LT/Prabhupada 0668 - Bent du privalomieji pasninkai per mėnesį



Lecture on BG 6.16-24 -- Los Angeles, February 17, 1969

Taigi užuomina yra jog šis kūnas yra nenaudingas, tačiau tai nereiškia, kad mes juo nesirūpinsime. Kaip ir keliaudami iš vienos vietos į kitą su mašina. Jūs nesate ši mašina, tačiau kadangi turite naudoti mašiną savo darbui, taip pat turite rūpintis ir mašina. Bet ne per daug rūpintis, jog visiškai įsitraukiate į mašinos reikalus ir daugiau jokių reikalų. Panašiai kaip kažkas, per daug prisirišęs prie automobilio, visą dieną jį poliruoja, suprantate, poliruoja. Taigi mes neturėtumėme būti per daug prisirišę prie šio kūno. Tačiau kadangi su šiuo kūnu mes turime vykdyti Kṛṣṇos sąmonę, todėl turime jį geros formos. Tai vadinama yukta-vairāgya. Mes ne nesirūpinsime. Mes reguliariai maudysimes, mes reguliariai valgysime skanų maistą, Kṛṣṇa prasādam, išlaikydami savo protą ir kūną sveikus. Tai yra būtinybė.

Taigi Kṛṣṇos sąmonės judėjimas nesako, jog jūs dirbtinai atliekate kažkokius tai atsižadėjimus, visiška nesąmonė. ir kad tai kompensuoti mes vartojame kažkokius narkotikus, vartojame svaigalus, ne. Jūs valgote gerą maistą. Kṛṣṇa suteikė skanaus maisto. Vaisai, grūdai, pienas - galite paruošti šimtus ir tūkstančius patiekalų, gražu, ir su maistiniais grūdais mes darome tą patį. Mūsų tikslas kviečiant jus į meilės puota yra tai: visą jūsų beprasmį maistą, pakeisti Kṛṣṇa prasādam. Jie yra nesveiki. Šie yra sveikas maistas. Sveikas maistas. Gardus, sveikas maistas. Taigi, valgykite Kṛṣṇa prasādam, gerą prasādam. Jeigu jūsų liežuvis nori gerų, gardžių patiekalų mes jums galime patiekti šimtus, tūkstančius, pasiūlytus Kṛṣṇai. Samosā ir šitie saldūs rutuliukai, rasagullā, tiek daug patiekalų mes galime pasiūlyti. Suprantate? Jums neuždrausta. Tačiau per daug nevalgykite. "O, jos labai gardžiosm, leiskite man suvalgyti vieną tuziną rasagullā" Ne, nevalgykite tiek. Tai nėra gerai. Tai yra godumas. Turėtumėte valgyti tiek, kiek reikia, kad kūnas būtų sveikas, ir viskas. Miegoti turėtumėte tiek, kad kūnas būtų sveikas, tai viskas. Nieko daugiau. Yuktāhāra vihārasya yogo bhavati siddhi (BG 6.17). Tai vadinama yukta. Mes turėtumėme valgyti tiek, kad palaikytumėme sveiką būseną. Mes miegame, kad tiesiog išlikti sveikiems. Tačiau jeigu galite sumažinti, tai yra gerai. Tačiau nerizikuodami susirgti.

Nes pradžioje, kadangi mes esate įpratę valgyti godžiai, nebandykite dirbtinai valgyti mažiau. Valgykite. Tačiau bandykite sumažinti.Todėl yra nurodymai pasninkui. Bent du privalomi pasninkai per mėnesį. Yra ir kitų pasninko dienų. Kuo labiau galėsite sumažinti savo miegą ir valgį, išlaikysite gerą sveikatą, ypatingai dėl dvasinių tikslų. Tačiau ne dirbtinai. Ne dirbtinai. O tada kai jūs padarysite pažangą, natūraliai jūs nejausite... Kaip ir Raghunātha dāsa Gosvāmī. Yra pavyzdžių. Raghunātha dāsa Gosvāmī buvo turtingo žmogaus sūnus. Ir jis paliko namus. Jis prisijungė prie Viešpats Caitanya. Taigi jo tėvas - jis buvo vienintelis sūnus, labai mylimas sūnus. Labai graži žmona. Viską paliko. Ir palikimas reiškia pavogimą, nieko nesakydamas. Vienaip ar kitaip jis paliko namus. Ir tėvas suprato, kad jis išvyko pas Viešpatį Caitanya į Purī. Taigi jis nusiuntė keturis tarnus, nes jis buvo labai turtingas žmogus. Ir 400 rupijų - prieš 500 metų keturi šimtai rupijų buvo vertingesnės 20 kartų lyginant su dabartine verte. Taigi iš pradžių jis priėmė, jog, "O, tėvas atsiuntė, gerai." Taigi jis leido pinigus. Taigi jis kvietė visus sannyāsius - Jagannātha Purī buvo daug sannyāsių. Kiekvieną mėnesį jis aukodavo puotą. Tada po kelių dienų, Viešpats Caitanya paklausė Savo sekretoriaus, Svarūpa Dāmodara, "Šiomis dienomis aš nebesulaukiu pakvietimo iš Raghunātha. Kas atsitiko?" "O, Pone, jis nustojo priimti tėvo pinigus." "O, tai labai gerai." jis galvojo jog, "Aš visko atsižadėjau ir aš mėgaujuosi savo tėvo pinigais. Tai visiška nesąmonė." Jis atsisakė. Jis paprašė žmogaus: "Eikite namo. Aš nenoriu pinigų." Tai kaip jis gyvena? "Na, jis stovi ant Jagannātha Šventyklos laiptų, ir kai dvasininkai eina namo su savo prasādam, jie kažkiek paaukoja ir jis tuo yra patenkintas." Taigi Caitanya Mahāprabhu pasakė, "Na, tai yra teisinga, labai gerai." Tada Caitanya Mahāprabhu klausė kaip jam sekasi stovėti. Taigi Jis matė, jį stovint. Tagi po kelių dienų, Raghunātha dāsa Gosvāmī, nustojo stovėti. Tada Caitanya Mahāprabhu paklausė Savo sekretoriaus, "Aš nematau ten stovinčio Raghunātha. Ką jis veikia?" "Pone, jis nustojo stovėti nes pagalvojo, 'O aš stoviu kaip prostitutė, kas nors ateikite ir duokite man kažkiek... Ne, ne, man tai nepatinka.'" "O, tai labai gerai. Tai kaip jis dabar valgo?" "Jis surenka brokuotus ryžius virtuvėje, ir juos valgo."

