LT/Prabhupada 0991 - Jugala–piriti: meilus elgesys tarp Radha ir Krišna



740724 - Lecture SB 01.02.20 - New York

Panašiai kaip gopės, didžiausios atsidavusios, jų vienintelis tikslas yra patenkinti Krišna. Tai viskas. Todėl Čaitanja Mahāprabhu rekomenduoja, ramyā kācid upāsanā vraja-vadhū-vargeṇa yā kalpitā (Caitanya-manjusa). Todėl negali būti geresnio garbinimo būdo, negu procesas, kurį pasirinko gopės. Joms niekas nerūpėjo. Gopės, kai kurios iš jų buvo užsiėmusios namų veikla, kažkuri kalbėjo su vyru, kažkurios kalbėjo su vaikais, kai kurios šildė pieną. Tačiau, kai tik išgirdo Krišnos fleitą, viską paliko. "Kur jūs einate?" Vyras, brolis, tėvas: "Kur jūs einate?" "Ne. nesvarbu. Girdime Krišnos fleitą; mes nieko nežinome." Tai yra atsidavimas, didžiausias, aukščiausias. Čaitanja Mahāprabhu... Čaitanja Mahāprabhu buvo griežtas moteris negalėjo prieiti labai arti ar išreikšti pagarbą. Iš mažo atstumo. Čaitanja Mahāprabhu kaip sanjasis, Jis buvo labai griežtas. Žinoma, tai turėtų būti principas, tačiau ypatingai jūsų šalyje, šito negalima labai griežtai laikytis. Tačiau žmogus bent jau turėtų būti labai atsargus. Tagi Čaitanja Mahāprabhu buvo toks griežtas - Jis šlovina gopių meilę Krišnai.

Taigi gopių meilė nėra paprastas dalykas. Tai yra trascendentiška. Kaip kitaip Čaitanja Mahāprabhu įvertins? Kaip Śukadeva Gosvāmī priažino kṛṣṇa-līlā? Ši kṛṣṇa-līlā nėra paprastas dalykas. Ji yra dvasinė. Taigi nebent žmogus yra tvirtai įsitvirtinęs bhakti jogoje, jie neturėtų mėginti suprasti, Krišnos ir gopių pramogų. Tai bus labai pavojinga. Narottama dāsa Ṭhākura, jis sako,

rūpa-raghunātha-pade hoibe ākuti
kabe hāma bujhabo se jugala-pīriti
(Lālasāmayī Prārthanā 4)

Jugala–piriti: meilus elgesys tarp Radha ir Krišna Jugala, jugala reiškia "pora": pīriti reiškia "meilė." Taigi Narottama dāsa Ṭhākura, iškilus ačarija, jis sakė, "Kada aš galėsiu suvokti?" O ne tai, kad "Aš viską supratau." Ne, "Aš viską supratau." Tai yra puiku. Tai yra vijñānaṁ, bhagavat-tattva-vijñānaṁ. Taigi mes turėtumėme būti labai atsargūs suprasdami mokslą. O mokslas gali būti suprastas per dvasinio mokytojo malonę. Todėl Viśvanātha Cakravartī Ṭhākura sako, yasya prasādād: visų pirma stenkitės patenkinti savo dvasinį mokytoją. Tada stenkitės suprasti.

Taigi tai yra didis mokslas.

tad viddhi praṇipātena
paripraśnena sevayā
upadekṣyanti te jñānaṁ
jñāninas tattva-darśinaḥ
(BG 4.34)

Toks yra procesas. Visų pirma atsiduokite: "Pone ,aš paklusiu jums." "Gerai." "Man nepatinka tai." Kas tai? Koks tai paklusimas, "Man nepatinka tai"? Tai reiškia jog nebuvo jogo atsidavimo. Atsidavimas reiškia, "Aš atsiduodu, ir jeigu tu nepatenkinsi manęs, jeigu tu nepatenkinsi mano juslių, tada man nepatinka." Tai nėra atsidavimas. Bhaktivinoda Ṭhākura pateikia atsidavimo pavyzdį: šuo. Labai geras pavyzdys. Šuo visiškai paklūsta savo šeimininkui. Net, kai šeimininkas nužudo jį, jis neprotestuoja. Toks pavyzdys.

vaiṣṇava ṭhākura, tomāra kukkura
bhuliyā jānaha more

"Vaiṣṇava ṭhākura, brangus garbinamas dvasini mokytojau, tu geriausias iš Vaišnavų. Priimk mane kaip savo šunį." Tai yra atsidavimas.

Taigi tikrasis atsidavimas prasideda,

mayy āsakta-manāḥ pārtha
yogaṁ yuñjan mad-āśrayaḥ
(BG 7.1)

Āśraya loiyā bhaje kṛṣṇa tāre nāhi tyāje (Narottama dāsa Ṭhākura). Žmogus, kuris atlieka atsidavimo tarnystę, priima bona fide dvasinio mokytojo prieglobstį, Krišna niekada jo nepaliks. Jis priims jį. Āśraya loiyā bhaje kṛṣṇa tāre nāhi tyāge āra saba more akaraṇa(?). Kiti, jie tiesiog švaistys savo laiką, tai viskas. Taigi tai yra bhagavad-bhakti-yoga. Ādau gurv-āśrayaṁ sad-dharma-pṛcchā, sādhu-mārga-anugamanam (Brs. 1.1.74)