LT/Prabhupada 0714 - Nesvarbu, kokia yra nauda, aš vistiek kalbėsiu Krišnos vardu



Lecture on SB 1.16.24 -- Hawaii, January 20, 1974

Kāla, laikas yra labai galingas. Laikas... Laiku viskas gali būti atlikta. Laiku jūs galite taptai labai laimingais, ir laiku jūs galite tapti labai susikrimtę, labai susikrimtę, nelaimingi. Laikas gali duoti. Laikas taip pat yra Kṛṣṇa, kāla-rūpa. Kai... Bhagavad-gītos 11 skyriuje jūs rasite jog... Dabar aš užmiršau, jog... "Kas tu esi?" The virāt-rūpa, matydamas universalią formą Arjuna paklausė, "Kas jūs esate, Pone?" Taigi Jis pasakė, jog "Dabar Aš esu kāla-rūpoje, laiko formoje. Aš atėjau jūsų visų nužudyti, jūsų visų." Taigi mūsų reikalas turėtų būti tai jog šis gyvenimas turėtų būti panaudotas tik visiškai Kṛṣṇos sąmonei. Jokiai kitai veiklai. Tai yra Caitanya Mahāprabhu kultas. Ir tai nėra labai sunku. Visiškai nesunku. Kīrtanīyaḥ sadā hariḥ (CC Adi 17.31). Tačiau tai yra sudėtinga. Tai yra labai sudėtinga, 24 valandas giedoti Hare Kṛṣṇa mantrą. Tie, kurie yra neįpratę, jie išprotės tiesiog giedodami. Tai ne (neaišku). Jūs negalite mėgdžioti Haridāsa Ṭhākura, jog, "Aš nukeliausiu į nuošalią vietą ir giedosiu Hare Kṛṣṇa." Tai neįmanoma, pone. Tai reikalauja didelės dvasinio gyvenimo pažangos, kad žmogus galėtų susikoncentravęs giedoti Hare Kṛṣṇa mantrą. Tai nėra taip lengva.

Todėl, pradedantiesiems, mes turime daug užsiėmimų. Jeigu pradedančiojo lygyje mėginsite imituoti pažengusi lygį, tai bus tiesiog absurdiška. Pradedančiojo lygyje mes visada turime būti užsiėmę. Kṛṣṇa turi skirtingų tarnystės atlikimo vietų. Galite tarnauti Kṛṣṇai daugybę būdų. Karmaṇā manasā vācā (CC Ādi 9.43), etāvaj janma-sāphalyaṁ dehinām iha dehiṣu (SB 10.22.35]). Karmaṇā manasā vācā śreya-ācaraṇaṁ sadā (CC Ādi 9.42). Karmaṇā manasā, mes turime tris pasirinkimus: dirbdami, karmaṇā; galvodami, manasā; karmaṇā manasā vācā, ir kalbėdami. Mes galime padaryti. Karmaṇā manasā vācā. Tai gi ši tridaṇḍa-sannyāsa reiškia... Yra keturios daṇḍos. Pirmoji daṇḍa šio žmogaus simbolis, O likusios trys daṇḍos, jos simbolizuoja jo kūną, protą ir kalbą. Daṇḍa reiškia, galbūt jūs žinote, nežinote. Pasistenkite suprasti... Taigi karmaṇā, ši daṇḍa reiškia "Aš daviau priesaiką užimti save, kokius resursus aš beturėčiau." Tai aš turiu savo resursus. Aš galiu dirbti su savo kūnu, aš galiu dirbti su savo protu, aš galiu dirbti kalbėdamas. Taigi tridaṇḍa-sannyāsa reiškia tas, kuris pašventė savo gyvenimą, reiškia savo veiklą, savo kūną ir savo kalbas. Tai yra tridaṇḍa-sannyāsa. Bet kas, kas pašventė savo protą, savo kūną ir savo kalbas tarnystei Viešpačiui, jis yra sannyāsī. Sannyāsī nereiškia tiesiog pakeisti drabužius ir kitaip galvoti. Ne. Sannyāsī, bet kas, nesvarbu ar jis pakeitė drabužius ar ne, jeigu jis pilnai užima savo kūną, protą ir žodžius, sa sannyāsī.

Anāśritaḥ karma-phalaṁ kāryaṁ karma karoti yaḥ, sa sannyāsī (BG 6.1), Kṛṣṇa sako. Kas yra sannyāsī? Anāśritaḥ karma-phalam. "Aš turėčiau kalbėti apie Kṛṣṇa." Kokią naudą tada tu gausi? "Nesvarbu kokia nauda, aš kalbėsiu apie Kṛṣṇa. Tai viskas." Sa sannyāsī, Kṛṣṇa sako. "Tai yra mano pareiga, kāryam." Kāryam reiškia pareiga. "Tai yra mano pareiga kalbėti tik apie Kṛṣṇa. Tai viskas. Apie nieką daugiau nekalbėsiu." jis yra sannyāsī. Anāśritaḥ karma... Jeigu pasamdysite advokatą, kad atstovautų jus teisme, "Iškart sumokėkite man du tūkstančius dolerių." Jis prašys sumokėti. Tačiau sannyāsī, jis kalbės 24 valandas apie Kṛṣṇa, nesitikėdamas jokios naudos. Tai yra sannyāsi. 24 valandas užėmęs savo kūną darbu Kṛṣṇai - jis yra sannyāsi. 24 valandas galvodamas apie Kṛṣṇa - jis yra sannyāsi. Tai yra sannyāsi. Jokios kitos veiklos. Anāśritaḥ karma-phalaṁ kāryaṁ karma... Visi dirba dėl savo asmeninės naudos, "Kiek pinigų aš uždirbsiu? Kiek šlovės, garbės ir reputacijos aš gausiu?" Dėl savo asmeninės naudos. Ir tai yra materialu. Tai yra materialu. Kai tik dirbate dėl savo asmeninės naudos, tai yra materialu. ir kai tik dirbate Kṛṣṇos naudai, tai yra dvasiška. Tai viskas. Tai yra skirtumas tarp materialaus ir dvasinio.