LT/Prabhupada 0700 - Tarnystė reiškia tris dalykus: tarnaujantysis, aptarnaujamasis, ir tarnystė



Lecture on BG 6.46-47 -- Los Angeles, February 21, 1969

Prabhupāda: Taip?

Atsidavusysis: Prabhupāda kai šį rytą skaitėme...

Prabhupāda: Ne, jokių klausimų apie rytą. Gerai, galite paklausti tačiau klausimai ir atsakymai turėtų būti apie tai ką skaitėme. kitaip nebus pabaigos klausimams ir atsakymams, jeigu norėsite klausinėti apie viską. Suprantate. Šiaip ar taip, jūs galite užbaigtai. Taip, bet koks klausimas?

Atsidavusysis: Jūs minėjote, kad gopės, Kṛṣṇos draugės, žaidžia su Juo, ir yra sakoma, jog jos atliko labai daug dvasingų poelgių savo praeituose gyvenimuose. Aš suprantu, jog jos yra amžinos palydovės...

Prabhupāda: Ne, tie kurie yra amžini palydovai... Kai kurie iš jų yra amžini palydovai; kai kurie iš jų yra perkeliami į tą amžiną bendravimą. Sakykime, jeigu jūs tampate Kṛṣṇos palydovu, žaidimu draugu. Taigi jūsų padėtis yra tampa amžina. Jeigu tik amžini Kṛṣṇos palydovai gali žaisti su Juo, o kiti ne, tai kokia tada prasmė jums tapti Kṛṣṇa sąmoningiems? Jūs irgi gali tapti. Kaip? Daugybė, daugybė gyvenimų atlikdami dvasingų poelgius. Jus taip pat gali būti paaukštinti iki šios pozicijos. Kṛta-puṇya-puñjāḥ (SB 10.12.11). Iš tikrųjų šiame materialiame pasaulyje bhauma Vṛndāvane, Vṛndāvanas, dauguma Kṛṣṇos palydovų yra šios sąlygotos gyvosios būtybės kurios yra paaukštinamos iki Kṛṣṇos sąmonės tobulaus lygio. Visų pirma jiems leidžiama pamatyti Kṛṣṇa planetoje, kur vyksta Kṛṣṇos žaidimai. Ir tada jie yra perkeliami į transcendentinį Vṛndāvana. Todėl, Bhagavad pasakyta: kṛta-puṇya-puñjāḥ. Jie visi yra paaukštinami. Taigim net gi jie yra paaukštinami, dabar jie yra amžini palydovai. Ar aišku? Hare Kṛṣṇa. Taigi? Dar yra klausimų?

Atsidavusysis: Prabhupāda? Ar įmanoma, pačiam užsiimti bhakti joga, be tarnystės Kṛṣṇai? Sakykime, tas kuris...

Prabhupāda: Be Kṛṣṇos, kur yra bhakti?

Atsidavusysis: Na, kai kurie dievina Viešpatį Budą ar Viešpatį Jėzų...

Prabhupāda: Tai nėra bhakti joga. Bhakti joga yra tiesiog ryšium su Kṛṣṇa. Bhakti joga negali būti taikoma niekam, kam nors kitam. Kaip Budos filosofija gali būti suderinama su bhakti joga? Bhakti joga reiškia suprasti Dievą. Bhaktyā mām abhijānāti (BG 18.55). Aštuonioliktame Bhagavad-gītos skyriuje rasite. Bhakti jogos pagalba tu gali suprasti Viešpatį, Aukščiausią Viešpatį, Dievą. Budos filosofijoje nėra Dievo. Tai jūs žinote? Taigi kur yra bhakti joga?

Atsidavusysis: Krikščionių atveju, kai kurie iš jų garbiną Jėzų Kristų.

Prabhupāda: Tai yra bhakti joga. Nes jie priima Dievą. Negali būti nė kalbos apie bhakti jogą, nebent jūs priimate Dievą. Taigi Krikščionių religija irgi yra Vaišnavizmas, nes jie priima Dievą. Gal būt, kai kuriose etapuose skirtingai nuo šito. Taip pat yra skirtingi Dievo suvokimo etapai. Krikščionių religija sako: "Dievas yra didis." Priimk! Tai yra labai gerai. Tačiau kiek didis yra Dievas, tai jūs galite suprasti iš Bhagavad-gītos ir Śrīmad-Bhāgavatam. Tačiau yra pripažinimas, jog Dievas yra didis. Todėl, tai yra bhakti pradžia. Jūs galite ten pritaikyti bhakti. Net gi Islamo religija. Tai irgi yra bhakti joga. Bet kuri religija, kurioje Dievas yra taikinys - tai galima pritaikyti bhakti jogoje. Tačiau kai nėra Dievo, ar impersonalizmas, nėra nė kalbos apie bhakti joga. Bhakti joga reiškia bhaja dhatu kti, bhaja-sevayā. Tarnystė. Tarnystė reiškia tris dalykus: tarnas, tas kuriam tarnaujama ir tarnystė. Turi būti tas, kuris priims tarnystę. ir turi būti tas, kuris atliks tarnystę. ir tada per tarpininką, vyksta tarnystės procesas. Taigi bhakti joga reiškia tarnystę. Jeigu nėra kam priimti tarnystės, tai kur tada yra bhakti joga? Taigi bet kurioje filosofijoje ar religiniuose principuose, kur nėra pripažįstamas Dievas, Aukščiausiasis, nėra jokio bhakti pritaikymo.