LT/Prabhupada 0554 - Viduryje Ramiojo vandenyno, šiame Majos pasaulyje
Lecture on BG 2.62-72 -- Los Angeles, December 19, 1968
Tamāla Kṛṣṇa: Kaip valtis yra nunešama stipraus vėjo, žmogaus proto susitelkimas ties vienu iš jausmų, gali nunešti žmogaus intelektą.
Prabhupāda: Taip. Jeigu tu. Sakykim tu esi valtyje, Ramiajame vandenyne. ar patogioje vietoje, bet neturi jokios kontrolės, viena Ramiojo vandenyno banga gali greitai tave nuskandinti į dugną Taigi tai yra reikalinga. Mes esame viduryje Ramiojo vandenyno, šiame majos pasaulyje. Saṁsāra-samudra. Tai vadinama samudra. Tai gi bet kuriuo momentu tavo valtis gali apvirsti aukštyn kojom, jeigu tu neturi jokios kontrolės. Taip. Tamāla Kṛṣṇa. Taigi, O galingasis, tas kieno jausmai yra atskirti nuo objekto, tas tikrai yra pastovaus intelekto. Prabhupāda. Taip. Tas kieno jausmai yra suvaržyti Šis žmogaus gyvenimas yra skirtas jausmų suvaržymui. Tapaḥ. Tai vadinasi tapasya, atgaila. Sakykim. Aš esu įpratintas tenkinti kažkokį tai jausmą. Aš užsiimu Krišnos sąmone. Mano dvasinis mokytojas ar šventraščiai sako, " Nedaryk to." Tai pradžioje, aš galiu jausti kažkokius tai nepatogumus, bet, jeigu tu gali tai toleruoti, tai yra tapasya. Tai yra tapasyja. Tapasya reiškia, aš jaučiu kūniškus nepatogumus, tačiau aš juos toleruoju. Tai vadinama tapasya. Ir šis žmogaus gyvybės forma yra skirta šitai tapasya. Ne todėl, kad mano pojūčiai reikalauja patenkinimo ir aš nedelsdamas pasiūlau. Ne. Aš ištreniruosiu save tokiu būdu, kad mano pojūčiai gali reikalauti, "Mielas pone, duokite man šitą patalpą," Aš pasakysiu. "Tu negali turėti." Tai vadinama gosvāmī arba svāmī. Dabartiniu momentu, mes visi esame mes sukūrėme savo svāmī ar pojūčių šeimininką, ir kai jūs iš tikrųjų tapsite savo jausmų šeimininkais, tada jūs tapsite svāmī arba gosvāmī.. Tai yra svāmī ar gosvāmī svarba. O ne rūbas. Tas kuris turi valdžią, tas kuris nevaldomas jausmų, tas kuris nėra savo jausmų tarnas. Mano liežuvis man diktuoja, " Prašau nuvesk mane į restoraną ir pamaitink kepsniu." Kas yra kepsnys? Kepsnys?
Atsidavusysis: Kepsnys.
Prabhupāda: Kepsnys ? Kaip skaitosi paraidžiui?
Atsidavusysis: K-e-p-s-n-y-s.
Prabhupāda: Tai gi. Ar tas keptas viščiukas. Taip. Tai gi liežuvis man diktuoja. Bet jeigu tu gali kontroliuoti liežuvį, Ne. Aš tau duosiu saldžių rutuliukų. Neik ten. Tada tu tapsi savo jausmų šeimininku. Matote? Kiti bando tik tokį būdą. "Neik ten." Tai yra neįmanoma. Liežuvis privalo gauti kažką gražaus. Kitu atveju tai neįmanoma. Tai yra dirbtina. Jeigu jūs liežuviui duosite kažką geresnio už keptą vištą ar kepsnį, jis nusiramins. Tokia yra strategija. Tai yra mūsų strategija. Mes galime duoti, kepto kazeino su ryžiais Kaip gerai yra tai. Jis užmirš mėsos valgymą. Štai tokia yra strategija, Krišnos sąmonėje. Visiems jausmams turėtų būti suteiktas, kažkoks pakaitalas. Ne dirbtinas, sustok. Tai neįmanoma. Tai neįmanoma. Kiti, tiesiog bando dirbtinai sustabdyti jausmų funkcionavimą. Ne. Tai yra neįmanoma.