LV/Prabhupada 0645 - Tas, Kurš Apzinājies Krišnu, Dzīvo Vrindāvanā Vienmēr

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Tas, Kurš Apzinājies Krišnu, Dzīvo Vrindāvanā Vienmēr
- Prabhupāda 0645


Lecture on BG 6.1 -- Los Angeles, February 13, 1969

Prabhupāda: Jā, kāds ir jūsu jautājums?

Bhakta: Vai Kšīrodakašājī atrodas nedzīvās būtnēs, kā akmeņos?

Prabhupāda: Hm?

Bhakta: Vai Kšīrodakašājī atrodas nedzīvās būtnēs, matērijā?

Prabhupāda: Jā, jā, pat atomā.

Bhakta: Savā četrroku formā, kā...?

Prabhupāda: Ak, jā.

Bhakta: Kas ir Viņa...?

Prabhupāda: Kur vien Viņš dzīvo, Viņš dzīvo savos paša priekšmetos. Aṇor aṇīyān mahato mahīyān. Viņš ir lielāks par vislielāko, mazāks par vismazāko. Tas ir Višnu. Aṇḍāntara-stha-paramāṇu-cayāntara-stham (BS. 5.35.). Paramāṇu nozīmē atoms. Jūs nevarat atomu pat saredzēt, tik mazs tas ir. Viņš ir atomā. Viņš ir visur.

Tamāla Krišna: Prabhupāda, jūs teicāt, ka tur, kur ir Krišna, ir Vrindāvana. Es prātoju, ja Krišna atrodas mūsu sirdīs, vai tas nozīmē, ka mūsu sirdīs ir...

Prabhupāda: Jā. Tas, kurš ir apzinājies, dzīvo Vrindāvanā visur. Sevi apzinājusies dvēsele vienmēr dzīvo Vrindāvanā. Čaitanja Mahāprabhu ir teicis. Tas, kurš apzinājies Krišnu, vienmēr dzīvo Vrindāvanā. Viņš nekur... Tāpat kā Krišna jeb Višnu dzīvo ikviena sirdī, bet Viņš dzīvo arī suņa sirdī. Vai tas nozīmē, ka Viņš ir sunisks? Viņš dzīvo Vaikunthā. Lai gan Viņš dzīvo suņa sirdī, Viņš dzīvo Vaikunthā. Līdzīgi bhakta šķietami var dzīvot kādā vietā, kas atrodas tālu no Vrindāvanas, bet viņš dzīvo Vrindāvanā. Tas ir fakts. Jā.