LT/Prabhupada 0563 - Suteik šuniui blogą vardą ir pakark jį
Press Interview -- December 30, 1968, Los Angeles
Žurnalistas: Leiskite jūsų paklausti... Aš turiu savo nuomonę, tačiau noriu paklausti jūsų. Kaip jūs jaučiate kodėl jauni žmonės dabar vis daugiau ir daugiau pasisuka į rytų religijas?
Prabhupāda: Kadangi jūs nuvylėte juos neduodami jiems pasitenkinimo.
Žurnalistas: Kaip?
Prabhupāda: Jūs nuvylėte juos nesuteikdami jiems pasitenkinimo. Šis jūsų materialistinis gyvenimo būdas daugiau nebegali jų patenkinti. Yra lygis, kuomet varguolis pradžioje gali galvoti, kad: „Pinigai, moteris, geras butas, ir gera mašina gali duoti man pasitenkinimą.” Jie sieka šito. Tačiau po pasimėgavimo jie praregi: „O ten nėra pasitenkinimo.” Kadangi materija negali jūsų patenkinti. Taigi jūsų lygis, ypatingai Amerikoje, yra toks, kad jūs turite visko pakankamai mėgautis. Jūs turite pakankamai maisto, jūs turite pakankamai moterų, pakankamai vyno, pakankamai namų - visko pakankamai. Tai parodo, kad materiali pažanga negali suteikti pasitenkinimo. Sąmyšis ir nepasitenkinimas jūsų šalyje vyrauja labiau negu Indijoje, kuri sakoma yra neturtinga. Matote? Nors Indija yra neturtinga, tačiau ten jūs rasite ramybę, nes jie tęsia tą seną kultūrą, jie nėra sutrikę. Taip. Palaipsniui jie miršta, tačiau vis tik jie yra patenkinti. „Viskas gerai.” Matote? Kodėl? Kadangi jie turi nedidelį dvasinės platformos atspalvį. Taigi, tai dabar yra būtina, kad žmonės pradėtų gyventi dvasiškai. Tai juos padarys laimingais. Nėra vilties. Visi šie žmonės yra tamsoje. Jie nežino kur link jie eina. Jie neturi tikslo. Tačiau kuomet esate dvasiškai įsitvirtinęs, jūs žinote ką jūs darote, kur jūs einate ir kokia jūsų ateitis. Viskas tampa aišku. Matote?
Žurnalistas: Taigi, aš labai trumpai pastebėsiu. Kitais žodžiais sakant jūs jaučiate, kad vakarų bažnyčiai, sinagogai ar bažnyčiai, nepavyko pristatyti... Ar jūs pasakytumėte, kad jų žinutė nėra svarbi šiam laikui ar kad jiems nepavyko pristatyti savo žinutės tinkamai?
Prabhupāda: Ne. Dalykas tas, kad šios vakarų bažnyčios, visai kaip Krikščionybė, šios evangelijos buvo pasakytos labai labai seniai primityviam žmogui, matote? Jeruzalėje. Šie žmonės gyveno dykumoje ir jie nebuvo taip pažengę. Taigi tuo metu... Žinoma, tiek Biblijoje tiek Senajame Testamente yra Dievo idėja, tai labai gerai. Bet jie... Visai kaip šis teiginys: „Dievas sukūrė šį pasaulį.” Tai yra faktas. Taigi, tie žmonės nebuvo tokie pažengę... Dabar, dabartinę akimirką, žmonės yra pažengę moksliškai. Jie nori žinoti kaip viskas buvo sukurta. Matote? To paaiškinimo ten nėra, o taip pat bažnyčia negali jo sutekti. Matote. Todėl jie nėra patenkinti. Paprasčiausiai formaliai eiti į bažnyčią ir melstis jiems neatrodo patrauklu. Be to praktiškai jie neseka religiniais principais. Visai kaip Senajame Testamente yra Dešimt Įsakymų. Ir ten yra Įsakymas - „Nežudyk.” Tačiau žudymas yra labai ryškus Krikščionių pasaulyje. Jie reguliariai išlaiko skerdyklas ir jie sukuria teoriją, kad gyvūnai neturi sielos, jie nejaučia, nes jie turi žudyti. „Suteik šuniui blogą vardą ir pakark jį.” Kodėl gyvūnai nejaučia? Kodėl jūs atliekate šią nuodėmingą veiklą? Taigi, kunigų klasė nieko nesakys, jie nediskutuos, visi bus tylūs. Tai reiškia tyčinį nepaklusimą Dešimčiai Įsakymų. Taigi, kur religiniai principai? Jeigu jūs nesilaikote savo šventraščio įsakymų ar tai reiškia, kad jūs gerai sekate religija? Kaip jūs galite žudyti tą, kurio negalite sukurti? Ir tai yra aiškiai pasakyta: „Nežudyk.” Koks atsakymas? Kodėl jie žudo? Koks atsakymas? Kaip jūs į tai atsakytumėte?
Žurnalistas: Ar jūs klausiate manęs?
Prabhupāda: Taip.
Žurnalistas: Na taip, aišku, kad „nežudyk” yra etika ir tai nepriklauso nuo laiko ir tai pagrįsta, tačiau žmogus iš tiesų nėra susidomėjęs...
Prabhupāda: Jie nėra susidomėję religija. Tai paprasčiausia vaidyba, apsimetimas. Tuomet kaip jie gali būti laimingi? Jeigu jūs nesekate reguliuojamais principais, tuomet kur jūsų religija?
Žurnalistas: Aš nesiginčyju su jumis. Aš negaliu nesutikti. Aš visiškai sutinku. „Nežudyk,” „Neturėk kitų Dievų tik Mane vieną,” „Negeisk svetimo turto,” „Gerb savo motiną ir tėvą,” - tai labai graži etika, tačiau ja nėra sekama.
Prabhupāda: „Nenuvyliok kaimyno žmonos.”
Žurnalistas: Negeisk žmonos.
Prabhupāda: Kas tuo seka?
Žurnalistas: Niekas. Tik keli.
Prabhupāda: Matote? Taigi, kaip jūs galite tikėtis, kad jie bus religingi. O be religijos žmonių visuomenė yra gyvulių visuomenė.
Žurnalistas: Gerai, bet leiskite man paklausti jūsų. Pasak šios eilutės... Dabar aš klausiu jūsų...
Prabhupāda: Paimkit. Paimkit.
Žurnalistas: Ačiū.