ET/Prabhupada 0046 - Ärge saage loomadeks. Töötage vastu



Morning Walk -- May 28, 1974, Rome

Yogeśvara: Bhagavān jättis mulle enne lahkumist rea küsimusi. Kas ma võin sult mõne küsida?

Prabhupāda: Jah.

Yogeśvara: Üks probleem, mis näib üles kerkivat üha sagedamini, on terroristide ilmumine, see tähendab inimesi, keda ajendaad mingid poliitilised, peamiselt poliitilised põhjused.

Prabhupāda: Jah, alusprintsiip, mida ma olen juba selgitanud. Kuna nad on loomad, siis mõnikord on nad metsikud loomad. Ongi kõik. Loomi, on mitut tüüpi loomi. Tiigrid ja lõvid, nemad on metsikud loomad. Kuid te elate loomaühiskonnas. Nii et loomaühiskonnast tulevad mõned väga metsikud loomad, see ei ole eriti üllatav. Lõppude lõpuks elate te ju loomaühiskonnas. Nii et saage inimesteks, ideaalseteks. See on ainus lahendus. Me oleme juba kuulutanud, et see on loomaühiskond. Kui ilmub mõni metsik loom, siis miks imestada? See on ju loomaühiskond. Kas tuleb tiiger või elevant, nad kõik on loomad. Kuid te ärge saage loomadeks. Töötage vastu. Seda on vaja teha. Inimest kutsutakse mõistusega loomaks. Kui te tulete mõistusele, seda on tarvis. Kui te jääte samuti loomaks, teist tüüpi loomaks, see teid ei aita. Te peate saame tõelisteks inimesteks. Kuid, durlabhaṁ mānuṣaṁ janma tad apy adhruvam arthadam.(SB 7.6.1)

Neil inimestel puudub elu eesmärk. Mis on inimese eesmärk... nad ei tea. Seega kohandatakse nende loomalikke kalduvusi, nii ja naa, nii ja naa. Nagu nad lähevad vaatama alasti tantsimist. Loomalik kalduvus, ta näeb oma naist iga päev paljalt, kuid ikkagi läheb ta vaatama alasti tantsimist ja maksab selle eest. Sest neil ei ole peale selle loomalikkuse tegevust. Kas pole? Mis kasu on teise naise paljalt tantsimise vaatamisest? Sa näed iga päev, iga öö oma naist alasti. Miks sa oled ... Sest neil ei ole muud teha. Loomad. Punaḥ punaś carvita-carvaṇānām (SB 7.5.30). See koer ei tea, mis on maitse. Ta närib seda ühte konti, ühte konti, nii ja naa, nii ja naa. Sest ta on loom. Tal ei ole muud tegevust. Nii et kogu see ühiskond koosneb loomadest. Eriti lääneinimesed. Ja nad on ehitanud tsivilisatsiooni nendele loomalikele kalduvustele, tähendab: "Ma olen see keha ja parim kasutus minu elule on meelte rahuldamine." See on loom. "Ma olen see keha." Keha tähendab meeli. "Ja meelte rahuldamine on kõrgeim täiuslikkus." See on nende tsivilisatsioon. Te peate tutvustama tõelist inimtsivilisatsiooni. Te ei tohiks imestuda, et loomad, erineval kujul, erinevate võimetega, ilmuvad. Lõppude lõpuks on ta ju loom. Loomalikkus on põhiprintsiip. Sest ta arvab: "Ma olen see keha..." Ja koer arvab: "Ma olen koer, väga vapper ja tugev koer," teine inimene arvab: "Me oleme suur rahvus." Kuid mis on põhiprintsiip? Koer mõtleb samuti oma keha põhiselt, ja see suur rahvus mõtleb samuti kehapõhiselt. Ei ole erinevust selle koera ja selle suure rahvuse vahel. Ainus erinevus on, et inimesel on looduse poolt kingitud paremad meeled. Ja tal ei ole võimu või haridust, et kasutada ära neid paremaid meeli, kuidas areneda vaimselt ja pääseda sellest materiaalsest maailmast välja. Ta ei ole mõistust. Ta kasutab lihtsalt seda suuremat arukust loomalikkuseks. See on tähendus. Tal ei ole haridust, kuidas kasutada ära seda suuremat arukust. Seetõttu kasutab ta seda ainult loomalikult. Ja inimesed üle kogu maailma, kui nad näevad lääneinimest: "Nad on arenenud." Milles? Arenenud loomalikkuses. Põhiprintsiibiks jääb loomalikkus. Nad on üllatunud. Nad samuti jäljendavad. Nii et nad laiendavad loomalikkust, loomatsivilisatsiooni. Meie peame nüüd vastu töötama inimtsivilisatsiooni heaks.