LV/Prabhupada 0237 - Mēs Saskaramies Ar Krišnu, Skandējot Viņa Vārdu, Harē Krišna

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēs Saskaramies Ar Krišnu, Skandējot Viņa Vārdu, Harē Krišna - Prabhupāda 0237


Lecture on BG 2.3 -- London, August 4, 1973

Pradjumna: Tulkojums - "Ak, Prithas dēls, nepakļaujies šim degradējošajam vājumam. Tas tev nepiedien." Atmet šo pazemojošo sirds vājumu un celies, ak, ienaidnieku nogalinātāj."

Prabhupāda: Tātad Bhagavāns, Krišna, iedrošina, kśūdraṁ hṛdaya-daurbalyam. "Ja tā runā kšatrijs, "Nē, nē, es nevaru nogalināt savus radiniekus. Es atmetu savus ieročus, tā ir vājība, gļēvulība. Kāpēc tu rīkojies tik nejēdzīgi?" Kśūdraṁ hṛdaya-daurbalyam. "Šāda veida līdzjūtība, kad tu atmet savu kšatrija pienākumu, ir vienkārši sirds vājums. Tam nav nozīmes." Klaibyaṁ ma sma gamaḥ pārtha naitat tvayy upapadyate. "Īpaši tev. Tu esi mans draugs. Ko teiks cilvēki?" Tātad atmet savu sirds vājumu, un utištha, piecelies, saņem drosmi." Tikai paskat, kā Krišna iedvesmo Ardžunu cīnīties. Cilvēki ir tik lielā neziņā un dažreiz kritizē, ka "Krišna kūda Ardžunu. Viņš ir tāds džentlmenis, nevardarbīgs, un Krišna kūda viņu cīnīties." To sauc "jaḍa-darśana". Jaḍa-darśana. "Jaḍa-darśana" nozīmē "materiāls skatījums". Tādēļ šāstras saka: ataḥ śrī-kṛṣṇa-nāmādi na bhaved grāhyam indriyaiḥ (ČČ Madhja 17.136). Śrī-kṛṣṇa-nāmādi. Mēs saskaramies ar Krišnu, skandējot Viņa vārdu, Harē Krišna. Tāds ir sākums mūsu saistībai ar Krišnu. Nāmādi. Tātad šāstras saka: ataḥ śrī-kṛṣṇa-nāmādi. "Ādi" nozīmē "sākums".

Mums nav saiknes ar Krišnu. Bet, ja mēs skandējam Harē Krišna mahā-mantru, parādās mūsu pirmā iespēja kontaktēties ar Krišnu. Tātad tas ir jāpraktizē. Ne tā, ka es nekavējoties apzinos Krišnu. Tas nav... Protams, ja persona ir attīstīta, tas iespējams nekavējoties. Tātad śrī-kṛṣṇa-nāmādi. "Nāma" nozīmē "vārds". Tātad Krišna nav tikai vārds. Ādi ir sākums, bet veidols, darbības. Tāpat kā śravanaṁ kīrtanam (ŠSB 7.5.23). Tātad śravanaṁ kīrtanam, slavēt vai raksturot Krišnu... Tātad Viņam ir savs veidols. Tātad "nāma" nozīmē "vārds", un "rūpa" nozīmē "forma". Nāma, rūpa... "Līla" nozīmē "spēles"; "guna" nozīmē "īpašība"; svīta, Viņa biedri; tas viss... Ataḥ śrī-kṛṣṇa-nāmādi na bhaved (ČČ Madhja 17.136). Na bhaved grāhyam indriyaiḥ. Ar parastiem jutekļiem mēs nespējam saprast. Vai nu Šrī Krišnas vārdu... Mēs klausāmies Krišnas vārdu ar mūsu dzirdi, bet, ja mēs neattīrām savas ausis... Protams, klausoties tās tiks attīrītas. Mums ir jāpalīdz. "Palīdzēt" nozīmē izvairīties no desmit veidu apvainojumiem. Tādā veidā mums jāpalīdz ar attīrīšanās procesu. Tāpat kā tad, ja es vēlos iedegt uguni, man jāpalīdz iedegšanas procesam, izžāvējot malku. Tad drīz vien aizkursies uguns. Līdzīgā veidā tikai skandēšana vien palīdzēs mums, tādēļ tas prasīs laiku. Bet, ja mēs izvairīsimies no apvainojumiem, tad tā ļoti ātri tiks attīrīta. Būs darbība.