LT/Prabhupada 0981 - Anksčiau kiekvienas Brahmana buvo įprasta mokytis šių dviejų mokslų, Ajurveda ir Jyotir-veda



Lecture on SB 1.2.6 -- New Vrindaban, September 5, 1972

Bahir-artha (SB 7.5.31), bahir reiškia išorinis, artha reiškia susidomėjimas. Taigi tie, kurie nežino, kad galutinis laimės tikslas yra Višnu, jie galvoja, kad pritaikydami šį išorinį pasaulį... Nes mes turime išorinį ir vidinį. Išoriškai mes esame šitie kūnai. Viduje mes esame sielos. Kiekvienas gali suprasti, jog jis nėra šis kūnas, aš esu siela. Mane dengia šis kūnas ir kai tik aš palieku šį kūną, kūnas nebuturi reikšmės. Tai gali būti labai svarbios sielos kūnas, didžio mokslininko kūnas, tačiau kūnas nėra mokslininkas, siela yra mokslininkas. Kūnas yra kaip priemonė. Panašiai kaip jeigu aš noriu ką nors pagauti, taigi ranka yra mano instrumentas. Dėl to Sanskrito kalba, šios skirtingos kūno dalys, galūnės yra vadinamos karaṇa. Karaṇa reiškia, karaṇa reiškia veiksmą, tai kuo mes veikiame, karaṇa. Taigi, na te viduḥ svārtha-gatiṁ hi viṣṇum (SB 7.5.31), mes esame iliuzijoje suprasdami šį kūną. Tai yra aprašyta ir Šrimad Bhāgavatam, yasyātma-buddhiḥ kuṇape tri-dhātuke (SB 10.84.13), ātma-buddhiḥ kuṇape, kuṇape reiškia maišas. Kaulų, raumenų, odos ir kraujo maišas. Iš tikrųjų jeigu mes skrodžiame šį kūną, ką mes randame? Krūvą kaulų, odos, kraujo, žarnų, pūlių ir nieko daugiau.

Taigi kuṇape tri-dhātuke... Šie dalykai yra sukuriami šių trijų dhātus, elementų, kapha, pitta,vāyu. Kapha gleivėw, pitta tulžis ir oras. Šie dalykai kuria. Šie dalykai egzistuoja. Po valgio, yra sukuriami šie trys dalykai, ir jeigu jie yra sureguliuoti, lygiagretūs, tada kūnas yra sveikas, o jeigu yra mažiau ar daugiau, tada atsiranda ligos. Taigi, pagal Ajurveda - tai irgi yra Veda... Āyur reiškia gyvenimo trukmė, o Veda reiškia žinios. Tai yra vadinama Ajurveda. Taigi šios Vedinės žinios apie gyvenimo trukmę yra labai paprastos. Jos nereikalauja patologinės laboratorijos, klinikos. Jos tiesiog paprasčiausiai reikalauja studijuoti šiuos tris elementus, kapha, pitta, vāyu. Ir jų mokslas yra pajausti pulsą. Jūs žinote, kiekvienas iš jūsų, jog pulso ritmas yra tik, tik, tik. Taigi jie išmano mokslą: jausdami pulso rimtą, jie gali suprasti, kokią šių trijų elementų, kapha, pitta, vāyu padėtis. Ir ta padėtimi, prielaida, jie... Arjurvedoje, šastra veda, yra simptomai... Venos pulsuoja taip, širdis plaka taip, kvėpavimas yra toks: tada situacija yra tokia. Kai tik jie supranta padėtį, jie patvirtina simptomus. Jie klausia paciento, "Ar jūs taip jaučiatės? Ar jūs kitaip jaučiatės?" Jeigu jis atsako, "Taip," tada tai yra patvirtinama. Vidiniai dalykai, koks yra pulso rimtas, ir patvirtinti simptomai, tada vaistai yra paruošiami. Iškart vartojate vaistus. Labai paprasta.

Anksčiau kiekvienas Brahmana buvo įprasta mokytis šių dviejų mokslų, Ajurveda ir Jyotir-veda. Jyotir-veda reiškia astronomiją. Astrologija, ne astronomiją. Nes bet kam, mažiau protingesniam negu brāhmaṇas, kšatrijas, vaišijas, šudra, jiems reikės brāhmaṇo dėl sveikatos ir ateities. Kiekvienas yra labai smalsus sužinoti, kas yra ateitis, kas nutiks, ir visi yra susirūpinę sveikata. Taigi brāhmaṇai, jie paprasčiausiai patarinėdavo apie sveikatą ir ateitį, taigi tokia yra jų profesija ir žmonės duoda jiems maisto, drabužių, taigi jiems nereikia užsiimti pašaline veikla. Kaip ten bebūtų tai ilga istorija. Taigi šis kūnas yra trijų elementų maišas, yasyātmā-buddhiḥ kuṇape tri-dhātuke (SB 10.84.13). .