CS/Prabhupada 0203 - S tímto hnutím Hare Krišna nikdy nepřestaňte

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Předcházející stránka - Video 0202
Následující stránka - Video 0204 Go-next.png

S tímto hnutím Hare Krišna nikdy nepřestaňte
- Prabhupāda 0203


Lecture and Initiation -- Chicago, July 10, 1975

Prabhupāda: Yajña, obeť... Yajña-dāna-tapaḥ-kriyā. Lidský život je míněn pro provádění yajñy, charitu a provádění odříkání. Tři věci. Toto znamená Lidský život. Lidský život není určen pro život jaký žijí kočky a psi. To je selhání. Takový druh společnosti, psí společnost, je selhání lidské života. Lidský život je určen na tři věci: yajña-dāna-tapaḥ-kriyā. Člověk by měl vědět jak provádět oběti, jak dělat charitu, a jak provádět odříkání. To je lidský život. Takže yajña-dāna-tapaḥ-kriyā, v jiných věcích vykonávali oběť podle určení. Tak jako v Satya-yuge, Vālmīki Muni, on praktikoval odříkání, meditaci, po šedesát tisíc let. V té době se lidé dožívali sta tisíce let. To teď není možné. Meditace v těch věcích byla možná, ale teď to není možné. Proto śāstra doporučuje, že yajñaiḥ saṅkīrtana-prāyaiḥ: "Vykonávaj túto yajña, saṅkīrtana." Takže prováděním saṅkīrtana-yajñy, můžete získat stejný výsledek. Tak jako Vālmīki Muni získal výsledek po tom jak meditoval šedesát tisíc let, takže můžete získat stejný výsledek vykonáváním saṅkīrtana-yajñy za pár dní. Je to tak laskavé.

Takže já jsem velmi potěšen, že v západních zemích, speciálně v Americe, Vy šťastliví chlapci a děvčata, Vy jste se přidali do této saṅkīrtana-yajñy. Lidé to oceňují. Já jsem taky velmi potěšen. Takže tato yajña, tak jak jste sebrali Božstvo do autobusu, cestujete a provádíte yajñu... Pokračujte v tomto procesu dokud celá vaše země nepřijme tuto víru.

Oddaní: Jaya!

Prabhupáda: Oni to příjmu. Je to předpovězeno Caitanya Maháprabhuem,

pṛthivīte āche yata nagarādi-grāma
sarvatra pracāra haibe mora nāma

Caitanya Maháprabhu toužil pak aby v každé vesnici, v každém městě, v každé zemi, v každém velkoměstě, toto saṅkīrtanove hnutí tam bude, a lidé zavázáni Srí Caitanya Maháprabhuovi: "Můj Pane, Ty jsi nám dal tak vznešenou věc." Toto je předpovězeno. Prostě se musíme pokusit dát ze sebe co nejvíce. Takže to není velmi obtížné. Vy jste instalovali Božstva. Vzali jste Ho do různých autobusů a jdete z velkoměsta do velkoměsta, z města do města, z vesnice do vesnice. A vy jste získali teď zkušenost, tak rozšiřte toto hnutí. Jak jsem vám již opakovaně řekl, že vaše země, Amerika je šťastlivá, a oni potřebují jen tento saṅkīrtan ... Pak budou perfektní. Já jsem diskutoval včera tak mnoho věcí - možná jste to viděli na papíře - že prostřednictvím potřeby obnovy, duchovní obnovy. Nyní, momentálně se věci nedějí velmi pěkně. Hmotně, nelitujte že tyto protahování se nám nepomohou v našem duchovním životě. Být hmotně pokročilí, ale zapomenout na naši duchovní povinnost a duchovní totožnost. Pak je to ztráta. Pak to je śrama eva hi kevalam (SB 1.2.8), jednoduše pracovat pro nic. Tak jako vaše výprava na měsíc, prostě ztráta času a zbytečné vynaložené peníze. Museli jste zničit tak mnoho bilionů dolarů, a co jste získali? Trocha prachu, to je celé. Nebuďte takto hloupý. Buďte praktický. Pokud takové velké množství peněz, dolarů, bychom utratili pro šíření Krišna vědomého hnutí po celé zemi, tak pak by to mělo obrovský přínos. Jakkoli, my nemůže nic říct. Premrhajte si vaše peníze. To je vaše věc. Ale my žádáme autority a rozumných lidí abyste se připojili do tohoto saṅkīrtanovho hnutí, speciálně v Americe, a rozšiřte to dalších částí světa, Evropa, Asie. Vy jste už získali chválu nejbohatší země světa. Vy jste inteligentní. Máte všechno. Přidejte se do tohoto hnutí, Hare Krišna hnutí, s trpělivostí a usilovností a inteligencí. Je to velmi snadné. Vy už máte zkušenost. Nepřestávejte. Zvětšujte to víc a víc. Vaše země bude šťastná a celý svět bude šťastný.

Velice moc vám děkuji.

Oddaný: Jaya!