LT/Prabhupada 0549 - Tikrasis yogos tikslas yra suvaldyti jusles
Lecture on BG 2.62-72 -- Los Angeles, December 19, 1968
Tamāla Kṛṣṇa: „...juslių objektus, žmogus išsivysto prisirišimą jiems ir dėl tokio prisirišimo išsivysto geismas, o iš geismo kyla pyktis (BG 2.62).” Komentaras. „Tas, kuris nėra įsisąmoninęs Kṛṣṇos, jį užvaldo materialūs troškimai, kuomet jis mąsto apie juslių objektus. Juslėms visuomet reikia ką nors veikti ir jeigu jos neįtrauktos į transcendentinę meilės tarnystę Viešpačiui, tai, be abejonės, ieškos užsiėmimo materialioje srityje.”
Prabhupāda: Taip. Tai yra yogos sistemos paslaptis. Yoga indriya-saṁyama. Tikrasis yogos tikslas yra suvaldyti jusles. Mūsų materiali veikla reiškia įtraukti jusles į tam tikrą objektą ar pasimėgavimą. Tai yra mūsų materialus įsipainiojimas. O yogos sistema reiškia, kad jūs turite kontroliuoti jusles ir atitraukti jas nuo materialaus pasimėgavimo ar materialių malonumų ir skausmų, ir nukreipti jas savo viduje susikoncentravus žiūrint į Supersielą Viṣṇu. Toks yra tikrasis yogos tikslas. Yoga nereiškia... Žinoma, pradžioje yra skirtingos taisyklės, sedėjimo poza, tiesiog tam, kad sugražinti protą į kontrolę. Bet tuo viskas nesibaigia. Pabaiga yra sustabdyti materialią veiklą ir pradėti dvasinę veiklą. Taigi, čia yra tai paaiškinta. Skaityk toliau.
Tamāla Kṛṣṇa: „Materialiame pasaulyje kiekvienas, net ir Viešpats Śiva bei Viešpats Brahmā - o ką jau kalbėti apie kitus dangaus planetų pusdievius - pasiduoda juslių objektų poveikiui.”
Prabhupāda: Juslių objektai, taip.
Tamāla Kṛṣṇa: „Juslių objektai. Vienintelis būdas išsigauti iš materialios būties labirinto - įsisąmoninti Kṛṣṇą.”
Prabhupāda: To yra mokomasi iš Vedų literatūros... Žinoma, jie mums rodo, Viešpats Śiva, Viešpats Brahmā. Kartais juos taip pat patraukia julsių objektai. Visai kaip Viešpats Brahmā, jo dukra Sarasvatī... Sarasvatī yra laikoma pačia tobuliausia grožio forma, moteriško grožio, Sarasvatī. Taigi Viešpatį Brahmą pakerėjo jo dukters grožis, tik tam, kad mums parodytų pavyzdį, kad net tokios asmenybės kaip Viešpats Brahmā kartais tampa pakerėtas. Ši māyā yra tokia galinga. Jis pamiršo, kad: „Ji yra mano dukra.” Atgailaudamas tai, Brahmā turėjo palikti kūną. Šios istorijos yra Śrīmad-Bhāgavatam. Panašiai Viešpats Śiva taip pat. Kuomet Kṛṣṇa pasirodė priešais jį kaip Mohinī-mūrti... Mohinī-mūrti... Mohinī reiškia pati patraukliausia, gražiausia moteriška forma. Viešpats Śiva taip pat išprotėjo dėl Jos. Taigi, kad ir kur Ji ėjo, Viešpats Śiva vijosi Ją. Ir yra pasakyta, kad kol Viešpats Śiva vijosi Mohinī-mūrti ištekėjo sėkla. Taigi šie pavyzdžiai yra ten. Kaip pasakyta Bhagavad-gītoje: daivī hy eṣā guṇamayī mama māyā duratyayā (BG 7.14). Visa materiali energija pakeri kiekvieną iš mūsų savo grožiu, moterišku grožiu. Iš tikrųjų ten nėra grožio. Tai yra iliuziška. Śaṅkarācārya sako, kad „Tau patinka šis grožis, bet ar tu analizavai šį grožį? Kas yra grožis?” Etad rakta-māṁsa-vikāram. Visai kaip mūsų mokiniai Govinda dāsī ir Nara-nārāyaṇa lieja gipsą Paryžiuje. Šiuo metu, potraukio ten nėra. Bet šis gipsas iš Paryžiaus, kuomet jis bus dailiai nutapytas, jis bus toks patrauklus. Panašiai šis kūnas yra kraujo, raumenų ir venų kombinacija. Jeigu jūs nukirsite viršutinę savo kūno dalį ir kai tik pažvelgsite vidun, tai bus kokčiai siaubingi dalykai. Tačiau išoriškai jis nutapytas iliuzinėmis māyos spalvomis. O, tai atrodo taip patraukliai. Ir tai traukia mūsų jusles. Tai yra mūsų vergovės priežastis.