HU/Prabhupada 0867 - Örökké létezünk és felelünk a tetteinkért. Ez a tudás
750520 - Morning Walk - Melbourne
Hari-śauri: Az időjárás rendszertelensége és...
Prabhupāda: A rendszertelenség a bűnös élet következménye.
Hari-śauri: Ha kiterjesztjük a Kṛṣṇa-tudatú mozgalmat ...
Prabhupāda: Akkor lesz rendszeresség. Ez a természet büntetése. Lehet, hogy nem foglalkozol azzal, mi a bűnös élet, de ezt rögzítik. Ostobaság azt hinni, hogy „Nem érdekel Isten, az sem, hogy mi fog történni!” Ez egyszerűen ostobaság. Az emberek ... Az alsóbb bolygórendszerekben ilyenek. Ezen a bolygón szintén. A nyugati országokban számos olyan hely létezik, ahol azt vallják, hogy „Ne törődj semmivel, azzal, hogy mi a bűnös élet, vagy hogy mi lesz később. Élvezzük az életet és kész.” Ez a filozófiájuk. „Élvezzünk, ez minden!” Az anyagias szemlélet ilyen. Az ilyen emberek nem tudják, hogy örökké létezünk és felelősséggel tartozunk a tetteinkért. Ez a tudás. Nekik azonban nincs meg ez a tudásuk. Egyszerűen csak az élvezni akarnak. A halál sem érdekli őket. Csak az érzékkielégítés. Ez minden. Ezt nevezik dānavának, ez a dānava élet. A tudósok megmagyarázzák a létformák változatosságát. Elfogadják a változatosságot. Miért van ennyi különféle életforma?
Hari-śauri: Csak megbecsülték, hogy mennyi van. Azt mondták, hogy a legújabb felfedezések és a kövületek vizsgálati eredményei alapján, és hasonlók ...
Prabhupāda: Rendben van.
Hari-śauri: ... végezték a számításaikat.
Prabhupāda: Miért vannak ezek a változatok?
Amogha: Azt mondják, eredetileg csak egy sejt volt, és bizonyos körülményekhez való alkalmazkodás által az egyik életben maradt, a másik meghalt. Tehát mindezek a változatok az eltérő körülményekhez alkalmazkodtak.
Prabhupāda: Ki tette alkalmassá őket erre? Ki irányította ezt?
Amogha: Nos, ők csak ... Véletlenszerűen.
Prabhupāda: Ah! Ez ostobaság! Semmi sem történik véletlenül. Ez ostobaság. Lennie kell valamilyen elrendezésnek. Mi történik véletlenül? Miért gondoskodtok ezekről a fákról? Annyi minden van. Semmi sem véletlenül történik. Nem látjátok az okát. Ha valaki véletlenül lesz gazdag, akkor miért küzdenek az emberek olyan keményen, hogy meggazdagodjanak? Miért száguldanak az autóik egész éjjel-nappal, ide-oda? Miért próbálkoztok ezzel? Üljünk le, a pénz meg hadd jöjjön véletlenül! Miért nem ezt csinálják? Ha ez a véletlen műve, akkor hadd jöjjön a véletlen, én pedig meggazdagodok. Miért próbálkoznak? Miért járnak főiskolára? Hadd legyetek véletlenszerűen mesterdiplomások vagy doktorok! Ez az egész gazemberség, csak silány okoskodás. Silány okoskodás. Ha a dolgok véletlenül történnek, akkor miért kell próbálkozni? Mi erre a válasz?
Amogha: Nos, mi megpróbáljuk, meg kell próbálnunk, de nem tudjuk megmondani, hogy mi fog történni. Vagyis véletlenül történik meg, amikor próbálkozunk. Pont mint ahogy az iskolában kell próbálkoznunk, és lehet, hogy aztán előléptetnek.
Prabhupāda: Nem, ha a véletlenben hisztek, akkor semmiért nem kell erőfeszítést tennetek. Semmi sem történik véletlenül.
Hari-śauri: Nos akkor nem mondhatjuk azt, hogy az ember tettei miatt történnek a dolgok? Kaptam egy levelet valakitől, akit ismertem és ...
Prabhupāda: A cselekedet és Isten jóváhagyása, e két dolog miatt. Öt ok létezik: a cselekvés, a hely, az energia mértéke és végső soron Isten jóváhagyása. Ekkor történnek meg a dolgok. Egyébként pedig szó nincs véletlenről.