Vieną dieną, kad padrąsinti Raghunātha dāsa Gosvāmī, Caitanya Mahāprabhu nuėjo į jo kambarį. "Raghunātha? Aš girdėjau, kad tu valgai labai gerą maistą, ir nepakvieti Manęs?" Jis neatsakė. Tagi Caitanya Mahāprabhu ieškojo, kur jis laikė tuos ryžius, ir Jis surado ir pradėjo iškart valgyti. "Pone, Nevalgykite, tai Jums netinka." "O, tai yra Jagannātha prasādam, kaip tu gali sakyti, kad jis netinka?" Kad jį padrąsinti. Jis negalvotų, jog, "Aš valgau šiuos išbrokuotus," suprantate? Tokiu būdu, Raghunātha dāsa Gosvāmī sumažino savo maistą - galiausiai, kas antrą dieną valgė po vieną gabalėlį sviesto. Ir jis siūlydavo, netgi nusilenkdavo šimtus kartų, ir giedojo tiek daug kartų. Saṅkhyā-pūrvaka-nāma - jūs girdėjote tai, kai dainavote Šešių Gosvāmīs dainą. Saṅkhyā-pūrvaka-nāma-gāna-natibhiḥ kālāvasānī-kṛtau. Taigai tai yra labai geri mažinimo pavyzdžiai. Mažinti visas materialias priklausomybes. Iki visiško nebebuvimo. Suprantate? Tačiau ne kiekvienam tai yra įmanoma. Nebandykite mėgdžioti Raghunātha dāsa Gosvāmī. Kadangi jie buvo Viešpaties Caitanya sąjungininkai, kiekvienas iš jų parodė kažkokį pavyzdį. unikalų pavyzdį kaip galima tobulėti Kṛṣṇos sąmonėje. Tačiau mūsų reikalas yra ne mėgdžioti juos, o stengtis sekti jais. Stengtis kiek įmanoma labiau sekti jais. Ne dirbtinai. Todėl yra pasakyta, "Nėra žmogui galimybės tapti jogu..." Jums nepasiseks, jeigu, mėgdžiodami, bandysite iškart tapti Raghunātha dāsa Gosvāmī, Kokios pažangos bebūtumėte pasiekę, tam ateis galas. Ne. Ne tai. Jūs valgykite. Tačiau per daug nevalgykite. Tai viskas. Valgyti daugiau nėra gerai. Jūs valgykite. Jeigu esate dramblys, jūs valgote 100 svarų, tačiau jeigu jūs esate skruzdėlė jūs valgo vieną grūdą. Nevalgykite 100 svarų mėgdžiodami dramblį. Suprantate? Dievas davė maisto ir drambliui ir skruzdėlei. Tačiau jeigu tu esi iš tikrųjų dramblys, tada tu valgai kaip dramblys. Bet jeigu tu esi skruzdėlė, nevalgyk kaip dramblys, tada turėsi problemų. Taigi čia yra pasakyta, "Nėra galimybės tam tapti jogu, o Arjuna," jeigu jis valgo perdaug arba per mažai." Tai gera praktika. Nevalgykite per mažai. Valgote tiek kiek jums reikia. Tačiau daugiau nevalgykite. Panašiai, nemiegokite per daug.

Jeigu galite... Išlaikykite savo sveikatą nepriekaištingą, tačiau stenkitės sumažinti. Sakykime jūs miegate 10 valandų. Tačiau jeigu aš išlieku geros formos miegodamas 5 valandas, kodėl aš turėčiau miegoti 10 valandų? Taigi tokia yra praktiką. Dirbtinai nieko nedarykite. Kas liečia kūną, mes turime keturis poreikius. Valgymas, miegas, santykiavimas ir gynyba. Yda yra tai jog, moderni civilizacija, galvoja, kad jeigu mes galima padidinti valgymo ir miegojimo veiklas, tai yra labai gerai. Jeigu mes galime miegoti visą dieną ir naktį, Šeštadienį ir Sekmadienį, tai yra puiki nauda, pasitenkinimas, suprantate? Tai yra civilizacija. Jie galvoja, jog miegoti 30 valandų per dieną, yra galimybė mėgautis gyvenimu. Suprantate? Ne. Nedarykite to. Sumažinkite tai. Pabandykite tai sumažinti, tačiau ne dirbtinai. Tęskite.