LT/Prabhupada 0779 - Jūs negalite tapti laimingais vietoje, kuri skirta kančioms



Lecture on SB 6.1.19 -- Denver, July 2, 1975

Taigi tokia yra nauda būnant Krišna sąmoningu žmogumi. Krišna toks patrauklus, jog jeigu bet kas bent vieną kartą visiškai pritaikė savo protą galvoti apie Krišna ir atsidavimą, tada iškart jis tampa išgelbėtas nuo visų apgailėtinų šio materialaus gyvenimo sąlygų. Taigi tai yra mūsų gyvenimo tobulumas. Vienaip ar kitaip, mes atsiduodame Krišnos lotosinėms pėdoms. Taigi čia prabrėžiama, sakrt. Sakrt reiškia "tik vieną kartą." Taigi tiek daug naudos vieną kartą pagalvojus apie Krišna, tada mes galime įsivaizduoti, tie, kurie visada užsiėmę, galvoti apie Krišna giedodami Hare Krišna mantrą, kokia jų padėtis.

Jie yra labai saugūs, tiek daug apie tai pasakyta, na te yamaṁ pāśa-bhṛtaś ca tad-bhaṭān svapne 'pi paśyanti (SB 6.1.19). Svapna reiškia sapnavimas. Sapnas yra klaidingas. Pamatyti Yamadūtas, Yamarāja, mirties vadovo, įsakymų vykdytojus... Akis į akį... Mirties metu, kai nuodėmingas žmogus miršta, jis mato Yamarāja arba Yamarāja įsakymų vykdytojus. Jie atrodo labai nuožmiai. Kartais žmogus gulėdamas mirties patale tampa labai išsigandusiu, verkia, "Išgelbėkite mane, išgelbėkite mane." Tai irgi nutiko Ajāmilai. tai yra istorija, kurią mes pasakosime vėliau. Bet jis buvo išgelbėtas. Dėl savo praeities poelgių Krišnos sąmonėje, jis buvo išgelbėtas. Prie šios istorijos mes prieisime vėliau.

Taigi tai yra saugiausia pozicija. Kitu atžvilgiu, šis materialus pasaulis yra pilnas pavojų. Tai yra pavojinga vieta. Bhagavad-gītoje pasakyta, duḥkhālayam. Kančių vieta. Jūs negalite tapti laimingais vietoje, kuri skirta kančioms. Tai mes turime suprasti. Krišna, Aukščiausias Asmuo, sako jog duḥkhālayam aśāśvatam (BG 8.15): šis materialus pasaulis yra apgailėtinos būklės vieta. ir tai irgi aśāśvatam, ne amžina. Jūs negalite pasakyti. Net jeigu jūs sudarysite kompromisą, jog "Nesvarbu, tai kančių vieta. aš atliksiu pritaikymus ir aš pasiliksiu čia..."

Žmonės yra labai prisirišę prie šio materialaus pasaulio. Aš turiu praktišką pavyzdį, patirtį. 1958 ar 57 kai aš išleidau šią knygą, "Lengva kelionė į kitas planetas", taigi aš sutikau vieną džentelmeną. Jis buvo labai entuziastingas, "Taigi mes galime nukeliauti į kitas planetas? Jūs suteikiate tokią informaciją?" "Taip." "Ir jeigu jūs nukeliausite, jūs negrįšite." "Ne, ne, tada aš nenoriu keliauti." (juokas) Jis sakė jog visa mintis yra tai jog mes turėtumėm nukeliauti į kitą planetą, panašiai kaip jie dabar juokauja: jie skrenda į mėnulį. Tačiau jie negali ten pasilikti. Jie grįžta. Tai yra mokslinė pažanga. Ir jeigu jūs nukeliausite ten, kodėl jūs ten nepasiliekate? ir Aš skaičiau laikraštyje jog, kai Rusų astronautai nukeliavo, jie žiūrėjo žemyn, "Kur Maskva?" (juokas)