LV/Prabhupada 0481 - Krišna Ir Visu Pievlicīgs, Krišna Ir Skaists

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Krišna Ir Visu Pievlicīgs, Krišna Ir Skaists
- Prabhupāda 0481


Lecture -- Seattle, October 18, 1968

Tātad šis arguments, ka sarkanie asinsķermenīši ir samazinājušies, tādēļ dzīvība samazinājusies - nē. Ir tik daudz argumentu un pretargumentu. Patiesībā tas ir fakts, jo mēs runājam, balstoties uz Svēto Rakstu spēku, svētām personām un garīgo skolotāju. Tāds ir sapratnes ceļš. Jūs nevarat izgudrot kaut ko ar savām niecīgajām smadzenēm, nepilnīgajiem jutekļiem. Cilvēki ir nepilnīgi, vienmēr. Piemēram, kad bērns redz Sauli, un zinātnieks redz Sauli. Pēc dabas bērna zināšanas par Sauli ir nepilnīgas. Tas pats bērns, kad viņš saņem norādījumus no zinātnieka, var saprast, ka Saule ir tik varena. Tādēļ tiešā zināšanu uztvere vien ar jūsu jutekļiem vienmēr ir nepilnīga. Jums jāvēršas pie autoritātes - ikvienā dzīves jomā. Līdzīgi, ja vēlaties saprast, kas ir Dievs, tad jums jāpieņem šis Bhagavad-gītas patvērums. Citas izvēles nav. Jūs nevarat spekulēt, ka "Dievs var būt tāds, Dievs var būt šāds." "Dieva nav", "Dievs ir miris", "Dievs nav miris". Tās visas vienkārši ir spekulēšanas. Šeir Krišna saka:

mayy āsakta-manāḥ pārtha
yogaṁ yuñjan mad-āśrayaḥ
asaṁśayaṁ samagraṁ māṁ
yathā jñāsyasi tac chṛṇu
(BG 7.1)

Ja ticat, ka Krišna, Dieva Augstākā Personība runā personīgi, kā ticēja Ardžina, tad jūs varat saprast, kas ir Dievs. Citādi tas nav iespējams. Asaṁśayam.

Tātad pirmais process ir mayy āsakta-manāḥ. Jums pastāvīgi jāiesaista savs prāts domās par Krišnu. tas ir jogas process, kas ir, kas šeit tiek pasniegts kā Krišnas apziņa. Krišnas apziņa... Tāpat kā, ja jūs pastāvīgi savienojat sevi ar elektrības avotu, ir nepārtraukta elektriskās enerģijas piegāde. Līdzīgi, ja jūs pastāvīgi nodarbināt savu prātu ar Krišnu, tas arī nav ļoti grūti. Krišna ir visu-pievilcīgs. Krišna ir skaists. Krišnam ir tik daudz darbību. Visa Vēdu literatūra ir pilna ar Krišnas darbībām. Šī Bhagavad-gīta ir pilna ar Krišnas darbībām. Vienkārši saprast, ka Dievs ir varens, ir neitrāls sapratnes stāvoklis. Be jums jāattīstās arvien vairāk, [lai saprastu,] cik varens Viņš ir. Cik varens Viņš ir - to nav iespējams saprast, jo mūsu jutekļi vienmēr ir nepilnīgi. Bet ciktāl iespējams jums jāklausās par Dieva darbībām, par Dieva stāvokli, un jūs par to varat domāt, varat paši spriest, izvirzīt savus argumentus. Tad jūs bez šaubām sapratīsiet, kas ir Dievs. Pirmais sākums ir mayy āsakta-manāḥ. Pēdējā nodaļā Krišna ir izskaidrojis, ka tas, kurš pastāvīgi iegrimis domās par Krišnu, ir pirmšķirīgs jogs. Jūsu valstī jogas sistēma ir ļoti populāra, bet jūs nezināt, kurš ir pirmšķirīgs jogs. Pirmšķirīgs jogs ir raksturots Bhagavad-gītā: yoginām api sarveṣāṁ mad-gatenāntarātmanā (BG 6.47), No daudziem tūkstošiem jogu bhakti jogs, kurš sevī, savā sirdī redz Krišnas veidolu, ir pirmšķirīgs jogs, viņš ir pirmās šķiras. Tādēļ jums jāturpina pirmšķirīgā jogas sistēma, un tas ir šeit izskaidrots: mayy āsakta-manāḥ; ar pieķeršanos.