LT/Prabhupada 0552 - Kaip sustabdyti gimimo ir mirties pasikartojimą - Aš geriu nuodus

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Ankstesnis puslapis - video 0551
Sekantis puslapis - video 0553 Go-next.png

Kaip sustabdyti gimimo ir mirties pasikartojimą - Aš geriu nuodus
- Prabhupāda 0552


Lecture on BG 2.62-72 -- Los Angeles, December 19, 1968

Prabhupāda: Jāniyā śuniyā biṣa khāinu. Aš žinau tai, aš girdžiu. Vistiek... Jāniyā śuniyā biṣa... Panašiai kaip vagis Jāniyā śuniyā, šie žodžiai yra labai svarbūs. Jāniyā reiškia žinojimą, o śuniyā reiškia girdėjimą. Patyręs vagis, jis žino "Jeigu aš vogsiu, mane pasodins į Kalėjimą." Ir iš raštų jis girdėjo "Nevok. Arba pateksi į pragarą." Taigi jis girdėjo iš raštų ir matė visą tai praktiškai. jis patyrė tai praktiškai, tačiau vos tik jis yra paleidžiamas iš kalėjimo, jis ir vėl padaro tą pačią klaidą. Jāniyā śuniyā biṣa khāinu. Mes žinome, mes girdime iš raštų, iš autoritetų, ir Vedų literatūros, kad, " Aš gavau šį apgailėtiną, sąlygotą kūną, materialų kūną, kad trigubai kentėčiau materialius vargus; ir vis tiek, aš nesu labai jau susirūpinęs kaip sustabdyti besikartojančius gimimą ir mirtį. Aš geriu nuodus." Jāniyā śuniyā biṣa khāinu. Hari hari biphale janama goṅāinu. Šios dainos labai informatyvios Tiesiog mes tikslingai geriame nuodus. Tęskite.

Tamāla Kṛṣṇa: "Tas kuris nėra Krišnos sąmonėje, kad ir koks galingas jis bebūtų dirbtinai kontroliuodamas savo jausmus, yra pasmerktas nesėkmei, menkiausia mintis apie jausmų patenkinimą privers jį tenkinti savo norus." 63 "Iš pykčio kyla iliuzija, iš iliuzijos kyla proto sumišimas. O kai protas yra sumišęs, prarandamas intelektas, o kai intelektas yra prarastas asmuo vėl krenta į materialų baseiną."

Prabhupāda: Mūsų pozicija tokia, kad mes esame dalis šito kūno. Kūnas reiškia jausmus, o jausmų valdovas, dar kitaip vadinamas, vairuotojas, jausmų vairuotojas yra protas Protas sudarytas iš mąstymo, jausmų ir norų. Psichologija, psichologijos mokslas, yra pavaldus intelektui. O virš intelekto, sėdžiu aš, dvasinė siela. Tad kaip čia išėjo, kad mes tapome māyā aukomis, kuri čia aprašyta kad iš pykčio kyla iliuzija, iš iliuzijos atminties sumišimas Atminties sumišimas. Aš visiškai pamiršau, kad aš nesu šis kūnas, Aš esu dvasinė siela, ahaṁ brahmāsmi; Aš esu neatskiriamas nuo Aukščiausiojo Brahmano, dvasinis, absoliuti visuma. Visa tai aš užmiršau. Ir kai atmintis yra sumišusi, ir kai tik aš užmirštu, kad aš esu dvasinė siela, aš sutapatinu save su šiuo materialiu pasauliu, iliuzija. Intelektas yra prarastas. Aš turėjau pasinaudoti savo intelektu, kad sukontroliuoti proto veiklas - mąstymą, jausmus ir norus - kadangi mano protas yra nekontroliuojamas, mano jausmai yra nekontroliuojami, todėl aš krentu. Tai yra visa kūniškosios sandaros analizė. Tęskite.

Tamāla Kṛṣṇa: "Tas kuris gali kontroliuoti savo jausmus reguliuojančių principų pagalba ir tas kuris yra laisvas nuo prisirišimų ir pasibjaurėjimo gali gauti Dievo malonę."

Prabhupāda: Taip. Mes nukritome. Kaip mes nukritome? Nukritome į jausmų tenkinimo platformą. Todėl tu turi pradėti keltis iš jausmų, kontroliuodamas jausmus. Toks yra savirealizacijos kelias Ar tu praktikuoji joga, ar bhakti joga, atsidavimo tarnystę, pradėti reikia nuo jausmų kontrolės.