LT/Prabhupada 0879 - Atsidavimo tarnystėje nuolankumas yra labai gerai
730412 - Lecture SB 01.08.20 - New York
Śrī Caitanya Mahāprabhu pasakė:
- pṛthivīte āche yata nagarādi grāma
- sarvatra pracāra haibe mora nāma
- (CB Antya-khaṇḍa 4.126)
Kiekviename pasaulio mieste ir kaimelyje bus pamokslaujama apie Jo kultą. Kas yra Jo kultas? Ar tai reiškia, kad europiečiai ir amerikiečiai netaps brahmanais? Nes Vaišnavų kultas reiškia praėjusį brahmanizmą, praėjusį brahmanizmą.
- māṁ ca yo 'vyabhicāreṇa
- bhakti-yogena sevate
- sa guṇān samatītyaitān
- brahma-bhūyāya kalpate
- (BG 14.26)
He, bhakti-yoga... Tas, kuris žengia bhakti jogos keliu, kaipmat įžengia į transcenentinę platformą, brahma-bhūta (SB 4.30.20). Ką kalbėti apie brahmanus? Ši stereotipinė, suluošinta idėja nužudė Vedinę civilizaciją. Dabar mes ir vėl ją atgaiviname. Ji skirta visiems. Krišna sako:
- māṁ hi pārtha vyapāśritya
- ye 'pi syuḥ pāpa-yonayaḥ
- striyo śūdrās tathā vaiśyās
- te 'pi yānti parāṁ gatim
- (BG 9.32)
Krišna tai sako. Nors įprastai mes laikome striya (moteris), šudras ir vaišjas - žemesnės klasės, kai žmogus tampa atsidavusiuoju, tai... Jis arba ji daugiau nebėra žemesnėje klasėje. Te 'pi yānti parāṁ gatim. Atsidavimo tarnystė yra tokia šauni, jog kiekvienas... Įprastai moterys laikomos mažiau protingomis, šudros laikomos mažiau protingais, vaišjos laikomi mažiau protingais. Tačiau jeigu jie priima Krišnos sąmonę, jie - patys protingiausi. Kṛṣṇa yei bhaje sei baḍa catura. Tai - teiginys Caitanya-caritāmṛtoje. Tas, kuris priėmė Krišnos sąmonę, yra pats protingiausias. O Caitanya Mahāprabhu sako: guru-kṛṣṇa-kṛpāya pāya bhakti-latā-bīja (CC Madhya 19.151), kona bhāgyavān jīva. Ei rūpe brahmāṇḍa bhramite kona bhāgyavān jīva. Krišnos sąmonės judėjimas nėra skirtas niekam tikusių, nesėkmingų žmonių klasei. Jis skirtas patiems sėkmingiausiems žmonėms. Bet kas, kas priėmė Krišnos sąmonę, laikomas pačiu sėkmingiausiu žmogumi, nes jis turi veiksmų planą, kurie nuves į tobulą gyvenimą.
Todėl tas, kuris yra Krišnos sąmonėje ir šauniai atlieka savo pareigas, yra pats sėkmingiausias, pats tobuliausias žmogus. Kuntīdevī nuolankiai paklūsta. Nors ji ir turi moters kūną, ji - atsidavusioji. Ji nėra paprasta, mažiau protinga moteris. Ji - pati... Ji atpažino Krišną, kad Jis - Aukščiausias Dievo Asmuo. „Nors Jis pas mane atėjo materialiai kaip mano sūnėnas, kad pagerbtų mane, tačiau Jis - Aukščiausiasis Dievo Asmuo.“ Todėl ankstesnėje eilutėje ji sakė: alakṣyaṁ sarva-bhūtānām antar bahir avasthitam: (SB 1.8.18) „Paprasti žmonės Tavęs nemato, nors esi ir viduje, ir išorėje.“ Kitoje eilutėje taip pat pasakyta: na lakṣyase mūḍha-dṛśā: (SB 1.8.19) „Kvailiai ir neišmanėliai negali Tavęs pamatyti.“
Tai reiškia, jog Kuntī mato Jį. Jeigu ji nemato Krišnos tokio, koks Jis yra, kaip ji gali sakyti mūḍha-dṛśā na lakṣyase? Ji sako: prakṛteḥ param. „Tu esi transcendentinis šiai materialiai kūrinijai.“ Taigi ji ir toliau yra nuolanki. Atsidavimo tarnystėje nuolankumas yra labai gerai. Todėl Caitanya, Śrī Kṛṣṇa Caitanya Mahāprabhu mus moko: tṛṇād api sunīcena taror api sahiṣṇunā. Turėtume būti tolerantiškesni už medį ir nuolankesni už žolę, jeigu norime progresuoti dvasiniame gyvenime. Jame bus tiek daug trikdžių. Kadangi māyā... Mes gyvename... Visai kaip jeigu mes būtume vandenyne. Vandenyne negalite tikėtis labai taikių situacijų. Jame visuomet bus bangų. Netgi didelis laivas nėra labai tvirtoje padėtyje. Bet kuriuo metu gali pakilti audringos bangos. Taigi šiame materialiame pasaulyje turėtumėte nuolatos tikėtis pavojaus. Šiame materialiame pasaulyje negalite tikėtis labai taikaus gyvenimo. Padaṁ padaṁ yad vipadām (SB 10.14.58). Šastrose pasakyta, jog pavojus slypi kiekviename žingsnyje. Tačiau jeigu tapsite atsidavusiais, jūs ištrūksite. Māyām etāṁ taranti te (BG 7.14).