CS/Prabhupada 0314 - Malá pozornost tělu ale plná pozornost duši

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Předcházející stránka - Video 0313
Následující stránka - Video 0315 Go-next.png

Malá pozornost tělu ale plná pozornost duši
- Prabhupāda 0314


Lecture on SB 6.1.10 -- Los Angeles, June 23, 1975

V tomto věku, Kali Yuge, ve věku hádky a válek a neporozumění - to se jmenuje Kali yuga - v tomto věku má jediný význam: hari-kīrtanāt. Sankirtánové hnutí je hari-kīrtana. Hari-kīrtana... Kīrtana znamená zpívání o chvále Pána, hari-kīrtana. A to je potvrzeno v Šrímad-Bhágavatamu:

kaler doṣa-nidhe rājan
asti hy eko mahān guṇaḥ
kīrtanād eva kṛṣṇasya
mukta-saṅgaḥ paraṁ vrajet
(SB 12.3.51)

Takže to se doporučuje, a podobně je tam i výrok o Śrī Caitanya Maháprabhuovi, v Šrímad-Bhágavatamu tviṣākṛṣṇaṁ ...

kṛṣṇa-varṇaṁ tviṣākṛṣṇaṁ
sāṅgopāṅgāstra-pārṣadaṁ
yajñaiḥ saṅkīrtana-prāyair
yajanti hi sumedhasaḥ
(SB 11.5.32)

Proto je naší prvořadou povinností uctívat Caitanya Maháprabhua. V ... Nejprve skládáme poklony Caitanya Maháprabhua spolu Jeho spločníkom, a pak, Guru-Gaurāṅga, pak Radha-Kṛṣṇa nebo Jagannāthovi. Tak, protože je tento proces Kali Yugi, yajñaiḥ saṅkīrtana-prāyair yajanti hi sumedhasaḥ, pokud provádíte tuhle saṅkīrtana, jednoduše tento proces, tak mnoho krát jak je to jen možné před Pánem Caitanyom, tak pak je váš úspěch garantován. Nepotřebujete nic jiného. Toto se odpoúča: yajñaiḥ saṅkīrtanaiḥ prāyair yajanti hi sumedhasaḥ.

Takže ti, kteří jsou inteligentní, oni se chytí této lehké metody sberealizácie. Čím více zpíváte, tím je očistný proces srdce lepší. Ceto-darpaṇa-mārjanam (CC Antya 20.12). To se doporučuje. Ceto-darp... Toto je jako první, prtože náš duchovní život nezačne pokud ceto-darpaṇa-mārjanam, pokud zrcadlo srdce není čisté. Ale toto je nejlehčí proces. Pokud zpíváte Hare Krišna Mahá mantru v exázy, tak prvním přínosem je, že s vám očistí srdce. Pak můžete vidět vaše postavení, jaký jste, jaká je vaše úloha. Pokud je vaše srdce nečisté, pak ... Takže ta nečistota srdce nemůže být očištěna procesem smíření. To není možné. Proto ... Parīkṣit Mahārāja je velmi inteligentní. On řekl, prāyaścittam atho apārtham. Apa, apa znamená "negativní" a Artha znamená "význam." "Nemá to význam." On to hned zamítl prāyaścittam apārtham. "Jaký je v tom přínos? Člověk zůstane nečistý. On si nevyčistí srdce, jádro srdce. " V hloubi srdce má tolik mnoho špinavých věcí: "Jak mám podvádět, jak načerno něco prodat, jak si užívat smysly, jak půjdu za prostitutkov a opiju se." Tyto věci jsou svazující. Takže pouze chozením do chrámu nebo do kostela a dělání nějakého smíření, z toho nebude žádný přínos. Člověk musí vážně přijmout tuto metodu, saṅkīrtanam. Ceto-darpaṇa-mārjanaṁ bhava-mahā-davāgni-nirvāpaṇam (CC Antya 20.12).

První části je, že ​​si očistíte srdce.® Další část je -bhava-mahā-davāgni-nirvāpaṇam. Pokud je vaše srdce čisté, tak pak můžete rozumět jaké je postavení v tomto hmotném světě. A se špinavým srdcem tomu nemůžete rozumět. Pokud je vaše srdce čisté, tak pak můžete rozumět, že "Já nejsem toto tělo. Já jsem duše. Takže co opravdu pro sebe dělám? Já jsem duše. Já nejsem toto tělo. Já si mydlím tělo, ale vlastně hledám. "Toto se děje. Materiální společnost znamená starání se o tělo a žádný poznatek o duši, která uvnitř těla. Toto je materiální společnost. A naše Krišna vědomé hnutí je, nedává takovou pozornost tělu, ale plnou pozornost klade na duši. To je Krišna vědomí, přesně naopak. Proto oni nerozumí tomuto hnutí. Je to naprosto duchovní hnutí. Není to materiální hnutí. Proto se lidé někdy mýlí a říkají "Vy máte velmi slabé zdraví. Oni se stávají tím a tamtím. Oni nejedí maso, takže jsou méně vitální. " "My se nestaráme o vitalitu. My se staráme o duchovní život." Proto to někdy nechápou. Takže to jedno, lidé to někdy mohou chápat nebo nechápat, na tom nezáleží. Vy pokračujte se svým kīrtanom a zaručte, že již více nebudete řešit hmotný život. Děkuji vám velmi pěkně.