LV/Prabhupada 0500 - Jūs Nevarat Būt Ilgstoši Laimīgi Šajā Materiālajā Pasaulē

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Jūs Nevarat Būt Ilgstoši Laimīgi Šajā Materiālajā Pasaulē
- Prabhupāda 0500


Lecture on BG 2.15 -- Hyderabad, November 21, 1972

Prabhupāda: Ja patiesi vēlaties būt laimīgs, laime, ja jūs vēlaties īstu labestību, tad mēģiniet iegūt Krišnas apziņu. Tas jūs patiesi padarīs laimīgus. Citādi, a jūs vienkārši traucē materiālais stāvoklis,

nāsato vidyate bhāvo
nābhāvo vidyate sataḥ
ubhayor api dṛṣṭo 'ntas
tv anayos tattva-darśibhiḥ
(BG 2.16)

Tattva-darśibhiḥ, tie, kuri redzējuši Absolūto Patiesību, tie, kuri apzinājušies Absolūto Patiesību, ir secinājuši, ka matērijai nav paliekošas eksistences, garīgā dvēsele nav iznīcināma. Šie divi fakti ir jāsaprot. Asataḥ. Asataḥ nozīmē materiāls. Nāsato vidyate bhāvaḥ. Asataḥ, viss, kas ir asat... Viss materiālajā pasaulē ir asat. Asat nozīmē, neeksistēs, pagaidu. Jūs nevarat gaidīt paliekošu laimo īslaicīgā pasaulē. Tas nav iespējams. Bet viņi mēģina kļūt laimīgi. Tik daudzas plānus kaļošas komisijas, utopieši. Bet patiesībā šeit laimes nav. Tik daudz komisiju. Bet šeit ir... Tattva-darśī, viņi zina... Tattva-darśī, tas, kurš redzējis vai apzinājies Absolūto Patiesību, viņš zina, ka materiālajā pasaulē laimes nevar būt nekādas. Šādam secinājumam ir jābūt. Tā vienkārši ir fantasmagorija, ja jūs vēlaties kļūt laimīgi šajā materiālajā pasaulē. Bet cilvēki kļuvuši tik muļķīgi, īpaši šajās dienās, ka vienkārši kaļ plānus par šo materiālo pasauli, kā kļūt laimīgiem. Mēs praktiski esam redzējuši. Kā ir jūsu valstī? Tā ir tālu, tālu aiz materiālās civilizācijas. Amerikā ir tik daudz auto. katrs trešais vai otrais cilvēks ir auto īpašnieks. Mēs esam nabadzīgi, mēs esam sanjāsī, brahmačārī. Tomēr katrā templī mums ir vismaz četras, piecas automašīnas. Katrā templī. Ļoti labi auto. Šādus auto Indijas ministri nespēj pat iedomāties. redzat? Ļoto lavas mašīnas. Tātad viņiem ir tik daudz mašīnu. Bet problēma ir, ka vienmēr viņi iesaistās ceļu veidošanā, lidmašīnu ceļu būvē, vienu pēc otra, vienu pēc otra. vienu pēc... Tas nonācis līdz šai pakāpei, četri, pieci. Četru, piecu puši ceļi. Kā kan jūs varat būt laimīgi? Tādēļ tattva-darśibhiḥ na asataḥ. Jūs nevarat kļūt pastāvīgi laimīgi šajā materiālajā pasaulē. tas nav iespējams. Tādēļ netērējiet savu laiku, lai šēit kļūtu laimīgi. Citviet ir teikts: padaṁ padaṁ yad vipadāṁ na teṣām (ŠB 10.14.58). Var tikt dots tas pats piemērs. Amerikā tik daudzi miljoni cilvēku mirst ceļu satiksmes negadījumos. Cik? Kāda ir statistika? Vai neatceraties?

Šjāmasundara: Sešdesmit tūkstoši, es domāju, ir...

Prabhupāda: Sešdesmit tūsktoši? Nē, nē. Vairāk, kā sešdesmit... Tik daudzi cilvēki mirst autoavārijās. Daži no mūsu mācekļiem pirms pāris mēnešiem nomira autoavārijā. Amerikā nomirt autoavārijā nav nekas brīnumains. Jo auto ir, es vēlos teikt, pārvietojas ar ātrumu septiņdesmit jūdzes stundā, astoņdesmit jūdzes, deviņdesmit jūdzes, un ne tikai viena automašīna, viena pēc otras, simtiem. Un, ja kāda ir mazliet lēnāka, tūdaļ (atdarina sadursmas skaņu) "takar tak".