LV/Prabhupada 0748 - Kungs Vēlas Iepriecināt Bhaktu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kungs Vēlas Iepriecināt Bhaktu - Prabhupāda 0748


Lecture on SB 1.8.29 -- Los Angeles, April 21, 1973

Kungs Bhagavadgītā saka: paritrāṇāya sādhūnāṁ vināśāya ca duṣkṛtām (BG 4.8). Tātad divi mērķi. Kad Kungs iemiesojas, Viņam ir divas misijas. Viena misija ir paritrāṇāya sādhūnām and vināśāya duṣ... Viena misija ir atbrīvot uzticamos bhaktas, sādhu. Sadhu nozīmē svētas personas.

Sādhu... Es vairākkārt esmu izskaidrojis. Sādhu nozīmē bhakta. Sādhu nenozīmē pasaulīgo godīgumu vai negodīgumu, morāli, vai ko amorālu. Tam nav nekādas saistības ar materiālām darbībām. Tas vienkārši ir garīgi, sādhu. Dažkārt mēs aizgūstam "sādhu" kā personas materiālo labestību, morāli. Bet patiesībā "sādhu" nozīmē pārpasaulīgo līmeni. Tos, kuri darbojas garīgajā kalpošanā. Sa guṇān samatītyaitān (BG 14.26). Sādhu ir pārāks par materiālajām īpašībām. Tātad paritrāṇāya sādhūnām. Paritrāṇāya nozīmē atbrīvot.

Ja sadhu jau ir atbrīvots, viņš atrodas pārpasaulīgā līmenī, kāpēc gan ir vajadzīgs viņu atbrīvot? Tāds ir jautājums. Tādēļ lieto šo vārdu, viḍambanam. Tas ir mulsinoši. Tur ir pretruna. Šķietama pretruna. Sādhu jau ir atbrīvots... Pārpasaulīgais stāvoklis nozīmē, ka viņš vairs nav pakļauts trīs materiālās dabas īpašībām, tas ir, labestībai, kaislībām un neziņai. Tā kā Bhagavad-gītā skaidri teikts: sa guṇān samatītyaitān (BG 14.26). Viņš ir pārāks par materiālajām īpašībām. Sādhu, bhakta. Kur gan ir runa par atbrīvi? Atbrīve... Viņam nav vajadzīga atbrīve, sādhu, bet viņš ļoti vēlas redzēt Dieva Augstāko Personību aci pret aci, tāda ir viņa iekšējā vēlēšanās, tādēļ ierodas Krišna. Nevis atbrīvei. Viņš jau ir atbrīvots. Viņu jau vairs nesaista materiālās važas. Bet, lai viņu apmierinātu, Krišna vienmēr...

Tāpat kā bhakta, kurš vēlas visos veidos apmierināt Kungu, Kungs vēlas apmierināt bhaktu pat vairāk kā pats bhkata. Tāda ir mīlestības pilnā darbību apmaiņa. Tāpat kā parastās darbībās, ja kādu mīlat, jūs viņu vēlaties apmierināt. Līdzīgi arī viņš vai viņa vēlas attiekties. Ja šāda mīlošo darbību apmaiņa ir šajā materiālajā pasaulē, cik gan pārāka tā ir garīgajā pasaulē? Ir pants: "Sādhu ir Mana sirds, arī Es esmu sādhu sirds." Sādhu vienmēr domā par Krišnu, Krišna vienmēr domā par Savu bhaktu, sādhu.