LT/Prabhupada 0876 - Kai pasieksite dvasinį Anandos vandenyną, ji kasdien augs



750519 - Lecture SB - Melbourne

Prabhupāda: Visai kaip kairava-candrikā, visai kaip mėnulis, pirmą dieną jis primena liniją, o tuomet palaipsniui auga - mėnulio kūnas auga. Todėl duotas šis pavyzdys. Kuo labiau įsisąmoninsite Krišną, tuo labiau padidės jūsų gyvenimo švytėjimas. Śreyaḥ-kairava-candrikā-vitaraṇaṁ vidyā-vadhū-jīvanam. Tuomet šis gyvenimas bus kupinas žinojimo. Vidyā-vadhū-jīvanam. Ānandāmbudhi-vardhanam. O didinti žinių gyvenimą reiškia ananda. Ānanda reiškia „malonumas“. Mes norime malonumo. Taigi gausite vis malonesnį ir malonesnį gyvenimą. Ānandāmbudhi-vardhanam. Ir prati-padaṁ pūrṇāmṛtāsvādanam: kiekvienas gyvenimo žingsnis, kadangi mes eame... Materialiame gyvenimo būde mes patiriame tik nemalonumus, sunkumus, visa, kas priešinga. Ānandāmbudhi-vard... Āmbudhi reiškia „vandenynas“. Taigi šis vandenynas neauga, tačiau kai ateinate į dvasinį ānandos malonės vandenyną, jis kasdien auga. Visai kaip šie vaikinai. Jie atvyksta iš Europos, Amerikos. Jie nėra indai. Tačiau kodėl jie prisiriša prie šio Krišnos sąmonės judėjimo, jeigu jų transcendentinis malonumas neauga? Jie nėra kvailiai ir neišmanėliai. Jie - išsilavinę. Kodėl jie priėmė tai? Ānandāmbudhi-vardhanam. Tai augina jų transcendentinę palaimą.

Taigi kiekvienas, kuris priims šį procesą, padidins savo ānandāmbudhi-vardhanam. Prati-padam pūrṇāmṛtāsvādanam: jis galės paragauti, kokia yra gyvenimo prasmė, kokia yra malonumo prasmė. Paraṁ vijayate śrī-kṛṣṇa-saṅkīrtanam: „Visa šlovė Hare Kṛṣṇa mantros kartojimui.“

Taigi tai yra procesas. Mūsų Krišnos sąmonės judėjimas skleidžia žinias tiek toli, kiek įmanoma, ir su Krišnos malone turime šią šventyklą Melburne, ir visa tai - mūsų mokinio Śrīman Madhudviṣa Svamio nuopelnas. Pasinaudokite to privalumu, tai vienintelis mano prašymas. Jeigu nieko nedarote, paprasčiausiai ateikite ir prisijunkite giedodami, jūs palaipsniui sužinosite. Ataḥ śrī-kṛṣṇa-nāmādi na bhaved grāhyam indriyaiḥ (CC Madhya 17.136). Krišna, Jo vardas, Jo forma, Jo veiksmai, Jo savybės - to negalime suprasti šiomis bukomis materialiomis juslėmis. Tai neįmanoma. Ataḥ śrī-kṛṣṇa-nāmādi na bhaved grāhyam indriyaiḥ. „Tada? Turime tik šį turtą, indriyas. Kaip mes turėtume suprasti?“ Sevonmukhe hi jihvādau. Jeigu įtrauksite savo jusles į tarnystę Viešpačiui, svayam eva sphuraty adaḥ, tuomet Krišna jums atskleis: „Štai aš esu.“ Tai yra procesas. Šis žodis yra labai reikšmingas, sevonmukhe hi jihvādau. Jihvā reiškia „liežuvis“. Jeigu paprasčiausiai įtrauksite savo liežuvį į tarnystę Viešpačiui, jūs palaipsniui vystysitės. Kaip įtraukti liežuvį? Nėra pasakyta, kad „jeigu jūs pamatysite arba jeigu jūs paliesite, jeigu jūs užuosite.“ Ne. Sakoma: „Jeigu jūs paragausite.“ Taigi koks yra liežuvio reikalas? Liežuvio reikalas - mes galime ragauti puikų maistą ir galime vibruoti. Daryti šiuos du dalykus. Savo liežuviu vibruoti Hare Kṛṣṇa ir valgyti prasado tiek daug, kiek įmanoma. (Juokas) Ir tuomet jūs tapsite atsidavusiuoju. Labai jums dėkoju.

Atsidavusieji: Jaya Śrīla Prabhupāda.