 - Lecture BG 02.13 - New York

dehino 'smin yathā dehe
kaumāraṁ yauvanaṁ jarā
tathā dehāntara-prāptir
dhīras tatra na muhyati
(BG 2.13)

To apgalvojusi Dieva Augstākā Personība, bhagavān uvāca, ka jūs neesat šis ķermenis. Pirmais norādījums garīgajai sapratnei ir zināt, ka es neesmu šis ķermenis. Tas ir sākums. Tā sauktie jogi vingrina ķermeni, apgūst prāta psiholoģiju ar kartēm, tik daudzām krāpšanām. Bet mūsu filozofija ir tā, ka neesam šis ķermenis. Kā tad var runāt par ķermeņa vingrināšanu un garīgo realizāciju? Ja es neesmu šis ķermenis, kā es varu apzināties sevi vien ar vingrinājumiem? Tā ir kļūda - karmī, gjānī un jogi. Karī, auglīgā darba darītāji, materiālisti, vēlas ķermeniskās ērtības. Viņu vienīgā ideja ir vislabāk apmierināt ķermeni. Ķermenis nozīmē jutekļi. Mums ir acis, ausis, deguns, mute, mēle, rokas, ģenitālijas - mums ir tik daudz jutekļu.

Tiklīdz mēs esam ķermeniskajā dzīves apziņā, tūdaļ ir vajadzība apmierināt jutekļus. Bet Krišna saka Ardžunam, ka viņš nav šis ķermenis. Tādēļ paša intereses nav atkarīgas no ķermeniskajām ērtībām. Viņi to nezina. Visi šobrīd šajā laikmetā darbojas vienīgi lai apmierinātu jutekļus. Ateisma princips. Tāpat kā bija dižens ateists, Čārvāka Muni. Visu veidu filozofi bija Indijā. Rietumvalstīs ir maz informācijas, bet Indijā veicina dažādu filozofiju attīstību. Ateistu filozofija arī bija tur. Čārvāka Muni ir galvenais no ateistu filozofiem. Tā viņš teica, hēdonisms. Rietumu filozofija ir hēdonisms, ka ēst, dzert, līdkmot un baudīt ir vajadzīgs. Šāda filozofija. Kamēr jums ir šis ķermenis, ēdiet, dzeriet, jautrojieties un baudiet. Čārvāka Muni arī tā apgalvoja: ṛṇaṁ kṛtvā ghṛtaṁ pibet.