LT/Prabhupada 0705 - Bhagavad-gitoje mes rasime, nuostabų mokslo apie Dievą meistriškumą



Lecture on BG 6.46-47 -- Los Angeles, February 21, 1969

Devotee: Ką mes privalome suprasti apie Kṛṣṇos plenarinę ekspansiją Viṣṇu? Prabhupāda: Taip. Kṛṣṇa gali Save išplėsti. Panašiai kaip jūs dabar sėdite čia. Jūs nesate savo namuose. Nes jūs esate sąlygoti. Kai esate dvasiški, išsivadavę, jūs irgi galite plėstis. Tačiau, kadangi Kṛṣṇa neturi materialaus kūno, Jis gali išsiskaidyti į milijonus formų. Jis gali sėdėti ten, Jis gali sėdėti čia. Īśvaraḥ sarva-bhūtānāṁ hṛd-deśe 'rjuna tiṣṭhati (BG 18.61). Jis glūdi kiekvieno širdyje. Savo ekspansijos dėka, kiekvieno. Nors Jis vienas, Jis gali išsiskaidyti. Tai yra. Nes Jis yra didis, panašiai kaip saulė yra didi. Todėl, jeigu jūs vidurdienį nusiųsite telegramą savo draugui, kuris yra už penkių tūkstančių mylių, "Kur yra saulė?" Jis atsakys, "Virš mano galvos." O jūs matysite, jog saulė yra virš jūsų galvos. Kodėl? Nes saulė yra didi. Taigi Kṛṣṇa būdamas didis, Jis vienu metu gali būti visur. Tai yra ekspansija. Paimkite pavyzdį. Kas yra saulė? Tai mažytis Kṛṣṇos kūrinys. Jeigu saulė tuo pačiu metu gali išlikti virš kiekvieno galvos, nors juos gali skirti 5 ar 10 tūkstančių mylių, Kṛṣṇa negali išlikti? Kodėl jūs nenaudojate savo samprotavimo jėgos? Ar saulė yra galingesnė negu Kṛṣṇa? Ne. Kṛṣṇa gali sukurti milijonus saulių. Jeigu saulė turi tokias galias, kodėl Kṛṣṇa negali turėti? Tuomet jūs nesuprantate Kṛṣṇos.

Taigi Kṛṣṇa akhilātma-bhūtaḥ (BS 5.37). Jis gali pasklisti, tai jūs sužinosite 13 skyriuje. Jog kṣetra-jñaṁ cāpi māṁ viddhi sarva-kṣetreṣu bhārata (BG 13.3). Kṣetra, kṣetra-jñam. Taip kaip jūs esate dvasinės sielos. Jūs esate šio kūno šeimininkai. Aš esu šio kūno šeimininkas, jūs esate savo kūno šeimininkai. Tačiau, kadangi aš esu šiame kūne.. Tačiau Kṛṣṇa yra visų kūnų šeimininkas, nes Jis glūdi visur. Panašiai kaip šis namas gali priklausyti man arba kam nors kitam. Namas gali priklausyti jam. Tačiau visa Amerika priklauso valstybei. Panašiai kai kalbame apie didingumo išsiplėtimą, tai yra įmanoma. Ir kadangi aš negaliu išsiplėsti, todėl ir Kṛṣṇa negali išsiplėsti, tai yra nesąmonė, varlės filosofija. Mes visada galvojam iš savo pozicijos. Kaip tai yra įmanoma išsiplėsti Kṛṣṇai, jeigu aš negaliu išsiplėsti. Kas jūs esate? Kokia jūsų padėtis? Kodėl jūs lyginate Kṛṣṇa su savimi? Taip, Kṛṣṇa gali išsiplėsti. Taigi daugybė pavyzdžių yra pateikiama. Negalvokite, kad jeigu jūs negalite išsiplėsti, todėl ir Kṛṣṇa negali išsiplėsti. Tai yra absurdiškos filosofijos defektas. Jie formaliai sako "Dievas yra didis." Tačiau, iš tikrųjų galvoja, "O, kiek didis Jis turėtų būti? Aš negaliu šito atlikti. Kaip Kṛṣṇa gali." Tačiau formaliai, "O, Dievas yra didis." Jie net neįsivaizduoja kiek didis yra Dievas. Tai mes sužinosime Bhagavad-gītoje. Taigi puikus pranašumas šio mokslo apie Dievą. Akhilātma-bhūtaḥ (BS 5.37). Jeigu jūs norite sužinoti kiek didis yra Dievas, tada turite kreiptis į šią Vedinę literatūrą. Jokia kita literatūrą.

Atsidavusysis: Prabhupāda? Mes žinome, kad Jo Dieviškoji Malonė Bhaktisiddhānta Sarasvatī visada sėdėdavo tiesiai ir taip pat Bhagavad-gītoje teigiame jog reikia sėdėti tiesiai. Ar tai padės mums susikoncentruoti kartojant džiapą, jeigu mes mėginsime sukoncentruoti, jeigu mes bandysime sėdėti tiesiai be jokių (neaišku), kartojant džiapą... ?

Prabhupāda: Ne, ne, tai nereikalauja jokios sėdėjimo pozos. Tačiau jeigu galite sėdėti, tai padeda jums. Tai padeda jums. Jeigu galite sėdėti šitaip tiesiai, tai bus labai puiku. Tai gali padėti, taip, jūs galite susikoncentruoti, net giedodami ir klausydami. Todėl šitie dalykai yra pageidautini. Bet mes nesame labai reiklūs dėl šito. Tačiau jis buvo brahmacārī, jis galėjo taip sėdėti. Tai yra vienas iš brahmacārīo požymių. Jis nebuvo netikras brahmacārī, jis buvo tikras brahmacārī, taip. (Pabaiga)