LT/Prabhupada 0800 - Karlas Marksas. Jis galvoja kaip bus patenkintos darbuotojų juslės



730906 - Lecture SB 05.05.01-8 - Stockholm

Prabhupāda: Karlas Marksas. Jis galvoja kaip bus patenkintos nekvalifikuoto darbininko, darbininko juslės. Tokia yra jo filosofija. Ar ne taip?

Atsidavusieji: Taip.

Prabhupāda: Jis galvoja, jog kapitalistai, tenkina savo juslės prabangiai, kodėl ne darbininkai, kurie iš tikrųjų dirba. Tokia yra jo filosofija. Pagrindinė ašis yra juslių tenkinimas. Pamėginkite suprasti. Visas pasaulis yra užsiėmęs skirtingais pavadinimais, tačiau pagrindinė mintis yra juslių tenkinimas. Tai viskas. Ar kas nors iš čia esančių turi ką nors prieš tai pasakyti? Tačiau čia Ṛṣabhadeva sako, nṛloke kaṣṭān kāmān arhate, na arhate. Na ayam deho deha-bhājāṁ nṛloke kaṣṭān kāmān arhate viḍ-bhujāṁ ye (SB 5.5.1). Tokio tipo sunkų darbą, ji taip pat atlieka šunys ir kiaulės. Taigi ar tai reiškia jog mes turime dirbti, mes turime šį žmogaus kūną, ir mes turime dirbti kaip šunys ir kiaulės? Iš tikrųjų jie tai daro. Nieko daugiau. Šunys ir kiaulės, jie visą dieną yra užsiėmę tuo pačiu dalyku: kaip pavalgyti, kaip pamiegoti, kaip santykiauti, kaip gintis. Žmogus irgi dirba panašiu būdu, tik po skirtingu pavadinimu. Nacionalizmas, socializmas, tas "izmas" kirtas "izmas", tačiau veiksmas šuns ar kiaulės ar žmonių visuomenės, taip vadinamos civilizuotos, esmė yra ta pati. Tagi Ṛṣabhadeva sako, jog šunys ir kiaulės jie sunkiai dirba dėl savo juslių patenkinimo, tačiau ši žmogaus forma nėra skirta tam. Ji skirta skirta kitokiam keliui.

Šito moderni civilizacija nežino. Šiuolaikinis žmogus, visuomenė, jie nežino. Jie paprasčiausiai galvoja, "Taip, šuo miega gatvėje. Mes turime turėti gražius pastatus, labai gerus apartamentus, labai geras lovas. Tai yra civilizacijos pažanga. Kitaip tai yra primityvu, jeigu mes išliksime tame pačiame standarte, miegosime bet kur, be baldų, be ... " Tačiau galu gale esmė yra miegas, nieko daugiau. Panašiai, paimkite valgymą ar santykiavimą. Tada, kils klausimas, kam tada skirtas šis žmogaus gyvenimas? Atsakymas yra tapo divyaṁ putrakā yena sattvaṁ śuddhyed SB (SB 5.5.1). Žmogaus gyvenimas yra skirtas tapasya, tapasya. Tapasya reiškia asketizmas. Šito neigimas, neigimas. Katės ir šunys yra patenkinti kai valgo daug, jie galvoja jog jie mėgaujasi. Šiomis dienomis žmonės irgi. Jie naudoja tiek daug aperityvų, gėrimų. Mes tai pastebėjome lėktuve. Prieš valgį, jie pateikia vyno, labai smarkiai sukelia apetitą, tada tiek daug valgo, didelius kiekius. Pasižymėjai tai? Atsidavusysis: Taip Prabhupāda: Taip, taigi tai yra jų malonumas. Tačiau Ṛṣabhadeva sako arba šastros sako, "Ne, ne Jūs turėtumėte iš vis nevalgyti. Tai yra jūsų tobulumas." Supraskite. Šie, šie gyvūnai kaip žmonės, jie valgo tiek daug, jie mėgaujasi, tačiau jūsų reikalas turėtų būti sumažinti, iki tokios ribos, kad daugiau jokio valgymo. Taigi ar jie yra pasiruošę? Ne. Tai labai sunku. Tačiau toks yra tikslas. Todėl, jūs rasite, jog tie, kurie yra dvasinei pažangai... Panašiai kaip Raghunātha Dāsa Gosvāmī. Raghunātha Dāsa Gosvāmī buvo labai turtingo žmogaus sūnus. Jo tėvas ir dėdė buvo labai turtingi žmonės ... Prieš penkis šimtus metų, pajamos buvo dvylika lakų rupijų per metus. Vienas lakas, 100 000 rupijų... Aš galvoju dabartiniu momentu, vertė išaugo 100 000 kartų.