Please join, like or share our Vanipedia Facebook Group
Go to Vaniquotes | Go to Vanisource | Go to Vanimedia


Vanipedia - the essence of Vedic knowledge

CS/Prabhupada 0973 - Pokud následuje zásady, tak on určitě jde zpátky k domů, zpátky k Bohu

From Vanipedia


Pokud následuje zásady, tak on určitě jde zpátky k domů, zpátky k Bohu - Prabhupāda 0973


730400 - Lecture BG 02.13 - New York

Prabhupáda: Tak, kdo je inteligentní? Pokud se zeptáte jaký je prospěch toho jít na planetu, zpátky domů, zpátky k Bohu? To je uistení v Bhagavad-gīte: mām upetya tu kaunteya duḥkhālayam aśāśvatam nāpnuvanti (BG 8.15). "Pokud přijdete ke Mně, pak už neprímete znovu toto hmotné tělo, které je plné mizerných podmínek. Zůstanete v duchovním těle."

Tak naše Krišna vědomé hnutí je určeno pro, Chci říct, umožňovat, povyšovat všechny živé bytosti ... Samozřejmě, není to pro všechny. Je to velmi těžké. Ale leckdo kdo přijal toto Kršna vědomé hnutí, jestliže následuje principy, tak on pak určitě jde zpátky domů, zpátky k Bohu. To je jisté. Ale pokud se odchýlíte, pokud budete přitahován máyou, tak je vaše věc. Ale my vám dáváme informaci: Toto je ten proces, jednoduchý proces. Zpívejte Hare Krišna Mahá mantru, očistěte se, buďte ..., zůstaňte vždy osvobozen z hmotných pout, a tyaktvā dehaṁ. Mam upetya. Janma karma me divyam yo janati... Pokud se jednoduše pokusíte porozumět Krišnovi, tak pak tyaktvā dehaṁ, po opuštění tohoto těla, mám eti, "Vy přijdete ke Mně."

Tak to je naše filozofie. Je to velmi jednoduché. A vše bude vysvětleno v Bhagavad gítě. Pokuste se realizovat a kázat tento kult pro prospěch celého světa. Pak bude každý šťastný. Mnohokrát vám děkuji.

Oddaní: Jaya, veškerá sláva Šrílovi Prabhupádovi!